Aktualności

#aktualności #akademia

 13.10.2017

Daniel Dąbrowski ustalił wynik

Podopieczny Akademii Zagłębia, Daniel Dąbrowski (2003) przypieczętował zwycięstwo Reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej U-15 w bardzo ważnym spotkaniu z Opolskim ZPN-em w ramach fazy grupowej Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich.

Podopieczni Krzysztofa Błońskiego i Roberta Siudy na ten mecz wyjechali do Kluczborka. Od pierwszego gwizdka widać było przewagę i większą kulturę gry Śląskiego ZPN-u. Już w 19. minucie po bardzo ładnej i płynnej akcji Kacper Łukaszek tuż przy słupku pokonał golkipera rywali. 

- Co innego mieliśmy grać, a co innego było na boisku. Nie realizowaliśmy założeń taktycznych tylko pchaliśmy grę środkiem. Nic więc dziwnego, że z rok na rok coraz lepiej wyglądający zespół rywali był bliski strzelenia gola po sprytnie rozegranym stałym fragmencie gry, ale w ostatniej chwili Błasik wybił piłkę z linii bramkowej i uratował nas od straty bramki. Nie próbowaliśmy strzelać z dystansu tylko biliśmy głową w mur. Dlatego po 40. minutach spotkania, czyli w przerwie nastąpiły zmiany w ustawieniu - skwitował trener Krzysztof Błoński.

W drugiej połowie przesunięty do drugiej linii Tomal do spółki z Bierońskim poukładali środek pola i gra wyglądała znacznie lepiej. W 65. minucie na boisko został desygnowany nasz wychowanek - Daniel Dąbrowski, który na co dzień pracuje w Akademii im. Włodzimierza Mazura z trenerem Grzegorzem Bąk. Można powiedzieć, że było to wejście smoka. Nadeszła 70 minuta, a Dąbek po podaniu od Tomali z bliska ulokował piłkę w siatce rywala. Widać było, że trenerom spadł wielki kamień z serca. 

W ostatnim tegorocznym pojedynku Śląski ZPN podejmie na boisku AKS-u Niwki Dolnośląski ZPN

Opolski Związek Piłki Nożnej - Śląski Związek Piłki Nożnej 0:2 (0:1)

Bramki: 19' Łukaszek, 70' Dąbrowski

ŚlZPN: Mitas, Mądrzyk Magdziarz, Błasik, Jargosz, Tomal Gajda, Bieroński, Baranowicz, Kucharczyk, Bąk Łukaszek oraz Kralczyński, Zarębski, Krupa, Wójtowicz, Kuczera, Dąbrowski.