Aktualności

#aktualności #akademia

 12.12.2017

Podsumowanie rozgrywek rocznika 2007

Przedstawiamy podsumowanie rozgrywek rundy jesiennej rocznika 2007 w III lidze wojewódzkiej E1 oraz w V lidze okręgowej E1.

Walkę o ligowe punkty w III lidze wojewódzkiej E1 podopieczni Mariusza Majewskiego, a więc rocznik 2007, rozpoczął 31 sierpnia. Tydzień później wystartowała V liga okręgowa E1.

W rozgrywkach III ligi wojewódzkiej Zagłębie Sosnowiec uplasowało się na pewnej, czwartej lokacie, tracąc zaledwie sześć punktów do pozycji wicelidera, wiodący prym zespół GKS-u Katowice jest totalnie poza zasięgiem pozostałych drużyn. 

Indywidualne liczby:

Bartosz Krawiec - najwięcej rozegranych spotkań (13)

Szymon Mądry - najlepiej asystujący (6)

Dorian Świątek - najlepszy strzelec (13)

Łącznie w całych rozgrywkach pod wodzą Mariusza Majewskiego zagrało dwudziestu sześciu piłkarzy.

W V-lidze sosnowiczanie radzą sobie jeszcze lepiej, po dziewięciu spotkaniach ulokowali się na świetnej, drugiej lokacie. Do liderującego zespołu MUKP II Dąbrowa Górnicza tracą tylko trzy punkty. Fenomenalnie wygląda bilans bramkowy, który opiewa na 140:17. 

Indywidualne liczby:

Filip Sypień - najlepszy strzelec (17)

Dominik Miśkiewicz - najlepszy asystujący (11)

- Uważam, że jak na pierwszą rundę spisaliśmy się przyzwoicie, mieliśmy bardzo słaby początek natomiast z biegiem czasu wyglądało to coraz lepiej. Na pewno  przed nami bardzo dużo, ciężkiej pracy, ale jest to jedyna droga do osiągnięcia naszych celów szkoleniowych - podsumował Mariusz Majewski.

Wyróżnienia indywidualne:

Powołania do kadry podokręgu Sosnowiec: Krawiec, Mądry, Świątek, Zając , Ślęzak(choroba)

Powołanie do zespołu złożonego z reprezentantów klubów partnerskich Legii Warszawa na turniej Hutnik Cup 2017: Orczyk, Mądry 

Król strzelców Słowik Cup 2017 Szymon Mądry