Aktualności

#aktualności

 19.12.2017

Sulewski ukarany

W związku z publikacją przez zawodnika Roberta Sulewskiego na własnym profilu jednego z portali społecznościowych zdjęcia z szalikiem klubu Arka Gdynia i podpisem: ,,Arka jest wszędzie'', Zagłębie SA zdecydowało o karze finansowej dla zawodnika w wysokości 5 tysięcy złotych.

Zarząd przychylił się do wniosku trenera Dariusza Dudka, który argumentował, że zarówno drużyna jak i klub, po ubiegło sezonowych zawirowaniach i zmianach potrzebują stabilizacji i spokojnej pracy, postanowił nie rozwiązywać z zawodnikiem kontraktu, a jedynie ukarać finansowo. Trener broniąc zawodnika, apeluje jednocześnie do kibiców, by wybaczyli mu nieprzemyślane zachowanie i wierzy, że piłkarz swoją postawą na boisku udowodni, że klub podjął słuszną decyzję.

- Trener mocno walczył o Roberta, a ponieważ jest to jego pierwsze okienko transferowe i pierwsza samodzielna praca, rozumiemy jego argumentację. Mamy nową, młodą drużynę i faktycznie ostatnie czego nam trzeba to zmiany. Z drugiej strony klub nie jest naszą własnością, a dobrem społecznym wszystkich mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego. Gdyby pracownik Coca Coli zrobił sobie zdjęcie z puszką Pepsi i podpisem, że Pepsi jest wszędzie, wiadomo jak by zakończył pracę. Kibice mogą się czuć urażeni i mają do tego prawo. Mam mieszane uczucia, ale skoro już podjęliśmy decyzję, będziemy teraz z całych sił wspierać Roberta. Spotkam się z kibicami w tej kwestii, liczę, że w ten świąteczny czas, zamkniemy sprawę - podsumował prezes Marcin Jaroszewski.


Wymierzona kara zostanie przekazana na cel charytatywny.