Aktualności

#aktualności

 14.09.2017

W sobotę z "niewygodnym" rywalem

Emocje po meczu z GKS-em Katowice jeszcze nie opadły, a w naszych myślach już kolejny pojedynek. W sobotę na Stadion Ludowy w Sosnowcu przyjedzie Chojniczanka Chojnice.

Rywal, który w ostatnim czasie - co tu dużo mówić - zwyczajnie nam nie leżał. Aktualnie trenerem Chojniczanki jest Krzysztof Brede, w obecnym sezonie jego podopieczni przeplatają bardzo dobre spotkania z dość przeciętnymi. Po 8 kolejkach drużyna z województwa pomorskiego zajmuje czwartą lokatę w tabeli z dorobkiem piętnastu punktów. Nasi najbliżsi goście w rozgrywanym sezonie trafiali do sieci przeciwnika szesnaście razy, tracąc przy tym osiem bramek, a więc do tej pory są oni najbardziej bramkostrzelną ekipą w lidze. 

Zagłębie Sosnowiec z Chojniczanką w walce o ligowe punkty mierzyło się do tej pory dziesięciokrotnie. Bilans spotkań wygranych jest na korzyść sobotniego rywala. Chojnice pięć razy sięgały po pełną pule punktów, dwa razy padł remis, a tylko trzy mecze padły łupem sosnowiczan i było już to dość dawno. 

W ostatnim sezonie mierzyliśmy się dwa razy, zawody w Chojnicach, jak i w Sosnowcu, kończyły się remisami, chociaż emocji nie brakowało. Na inaugurację ligi pojechaliśmy na gorący teren oddalony od Zagłębia Dąbrowskiego o niespełna 500 kilometrów, gdzie po bardzo ciężkiej walce padł remis 2:2, mimo iż to my prowadziliśmy po pierwszej połowie. W rundzie rewanżowej - choć jeszcze jesienią - przy Kresowej również prowadziliśmy za sprawą bramki Vamary Sanogo, niestety pech chciał i w końcówce stan zawodów wyrównał Jakub Biskup wykorzystując rzut karny. 

Ostatnie zwycięstwo sosnowiczanie przeciwko Chojniczance zanotowali w sezonie 2015/16, wówczas na Stadionie Ludowym podopieczni trenera Artura Derbina zgarnęli trzy punkty wygrywając 2:1. Wszystkie trzy gole zostały zdobyte w pierwszej połowie, autorami byli: Łukasz Matusiak oraz Michał Fidziukiewicz, natomiast dla Chojnic trafił świętujący ostatnio swój jubileusz Paweł Zawistowski, który dla klubu tego rozegrał już 101 spotkań.

Kup bilet na najbliższe mecze! W sobotę gramy z Chojniczanką, a tydzień później, również na Ludowym z Wigrami Suwałki. Trwa przedsprzedaż biletów - więcej informacji tutaj - przypominamy w dniu meczu wejściówki są droższe! 

Zagłębie Sosnowiec - Chojnicznaka Chojnice (16 września, godz. 18:00