Aktualności

#aktualności #akademia

 2.10.2017

Podsumowanie rozgrywek Akademii

Po raz kolejny mamy za sobą dużo piłkarskich emocji, które zafundowali podopieczni Akademii im. Włodzimierza Mazura. Przedstawiamy wyniki spotkań z minionego tygodnia.

I Liga Wojewódzka A1 Juniora Starszego (2000)

Po tygodniowej przerwie podopieczni trenera Mariusza Strojczyka podejmowali na sosnowieckim boisku drużynę Stadionu Śląskiego Chorzów. Spotkanie należało do tych bardzo wyrównanych i zaciętych. Pierwsza bramka dla Zagłębiaków padła w 15. minucie, kiedy Mikołaj Gądek zgrał piłkę z bocznego sektora boiska do Mateusza Zynka, a ten pewnie skierował ją prosto do siatki. Po gwizdku kończącym pierwszą połowę zawodnicy schodzili do szatni z bramkowym remisem 1:1. Po ponownym wyjściu na murawę mogliśmy oglądać dużo groźnych sytuacji podbramkowych zarówno ze strony gości jak i gospodarzy. W 60. minucie Jakub Kulig popisał się indywidualnym rajdem z piłką, którą podał do Bruna Łozińskiego, a tez skierował ją do pustej bramki. Golem na 3:3 może pochwalić się Jakub Klich, który widowiskowo przelobował futbolówkę nad bramkarzem, po ponownym, bardzo dobrym podaniu od Jakuba Kuliga. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów. 

Zagłębie Sosnowiec - Stadion Śląski Chorzów 3:3 (1:1)
Bramki: Mateusz Zynek, Bruno Łoziński, Jakub Klich

Skład: Dudek, Kumor, Janicki, Polak, Wesecki, Mańka (65. Koniusz), Widurski (46. Klich), Pietrzak, Zynek (55. Kulig), Kaczmarek (60. Prokop), Gądek (50. Łoziński). Rezerwa: Bronkowski, Prokop, Klich, Koniusz, Kulig, Łoziński

I Liga Wojewódzka B1 Juniora Młodszego (2001)

Tym razem piłkarze, z którymi pracuje Rafał Sadowski mierzyli się na murawie z Ruchem Chorzów. Zawodnicy poprawili skuteczność, a na boisku widać było walkę i poświęcenie, czego efektem jest zwycięstwo nad drużyną gości 4:2. - Poprawny mecz w naszym wykonaniu, pełna realizacja założeń przedmeczowych. Dobra reakcja zespołu w drugiej połowie spotkania, która przyniosła kolejne trzy gole. Szkoda straconych bramek, ale to pokazuje, że wciąż musimy pracować nad wieloma aspektami gry w defensywie - przekazał po meczu trener.

Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 4:2
Bramki: 3x Popczyk, Gajos 

Skład: Kędziora, Kijak (60. Bednarczyk), Gajda, Starzyński, Mociak, Tomko (70. Szemfel), Kiwior (75. Jończyk), Gajos (65. Kujawa), Popczyk (75. Pająk), Gurawski (75. Dębiec), Lipkiewicz.

III Liga Wojewódzka B1 Juniora Młodszego (2002) 

Remisem zakończyło się spotkanie Zagłębia Sosnowiec z MKS Siemianowice (1:1).  Zespół wyszedł na prowadzenie po bramce samobójczej w 25. minucie i stwarzał kolejne sytuacje, których nie potrafił zamienić na gola. Drugą połowę Zagłębiecy zaczeli od niepotrzebnej straty i faulu w polu karnym, po którym stracili bramkę. - Remis ten traktujemy jak porażkę prezentując się w meczu bardzo przeciętnie. Trudno było konstruować akcję na bardzo kiepskim boisku, jednak musimy od siebie wymagać dużo więcej, a zwłaszcza od zawodników mających stanowić o sile tego zespołu. Mecz ten pokazał nam, jak ciężko musimy pracować, żeby stale podnosić swoje umiejętności - podsumował trener Marcin Paul.

Zagłębie Sosnowiec - MKS Siemianowiczanka Siemianowice 1:1
Bramka: Samobójcza

Skład:  Łuczak, Pasieka, Mazur, Łukomski, Zawłocki, Rasała, Wanotowicz, Wójcik, Chatys, Pisarek, Nowak. Ponadto grali: Bednorz, Cebulski, Wilk. 

I Liga Wojewódzka C1 Trampkarzy (2003)

Z bardzo dobrej strony pokazali się piłkarze z rocznika 2003, którzy z wielką determinacją weszli w mecz z Rekordem Bielsko-Biała i mimo trudnych warunków zwyciężyli 1:0. Warto wspomnieć, że po czwartkowym spotkaniu Zagłębiacy wspięli się na samą górę tabeli ligowej. Po kolejnych meczach drużyn przeciwnych, tylko Podbeskidzie przeskoczyło podopiecznych trenera Grzegorza Bąk o jedno ,,oczko''. - Mecz szarpany i nerwowy, małe boisko nie pozwoliło na płynną grę. Ambicja i zaangażowanie podczas całego meczu było ogromne i ono w większości zdecydowało o naszym zwycięstwie. Wielkie gratulacje dla całego zespołu - powiedział trener.

Rekord Bielsko Biała - Zagłębie Sosnowiec 0:1
Bramka: Jakub Kulesza

Skład: Dudek, Kędziora, Sych, Siemański, Bucki, Chęcińskii, Niemiec, Miłek, Krzanowski, Kulesza, Gajecki, Dąbrowski, Korfel, Nawrot, Majchrzak, Pancerz, Krzeszowiec, Kaczmarczyk

Skrót z meczu - tutaj.

Galeria zdjęć z meczu - tutaj.

I Liga Wojewódzka C2 Trampkarzy (2004)

Gorszy dzień mieli piłkarze, nad którymi piecze sprawują trener Adrian Zbroja i trener Piotr Strzałkowski. Mimo dużo lepszej drugiej połowy i woli walki widoczniej w niejednej sytuacji indywidualnej, już do przerwy sosnowiczanie przegrywali 0:3. Nie udało się odmienić losów tego spotkania i wynik nie uległ już zmianie. - Mecz, który całkowicie nam nie wyszedł. Gospodarze szybko objęli prowadzenie wykorzystując rzut karny, później dołożyli bramkę po rzucie rożnym i w zasadzie od początku spotkania musieliśmy gonić wynik. Niestety do przerwy straciliśmy jeszcze jedną bramkę i mimo ambitnej gry w drugiej połowie spotkania, wynik nie uległ już zmianie. Był to zdecydowanie najsłabszy nasz mecz w tej rundzie i musimy zrobić wszystko, by taki występ nam się już nie przydarzył - obiektywnie skomentował trener. 

Piast Gliwice - Zagłębie Sosnowiec 3:0 (3:0)

Skład: Dubielak , Gałka, Kaim, Serwatka, Bębenek , Płuciennik, Bała, Jaskulski, Fijałkowski, Kruk, Wybański. Ponadto grali: Wilczak, M. Nibus, Karbowniczek, Kopka, Krawczyk, Banaś, Wołowiec

Galeria zdjęć z meczu - tutaj.

I Liga Wojewódzka D1 Młodzików (2005)

Nasi piłkarze z rocznika 2005 rozgrywali w Katowicach spotkanie z tamtejszym GKS-em. Niestety Zagłębiacy musieli podzielić się punktami z gospodarzami, ponieważ ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem. - Patrząc z perspektywy całego spotkania, remis wydaje się być sprawiedliwym wynikiem. Solidna gra w defensywie z naszej strony, słabiej wyglądała nasza gra ofensywa, która była nerwowa i szarpana - powiedział po meczu trener.

GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 0:0

Skład: Król, Wybański, Nawrot, Łydek Karol, Baran, Smok, Barczyk, Jarczyński, Dziedzic oraz Postrach, Wojdas, Majcherczyk, Łydek Franciszek, Chamczyk.

III Liga Śląska D2 Młodzików (2006)

Bukowno nie było szczęśliwym terenem dla Zagłębiaków, którzy przegrali z Orbitą 0:2. W pierwszej fazie meczu drużyna gospodarzy posiadała przewagę, a sosnowiczanie mieli problemy z budowaniem akcji przy agresywnie grającym przeciwniku. Po dokonaniu korekt w składzie Zagłębie (2006) odzyskało równowagę w grze i zaczęło sobie stwarzać sytuacje, które przy odrobinie szczęścia mogły dać im bramkę. Druga połowa to lekka przewaga Orbity, mecz toczył się w środkowej strefie boiska, lecz po  stracie piłki, gospodarze ustalili wynik na 2:0. - Po stracie bramki próbowaliśmy doprowadzić do wyrównania wyprowadzając kontrataki i mieliśmy po nich sytuacje, lecz nie udało zamienić się żadnej na bramkę, a przeciwnik pod koniec meczu udokumentował swoją dobrą grę zdobywając gola na 2:0 -  podsumował trener Piotr Tomsia.

Orbita Bukowno - Zagłębie Sosnowiec 2:0 

Skład: Donkow, Mironowicz, Wieprzycki , Poradowski, Jasiński, Żądło, Moroń, Komorowski, Dąbek,  Kabała, Adamek, Musiał, Surlej, Chałupczak

III Liga Wojewódzka E2 Orlików (2007)

Kolejne wysokie zwycięstwo odnotowali na swoim koncie piłkarze z rocznika 2007 w III lidze Orlików. - Niezły mecz zespołu, choć trzeba przyznać, że fragmentami traciliśmy koncentrację i oddawaliśmy inicjatywę rywalowi. Na pewno w dalszym ciągu musimy pracować nad wykończeniem sytuacji bramkowych oraz sferą mentalną zespołu - podejście do meczu, zaangażowanie i koncentracja w poszczególnych fazach meczu - powiedział trener Mariusz Majewski.

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Jaworzno 11:3 (5:1)
Bramki: 5x Świątek, 3x Mądry, 2x Gabor, Orczyk

Skład: Domin, Dostał, Gabor, Górski, Krawiec, Małota, Mądry, Orczyk, Ślęzak, Świątek, Szwed

V liga Okręgowa (2007)

Młodzi piłkarze z rocznika 2007 bardzo dobrze spisują się w V lidze okręgowej. Wykorzystują sytuacje podbramkowe i potrafią zachować zimną krew mimo wysokich zwycięstw, co jest bardzo istotne w dalszych etapach rozwoju piłkarskiego.  - Kolejne pewne zwycięstwo naszej drużyny, chociaż  gospodarze dzielnie się bronili i pierwszą bramkę zdobyliśmy dopiero w 23. minucie spotkania - przekazał trener Krzysztof Ślęzak.

Strażak Nowa Wieś - Zagłębie Sosnowiec 0:7 (0:3) 
Bramki: 2x Gajda, 2x Jurkiewicz, Miśkiewicz, Kaszuba, Sieczka

Skład: Zając, Kaszuba, Wójcikiewicz, Jurkiewicz, Miśkiewicz, Sieczka, Gajda (K), Guzik, Matyszczyk, Sierka, Sypień, Piaszczyński.