Aktualności

#aktualności #akademia

 31.10.2017

Raport Akademii: Nie zawsze się zwycięża

Za nami weekend, który nie rozpieścił ani pogodą, ani wynikami. Przedstawiamy jak tym razem grali podopieczni Akademii im. Włodzimierza Mazura.

I Liga Wojewódzka A1 Juniora Starszego (2000)

Kolejny raz nie udało się zwyciężyć rywala podopiecznym trenera Mariusza Strojczyka. Tym razem sosnowiczanie podejmowali u siebie Górnik Zabrze. Po 45 minutach meczu Zagłębiacy schodzili do szatni z wynikiem 0:2 dla gości. Druga połowa nie zmieniła wiele ani w grze gospodarzy, ani w wyniku. Na koniec spotkania jeszcze jedną bramkę dołożyła drużyna z Zabrza.

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 0:3 (0:2)

Skład: Bronkowski, Chamara (60. Prokop), Kumor,  Polak, Wrona (46' Popek), Koniusz, Łoziński (46. Kulig), Paździor, Czerwik, Klich (65. Mańka),  Widurski. Rezerwa: Popek, Prokop, Kulig, Mańka

I Liga Wojewódzka B1 Juniora Młodszego (2001)

Przedostatnie spotkanie w rundzie jesiennej podopieczni trenera Rafała Sadowskiego rozgrywali w Tychach z tamtejszym GKS-em. To nie był dobry dzień dla sosnowiczan. Ulegli wysoko gospodarzom nie strzelając ani jednej bramki. - Bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu, zasłużone zwycięstwo rywala, który był lepszy od nas o dwie klasy. Analizujemy błędy, wyciągamy wnioski i robimy wszystko, żeby jak najlepiej przygotować się do ostatniego meczu ligowego - przekazał po meczu trener. 

Tyski Sport - Zagłębie Sosnowiec 7:0

Skład: Kędziora, Zawłocki, Gajda, Kujawa, Mociak, Tomko, Gajos (70. Kijak), Lipkiewicz (50. Grabowski), Popczyk (40. Chatys), Zynek, Kaczmarek (65. Brzozowski)

III Liga Wojewódzka B1 Juniora Młodszego (2002) 

Kolejny mecz Juniora Młodszego (2002) był zdecydowanie trudniejszy od poprzedniego. Piłkarze, z którymi pracuje trener Marcin Paul walczyli na boisku o 3 punkty z Sarmacją Będzin. Już w 5. minucie Marcin Rasała umieścił piłkę w siatce, co dało prowadzenie drużynie Zagłębia. Goście wyrównali w 17. minucie i tym samym po pierwszej połowie był remis. Po wyjściu  z szatni mogliśmy oglądać jeszcze siedem bramek. Dla sosnowiczan dwukrotnie trafiał Marcin Pisarek, lecz wynik ostatecznie nie  był korzystny dla Zagłębiaków. 

BKS Sarmacja Będzin - Zagłębie Sosnowiec 6:3
Bramki: 2x Pisarek, Rasała

Skład: Pasieka, Wójcik, Wesecki, Cebulski, Gurawski, Kiwior, Koterwa, Mazur, Pisarek, Rasała, Wanatowicz 

I Liga Wojewódzka C1 Trampkarzy (2003)

Spotkanie ze Skrą Częstochowa zostało przełożone na 2 listopada, na godzinę 14:30.

I Liga Wojewódzka C2 Trampkarz (2004)

Tym razem na sosnowieckim boisku podopieczni trenera Adriana Zbroi i trenera Piotra Strzałkowskiego mierzyli się z ROW-em Rybnik. Nie udało się wyłonić zwycięzcy, gdyż ostatecznie spotkanie zakończyło się bramkowym remisem 1:1. - Mecz rozgrywany w trudnych warunkach atmosferycznych. Przeciwnik zagrażał nam głównie po stałych fragmentach gry i szybkim ataku. Jeden z rzutów wolnych przyniósł mu prowadzenie. Po stracie bramki szybko uporządkowaliśmy grę i przejęliśmy kontrolę nad meczem, co poskutkowało wyrównaniem. Po przerwie mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, by zdobyć bramkę dającą nam zwycięstwo, ale dobrze spisywał się bramkarz gości. Mimo wyraźnej przewagi z naszej strony wynik już się nie zmienił i musieliśmy zadowolić się podziałem punktów - podsumował trener Adrian Zbroja. 

Zagłębie Sosnowiec - ROW Rybnik 1:1 (1:1)
Bramka: Serwatka asysta Gałka

Skład: Dubielak - Gałka, Kaim, Serwatka, Nibus O - Płuciennik, Jaskulski, Wybański - Krawczyk, Kruk, Fijałkowski. Ponadto grali : Wołowiec, Kopka, Bębenek

Galeria zdjęć z meczu - tutaj 

I Liga Wojewódzka D1 Młodzików (2005)

Kolejne zwycięstwo na swoim koncie zanotowali piłkarze z rocznika 2005. W całym spotkaniu nie zabrakło emocji, a kibice nie mogli narzekać na brak widowiska. - Gratulacje dla zespołu za kolejne zwycięstwo, chociaż trzeba uczciwie przyznać, że nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Najbardziej szkoda straty dwóch bramek, po niewymuszonych błędach indywidualnych, natomiast warto podkreślić, że wszystkie zdobyte przez nas bramki w tym meczu były wyjątkowej urody - powiedział po meczu trener Kamil Krawczyk.

Zagłębie Sosnowiec - Stadion Śląski Chorzów 3:2
Bramki: Baran, Faroń, Dziedzic

Skład: Król, Nawrot, Wybański, Łydek Karol, Chamczyk, Jarczyński, Baran, Wojdas, Dziedzic oraz Janoska, Łydek Franciszek, Smok, Faroń, Machaj

III Liga Wojewódzka E2 Orlików (2007)

Coraz większy charakter na boisku oraz wolę walki pokazują piłkarze z rocznika 2007, którzy pokonali Orbitę Bukowno 2:1. - Kolejne dobre spotkanie w naszym wykonaniu, gdzie pierwsi tracimy bramkę, a mimo to przechylamy w końcówce szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Powoli kształtuje się charakter drużyny, która walczy ambitnie o każdą piłkę i gra do końcowego gwizdka. Jest oczywiście sporo do poprawy, ale zalążek już mamy - obiektywnie przekazał trener Mariusz Majewski. 

Orbita Bukowno - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1:1)
Bramki: Świątek, Gajda

Skład: Zając, Dostał, Ślęzak, Orczyk, Krawiec, Mądry (C), Świątek, Gabor, Górski, Gajda.

Spotkanie z GKS-em Katowice niestety nie przyniosło trzech punktów podopiecznym trenera Mariusza Majewskiego i trenera Krzysztofa Ślęzaka. - Myślę, że w mroźne sobotnie przedpołudnie rozegraliśmy 2 dobre spotkania z liderami rozgrywek odpowiednio III i V ligi. W meczu z GKS-em długo toczyliśmy wyrównaną walkę, prowadząc do 22. minuty 2:1. Jednak lider pokazał klasę i  przy naszej biernej postawie strzelił 4 bramki w 5 minut. Po przerwie piłkarze z Katowic dołożyli jeszcze 3 bramki, zasłużenie zwyciężając - podsumował trener.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 4:8 (3:5)
Bramki: 2x Ślęzak, Świątek, Gajda

Skład: Zając, Ślęzak, Górski, Krawiec (c), Mądry, Orczyk, Gajda, Świątek, Gabor, Dostał, Prorok

V liga okręgowa (2007)

W V lidze piłkarze z rocznika 2007 ponownie spisali się bardzo dobrze. - W meczu z Salosem cały czas kontrolowaliśmy grę, pokazując kilka ciekawych akcji. Mimo, że założenia nie do końca zostały zrealizowane, przyjemnie patrzyło się na grę naszego zespołu. Na koniec chciałbym przekazać słowa pochwały dla chłopców z Dąbrowy Górniczej za ambitną postawę - powiedział po spotkaniu trener Mariusz Majewski.

Zagłębie Sosnowiec - Salos Dąbrowa Górnicza 11:4 (5:2)
Bramki: 3x Grochowski, 2x Szwed, MIśkiewicz, Wójcikiewicz, Matyszczyk, Jurkiewicz, Piaszczyński, Sierka

Skład: Małota, Kaszuba, Matyszczyk, Guzik, Sieczka, Sierka, Piaszczyński, Grochowski, Jurkiewicz, Miśkiewicz, Szwed, Wójcikiewicz,

V Liga Okręgowa E2 grupa I (2008)
Grupa A 
Zagłębie Sosnowiec - KS Mydlice Dąbrowa Górnicza 3:4
Bramki: Igor Piekoszewski, Wiktor Czajor, Jakub Garczyński

Skład: Jakub Garczyński, Franciszek Buszko, Maksymilian Janiszewski, Michał Kagan, Piotr Nowak, Igor Piekoszewski, Szymon Raczyński. Skład rezerwowy: Wiktor Czajor, Milan Felis, Maksymilian Lewczuk.

Grupa B
Zagłębie Sosnowiec - Salos Dąbrowa Górnicza 8:3
Bramki: 2x Wojciech Brzeziński, 2x Igor Świerad, Wojciech Pieniak, Gabriel Zieliński, Oliwier Wysocki, Wiktor Imieliński

Skład: Krzysztof Wojtał, Wiktor Mamerski, Wiktor Imieliński, Dominik Dzierżyński, Wojciech Brzeziński, Sebastian Błaszczyk. Rezerwa: Igor Świerad, Gabriel Zieliński, Kacper Ziarkowski, Oliwier Wysocki, Igor Świerk, Bartłomiej Sułkowski, Jan Sobieraj, Wojciech Pieniak, Kamil Nowiński

V Liga Okręgowa E1 grupa II (2008)
Grupa C
Zagłębie Sosnowiec - MCKIS w Jaworznie 0:16

Skład: Jan Chabrzyk, Michał Gaweł, Szymon Grysak, Filip Nowak, Jakub Sośnierz, Oliwier Stawiński, Igor Stehlik. Rezerwa: Karol Kaliniecki, Antoni Jamróz, Dawid Kozieł, Bartłomiej Malecki, Mateusz Siedlecki, Marcel Syguła