Aktualności

#aktualności #region

 11.10.2017

Czerwona kartka dla dyskryminacji!

W zeszły piątek przedstawiciele Zagłębia Sosnowiec stawili się w hali AKS-u Niwka, aby wspólnie z Komendą Miejską Policji w Sosnowcu zorganizować turniej pt. "Czerwona kartka dla dyskryminacji. Grajmy razem".

W dobie komputerów, elektroniki i wszelakich gadżetów, w które godzinami spogląda młodzież brakuje ruchu, współzawodnictwa, kreatywności do stworzenia sobie ciekawych i urozmaiconych zajęć.

Rozwijanie zainteresowań wśród dzieci to w tym momencie jedno z najważniejszych zadań, jakie stawiają sobie rodzice i opiekunowie w szkole. Wirtualny świat w wielu przypadkach wpaja kolejnym pokoleniom brak szacunku do drugiego człowieka, życzliwości i z góry dyskryminuje osoby "gorsze". 

Inicjatywa jednego z dzielnicowych Komisariatu Policji IV w Sosnowcu, st. Sierż Piotra Dendek zaowocowała turniejem sportowym pod hasłem "Czerwona kartka dla dyskryminacji. Grajmy razem". W organizację sportowego wydarzenia w dzielnicy Niwka zaangażował się cały rewir dzielnicowych. Komendant Komisariatu IV Policji w Sosnowcu nadkom. Grzegorz Sas objął imprezę swoim patronatem.

Dzieci ze szkół podstawowych w Sosnowcu pokazały kawał dobrej piłki, a przedstawiciele Zagłębia Sosnowiec sprawowali pieczę nad organizacją zawodów ze strony sędziowskiej oraz jury. Trenerzy Akademii im. Włodzimierza Mazura, a mianowicie Mariusz Strojczyk i Rafał Sadowski czuwali nad tym, aby wszystko co dzieje się na halowym boisku było fair play. 

Ogromną niespodzianką dla młodych sportowców było finałowe starcie, w którym reprezentanci wszystkich drużyn tworząc jeden zespół mogli zagrać przeciwko policjantom z Komisariatu Policji IV w Sosnowcu. 

Potyczka przyniosła wiele świetnych chwil, które dzieci zapamiętają na bardzo długo. Młodzież była zachwycona i gratulowała pomysłu, który trzeba rzec, był genialny.

Sosnowiecki klub przygotował pamiątkowe dyplomy oraz kilka gadżetów, które zostały wręczone w trakcie ceremonii medalowej.

Mistrzami turnieju okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Sosnowcu. Miejsce drugie zajęli sportowcy ze Szkoły Podstawowej nr 21, natomiast miejsce trzecie zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 oraz Szkoły Podstawowej nr 11.