Aktualności

#aktualności #region #akademia

 19.12.2017

Turnieje i sparingi rocznika 2010

Nasi najmłodsi piłkarze, którzy są podopiecznymi trenera Tomasza Głowani oraz trenera Piotra Grabowskiego (2010), pracowali bardzo sumiennie przez minione dwa miesiące. Dumnie reprezentowali barwy Zagłębia Sosnowiec w turniejach oraz sparingach.

"Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" - 26.10.2017

Na stadionie przy ul. Mireckiego rozegrany został powiatowy finał turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"- U8. W finałowym turnieju wystąpiły dwie drużyny Akademii z rocznika 2010: Zagłębie Sosnowiec 1, Zagłębie Sosnowiec 2 oraz drużyna Orła Sosnowiec. Po zaciętych meczach awans do finału wojewódzkiego wywalczyła drużyna Zagłębia Sosnowiec 2.

Sparing: Zagłębie Sosnowiec - Górnik Sosnowiec - 19.10.2017

W hali sportowej DorJan rozegrany został sparing z drużyną Górnika Sosnowiec. Było bardzo dużo emocji i bramek, ponieważ mecze odbywały się na dużym boisku przy licznie przybyłej publiczności (rodziny uczestników sparingu). Sto minut gry było wystarczające, aby odczuć wysiłek tej zabawy. 

Sparing: Zagłębie Sosnowiec - Górnik Piaski - 23.11.2017

Kolejny sparing odbył się w hali IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Sosnowcu, gdzie drużyną przeciwną był Górnik Piaski. Tutaj mecze także odbywały się na pełnowymiarowej sali i przy dużym dopingu przybyłych rodziców. Oczywiście zdobytych bramek nikt nie liczył, a jedynie oceniał, które były ładniejsze. 

Sparing rewanżowy: Zagłębie Sosnowiec - Górnik Sosnowiec - 14.12.2017

Niespełna tydzień temu rozegrany został sparing rewanżowy z drużyną Górnika Sosnowiec . Podobnie jak w czasie wcześniejszego sparingu zainteresowanie widzów było bardzo duże. Mecze rozgrywane były 4+1, co umożliwiało dużą rotację zawodników . Podobnie jak wcześniej było bardzo dużo walki ale zdecydowanie więcej składnych akcji i efektownych bramek. Parę urazów z jednej i drugiej strony nie przeszkodziło w radości i dobrej zabawie 

Sparing: UKS Jedność Siemianowice - Zagłębie Sosnowiec 16.12.2017

W sobotę drużyna rocznika 2010 uczestniczyła w sparingu z UKS Jedność Siemianowice z okazji obchodów 10 lecia istnienia klubu. Na początku sparingu została wręczona drużynie przeciwnej  pamiątkowa piłka z podpisami zawodników pierwszej drużyny Zagłębia Sosnowiec. Po tej miłej ceremonii zaczęło się granie. Trenerzy umówili się na 3 x 20 minutowe tercje. Oczywiście w tym roczniku wynik na tablicy nie ma znaczenia, natomiast głównym celem było, żeby chłopcy dużo pograli na boisku. Walka, spocone czoła po sparingu i uśmiechy na twarzy zawodników, to jest to o co chodzi w tej kategorii wiekowej. 

Skład: Adam Matysek, Nikodem Pochopień, Marcel Sroka, Mikołaj Maligłówka, Antoni Tomczyk, Oskar Słaboń, Olaf Matwiejczuk, Oskar Hoksa, Wojciech Krzeszowiec, Dawid Cieplinski, Maciej Latos, Tomasz Szczepański, Alan Dutkiewicz, Tymoteusz Gerlich, Artur Banyś, Alex Żbikowski, Igor Hopcia, Bruno Milczarek.