Aktualności

#aktualności #akademia

 21.11.2017

Raport Akademii: Podsumowanie rundy jesiennej

Za nami już wszystkie mecze, które do rozegrania były przez piłkarzy Akademii im. Włodzimierza Mazura w rundzie jesiennej. Przedstawiamy raport z ostatnich rozgrywek oraz podsumowanie całej rundy.

I Liga Wojewódzka A1 Juniora Starszego (2000)

Junior Starszy ma za sobą już ostatnie spotkanie o punkty w tym roku. Podopieczni trenera Mariusza Strojczyka pojechali do Chorzowa, aby zmierzyć się z tamtejszym Ruchem. Na zakończenie Zagłębiacy ulegli wysoko aktualnemu liderowi tabeli I Ligi Wojewódzkiej A1, bo aż 0:7. Mecz nie potoczył się zdecydowanie po myśli sosnowiczan. Pozostaje wyciągnąć wnioski i ciężko pracować, aby taki wynik nie powtórzył się w rundzie wiosennej.

Junior Starszy aktualnie zajmuje 8 pozycję w tabeli ligowej z dorobkiem 20 punktów.

Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec 7:0 (3:0)

Skład: Suchocki, Kumor (60. Janicki), Kłosek, Polak, Mazur (45. Pawlik), Wrona, Pisarek (45. Prokop), Gądek, Kulig (60. Łozinski), Klich (46. Koniusz), Grabowski (60. Widurski)

I Liga Wojewódzka B1 Juniora Młodszego (2001)

Junior Młodszy zakończył swoje rozgrywki w I Lidze już ponad dwa tygodnie temu. Piłkarze, z którymi pracuje trener Rafał Sadowski uplasowali się dokładnie na środkowym, 4 miejscu z dorobkiem 24 punktów.

W miniony weekend Zagłębiacy rozegrali sparing z Legionem Warszawa, w którym zwyciężyli 5:0. Kolejny mecz kontrolny zaplanowany jest z drużyną Przemszy Okradzionów. 

III Liga Wojewódzka B1 Juniora Młodszego (2002)

W swoim ostatnim meczu zawodnicy z rocznika 2002 pewnie pokonali drużynę MKS Siemianowice Śląskie. 8:0. - Od samego początku staraliśmy się grać szybko piłką, szukając akcji bocznymi sektorami boiska. Pierwszą bramkę zdobyliśmy w 6. minucie, z każdą kolejną minutą nasza przewaga była coraz większa i w całym meczu zdobyliśmy jeszcze 7 bramek. - skomentował trener Marcin Paul. 

- Sezon kończymy na 3 miejscu i jest to dla nas wszystkich rozczarowanie, bo założyliśmy sobie cel,  którego nie udało nam się zrealizować - dodał trener.  

Zagłębie Sosnowiec - MKS Siemianowice Śląskie 8:0
Bramki: Bednorz x2, Nowak x2, Pająk x2, Kiwior, Gurawski

Skład: Koterwa Brzozowski - Zarzycki Pasieka Mociak Wilk- Wanotowicz- Gurawski Kiwior Nowak Bednorz. Ponadto grali: Cebulski, Pająk, Langner, Dębiec.

I Liga Wojewódzka C1 Trampkarzy (2003)

Bardzo dobre zakończenie, lecz bez wisienki na torcie, mają za sobą Trampkarze z rocznika 2003. Drużyna, z którą pracuje trener Grzegorz Bąk, zakończyła rundę jako wicemistrz z 27 punktami. Zagłębiacy jednak dalej pracują. Od zakończenia rozgrywek trenerzy zaplanowali dla sosnowiczan jeszcze trzy sparingi. 

I Liga Wojewódzka C2 Trampkarzy (2004)

Podopieczni trenerów Adriana Zbroi i Piotra Strzałkowskiego w miniony weekend rozegrali dwa mecz kontrolne z drużyną Legionu Warszawa, który jak co roku odwiedził klub. - Mecz wyrównany, ze wskazaniem na nasz zespół. Stworzyliśmy kilka sytuacji, które powinniśmy lepiej wykończyć i wynik byłby wyższy. Cieszy to, że zawodnicy testowani pokazali się z dobrej strony, a nasi gracze, mimo tego że grali w nowym składzie personalnym, potrafili przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Warto podkreślić, że 2 bramki padły po uderzeniach słabszą nogą,  co pokazuje, że praca idzie w dobrym kierunku przekazał po sparingu trener. 

Zagłębie Sosnowiec - Legion Warszawa 3:2 (0:1)
Bramki: Krawczyk, Witkowski x2

I połowa: Zawodnik testowany - Nibus M., Zawodnik testowany, Domosławski, Nibus O. - Płuciennik, Kopka, Zawodnik testowany - Witkowski, Banaś, Krawczyk

II połowa: Zawodnik testowany, Zając, Zawodnik testowany, Pomykała, Nibus M - Klimek, Karbowniczek, Zawodnik testowany - Witkowski, Banaś, Witczak. Ponadto grali: Krawczyk, Nibus O.

Zagłębie Sosnowiec - Legion Warszawa 16:1
Bramki: 7x Kruk, 2x Fijałkowski, 2x Wybański, 2x Serwatka, 2x Wołowiec, Bębenek, Banaś.

Skład I: Wałek - Bębenek Kaim Serwatka Gałka - Wołowiec Bała Jaskulski Wybański Fijałkowski-Kruk 

Skład II: Wałek (Dubielak) - Bębenek Kaim Serwatka Gałka - Wołowiec Bała Jaskulski Wybański Fijałkowski-Kruk 

Skład III: Dubielak - Nibus O Pomykała Serwatka Nibus M - Wołowiec Bała Jaskulski Wybański Bębenek -Banaś

III Liga Wojewódzka D1 Młodzików (2005)

Na zakończenie rundy jesiennej piłkarze, którzy pracują z trenerem Kamilem Krawczykiem wygrali 3:0 z GKS-em Katowice. - Kolejny dobry mecz w naszym wykonaniu, gdzie po raz kolejny kończymy spotkanie bez straty bramki. Zespół dobrze realizował założenia przedmeczowe, dokładając do tego odpowiednie zaangażowanie i walkę, co w ostatecznym rozrachunku zapewniło nam zasłużone zwycięstwo podsumował ostatnie spotkanie trener Kamil Krawczyk.

Zagłębiacy z rocznika 2005 zajmują wysokie, 3 miejsce w tabeli, z ilością 29 punktów. 

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 3:0
Bramki: Barczyk, 2x Dziedzic 

Skład: Król, Wybański, Smok, Łydek Karol, Jarczyński, Chamczyk, Baran, Dziedzic, Faroń oraz Machaj, Łydek Franciszek, Postrach, Barczyk, Majcherczyk, Wojdas

III Liga Wojewódzka D2 Młodzików (2006)

Na zakończenie rundy zwycięstwo odnieśli również podopieczni trenera Piotra Tomsi, którzy na sosnowieckim boisku podejmowali Orbitę Bukowno. - Od początku meczu posiadaliśmy optyczną przewagę , mieliśmy więcej z gry. Nasza dobra organizacja w działaniach defensywnych powodowała, iż przeciwnik nie stwarzał sobie sytuacji do zdobycia bramki. My realizowaliśmy pomysł na ten mecz , dobrze zakładaliśmy pressing i wychodziliśmy z kontrami, po których zdobyliśmy prowadzenie - przekazał trener. 

W III Lidze Wojewódzkiej D2 rocznik 2006 zakończył rundę jesienną na 4 lokacie, z 23 punktami na koncie. 

   

Zagłębie Sosnowiec - Orbita  Bukowno 3:1 
Bramki: Pisarek, Lech, Jasiński

Skład: Kabała, Kordel, Kwaśniak, Wolski, Jasiński , Moroń, Adamek , Lech, Pisarek , Chałupczak, Seweryn, Marczewski

IV Liga Okręgowa D1 Młodzików (2006)

W IV Lidze Okręgowej ostatni mecz Zagłębiacy rozegrali 5 listopada z Wartą Zawiercie. Drużyna z rocznika 2006 zajmuje 4 miejsce z dorobkiem 21 punktów. Taką samą ilość oczek ma zespól z Zawiercia, lecz bilans bramkowy lokuje go o pozycję wyżej. 

V Liga Orlików (2007)

W V lidze Zagłębiacy z rocznika 2007 zakończyli rundę na pozycji wicelidera. Uzbierali łącznie 24 punkty, co jest bardzo dobrym rezultatem.  

III Liga Wojewódzka E2 Orlików (2007)

Na miejscu 4 znajdują się piłkarze, którzy pracują z trenerem Mariuszem Majewskim i trenerem Krzysztofem Ślęzak z ilością 23 punktów. 

Nasi młodzi piłkarze dalej systematycznie pracują i mają za sobą już dwa mecze kontrolne.

Zagłębie Sosnowiec - Górnik I Zabrze 2-3
Bramki: Świątek, Mądry
Kadra: Zając, Małota, zaw. testowany, Górski, Mądry, Gabor, zaw. testowany, Świątek, zaw. testowany, Miśkiewicz, zaw. testowany

Zagłębie Sosnowiec - Górnik II Zabrze 3-13
Bramki: Grochowski, Szwed, Sieczka
Kadra: Zając, Małota, Domin, Guzik, Grochowski, Wójcikiewicz, Matyszczyk, Piaszczyński, Prorok, Sierka, Sieczka, Sypień, Szwed