Aktualności

#aktualności #akademia

 27.11.2017

Debiut z najlepszymi!

Wychowankowie Akademii im. Włodzimierza Mazura, z rocznika 2009 zadebiutowali w Śląskiej Lidze Młodych Talentów.

Pomimo zimnego, niedzielnego przedpołudnia zawodnicy Zagłębia stawili się w komplecie. Śląska Liga Młodych Talentów spotkała się tego dnia na kompleksie boisk MOSiR-u. Sosnowiczanie gościli Akademię GKS-u Tychy, Rekordu Bielsko-Biała oraz Rakowa Częstochowa. 

Cała impreza przeprowadzona została w fantastycznej atmosferze, piłkarze bawili się doskonale, a wszystkim zgromadzonym towarzyszyła idea rozwoju, pracy i udoskonalania swoich umiejętności gry w piłkę nożną. 

Rozwój w tak młodym wieku jest drogą do wielkiego sukcesu. Mimo przeciwności pogodowych, zawodnicy dawali z siebie wszystko, wylewali hektolitry potu i grali o każdy centymetr zielonej murawy. Nie ma nic lepszego do podnoszenia swoich umiejętności, jak zdrowa rywalizacja w sporcie. 

Również, bardzo się cieszymy, że otoczka widowiska była na najwyższym poziomie. Rodzice dopingowali swoje drużyny, trenerzy starali się motywować piłkarzy do jak najlepszej gry, oto chodzi! 

Kadra Zagłębia: Więcławek, Pyryt, Lukoszek, Jagieło, Mierzwiński, Dusza, Tarnowski, Danowski, Gut, Holewa, Knapik, Tomaszewski, Bochenek.