HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #promocja

 4.12.2017

GKS Tychy CUP coraz bliżej

W sobotę 9 grudnia na Stadionie Miejskim w Tychach odbędzie się turniej GKS Tychy Cup, w którym drużyny z naszego województwa zmierzą się w grze FIFA 18 grając w dwuosobowych zespołach.

W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa, która została poprzedzona losowaniem grup.

W grupie A wystąpią następujące drużyny: Górnik Zabrze, Rozwój Katowice, Śląski Związek Piłki Nożnej oraz gospodarz turnieju GKS Tychy, który od lutego reprezentowany jest w świecie e-sportu przez Patryka "Paniola" Pańkę. Ciekawie zapowiada się rywalizacja w grupie B. To właśnie do tej grupy trafiło Zagłębie Checkpoint oraz Piast Gliwice - drużyna, która posiada sekcję e-sportową. Pozostałymi drużynami, z którymi złączył nas los to Raków Częstochowa oraz Ruch Chorzów.

Nasz klub będzie reprezentowany przez Mateusza Wontrobę - profesjonalnego zawodnika sekcji e-sportu oraz Łukasza Bogdana, który zdobył uznanie kibiców wygrywając głosowanie liczbą ponad 300 lajków. Piast oraz GKS Tychy do turnieju desygnują składy mieszane - profesjonalista i kibic. Reszta zespołów poza ŚZPN opierać się będzie na kibicach wyłonionych w drodze konkursu lub eliminacji. Zespół Śląskiego Związku Piłki Nożnej będzie się składać z jego pracowników. 

Bramka Łukasza Bogdana: 

Turniej przybiera formę liga + puchar. Finał rozgrywek odbędzie się w formule BO3 (do dwóch zwycięstw). Rywalizacja odbędzie się na platformie PlayStation 4, mecz będzie trwał dwa razy po 6 minut w fazie grupowej oraz po 4 minuty na połowę w fazie pucharowej. 

Pula nagród wynosi blisko 7 tysięcy złotych, a wśród nich są dwa fotele gamingowe marki Quersus, dwie konsole PS4 oraz zestawy gamingowych peryferiów kompterowych. 

Kibice zainteresowani przebiegiem turnieju będą mogli oglądać mecze oraz śledzić rozwój sytuacji za pośrednictwem transmisji na portalu YouTube. Zawody okraszone będą wypowiedziami profesjonalnych komentatorów e-sportowych Jarka "RDK" Radzia oraz Bartosza "Bejotta" Jakubowskiego.

Podział na grupy GKS Tychy Cup (09.12.2017)

Grupa A:

Górnik Zabrze

Rozwój Katowice

Śląski Związek Piłki Nożnej

GKS Tychy

Grupa B: 

Raków Częstochowa

Piast Gliwice

Ruch Chorzów

Zagłębie Sosnowiec


Galeria zdjęć - tutaj