Aktualności

#aktualności #akademia

 3.10.2017

Intermag Cup 2017

W ostatnią niedzielę, a zarazem pierwszą październikową odbył się turniej Intermag Cup 2017, którego organizatorem był klub OKS Słowik Olkusz. W zawodach wzięło udział 17 drużyn z południowej Polski.

Już na samym początku sosnowiczanie zostali przydzieleni do jednej z trzech grup. Ich rywalami były drużyny - OKS Słowik Olkusz, Gwarek Zabrze, Unia Kosztowy, Hutnik Kraków i Legion Bydlin.

Na inaugurację podopieczni Mariusza Majewskiego bezbramkowo zremisowali z gospodarzem całego turnieju - OKS-em Słowik Olkusz. Kolejne spotkanie zakończyło się porażką, Zagłębiacy musieli uznać wyższość Gwarka Zabrze, który pokonał ich 1:0.  

Trzy kolejne pojedynki poszły dość gładko. Najpierw piłkarze z Sosnowca zmierzyli się z Unią Kosztowy i pewnym rezultatem 4:1 zgarnęli komplet "oczek". Drużyna z Bydlina również nie sprawiła większych problemów. Ostatnią potyczką w fazie zasadniczej było spotkanie z Hutnikiem Kraków, gdzie nasi reprezentanci spokojnie wygrali 2:0 i zameldowali się w finałach. 

Faza zasadnicza:

OKS Słowik Olkusz - Zagłębie Sosnowiec 0:0

Gwarek Zabrze - Zagłębie Sosnowiec 1:0

Unia Kosztowy - Zagłębie Sosnowiec 1:4 (2x Gabor, Orczyk, Mądry)

Legion Bydlin - Zagłębie Sosnowiec 0:6 (4x Mądry, Orczyk, Świątek)

Hutnik Kraków - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (Mądry, Ślęzak)

Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy współzawodniczyły później w strefie finałowej. Zagłębie miało okazję zmierzyć się z Olympic Wrocław, Rekordem Bielsko-Biała, Dunajcem Nowy Sącz oraz największą sensacją - AP Gołcza, która wcześniej wyeliminowała Podbeskidzie Bielsko-Biała

Faza finałowa:

Olympic Wrocław - Zagłębie Sosnowiec 2:0

AP Gołcza - Zagłębie Sosnowiec 0:5 (4x Mądry, Gajda)

Rekord Bielsko-Biała - Zagłębie Sosnowiec 1:0

Dunajec Nowy Sącz - Zagłębie Sosnowiec 0:1 (Gajda)

Sosnowiczanie w całym rozrachunku zajęli piąte miejsce. Warto wspomnieć, że między piątą lokatą, a trzecią był tylko jeden punkt różnicy. Z perspektywy całego turnieju cieszyć może fakt, że we wszystkich meczach to Zagłębiacy prowadzili grę i kreowali sytuacje klarowne do strzelenia bramki.

- Niestety w kluczowych momentach braki w koncentracji zostały wykorzystane przez przeciwników. Mimo wszystko turniej był udany. Doświadczenie, które zebrali chłopcy na pewno będzie procentować. Sama możliwość zagrania z innymi drużynami i przedstawienie im swoich umiejętności to ogromna radość - przekazał trener Mariusz Majewski. 

Dodatkowo nasz zawodnik - Szymon Mądry z dziesięcioma golami w turnieju został ogłoszony królem strzelców.