Aktualności

#aktualności #region #akademia

 8.12.2017

Lekcja WF-u z przesłaniem

W dniu dzisiejszym gościliśmy w Gimnazjum nr 25 w Sosnowcu. Gwiazdą zajęć sportowych był nasz napastnik i zarazem wychowanek - Jan Janosz, który przed ćwiczeniami podzielił się krótką historią.

Na ostatnią lekcję Wychowania Fizycznego w tym roku udaliśmy się do tzw. Staszica. Jana Janosza przywitała grupa ponad 25 osób, ubranych w stroje sportowe z logiem szkoły. Zajęcia zaczęły się od krótkiej rozmowy, w której wychowanek naszego zespołu opowiedział jak to jest prowadzić życie sportowca ze skazą. 

Janek od dwunastu lat zmaga się z cukrzycą, która jak sam twierdzi dużo zmieniła w jego życiu, ale w funkcjonowaniu jako piłkarz dawała mu jeszcze większą motywację. Odpowiednia dieta, zdrowy tryb prowadzenia się na co dzień i kilka fundamentalnych spraw, o których trzeba pamiętać po przebudzeniu się, to wszystko. 

Młodzież w wyraźnym zdumieniu i podziwie wysłuchiwała słów naszego zawodnika, aż przyszedł czas na rozpoczęcie zajęć. 

Najpierw Janek przeprowadził intensywną rozgrzewkę, która skupiła się głównie na ćwiczeniach kształtujących w truchcie. Po wszystkim nadszedł czas na gry. Grupa podzieliła się na sześć zespołów, w których rywalizowała. Każdy miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności piłkarskich. Zaskakujący był poziom sportowy dziewczyn, które w starciu z chłopcami dawały sobie świetnie radę. 

Na koniec wizyty Janek rozdał pamiątkowe kalendarze i podziękował za zaangażowanie podczas zajęć. Przed wyjściem z sali wszyscy ustawili się na środku i zrobili sobie wspólne zdjęcie.