Aktualności

#aktualności #Memoriał Mazura #akademia

 3.01.2018

XXIII Memoriał Mazura - 14 stycznia

Jak każdego roku uczcimy pamięć legendy Zagłębia Sosnowiec - Włodzimierza Mazura. Przed nami XXIII turniej, który odbędzie się 14 stycznia 2018 roku!

Włodzimierz Mazur zagrał dla Zagłębia w 289 starciach, strzelając 80 bramek. W tym czasie dwukrotnie świętował zdobycie Pucharu Polski, a na dodatek w 1977r został królem strzelców (17 bramek). Włodzimierz Mazur reprezentował również biało-czerwone barwy, dla których w 23 spotkaniach odnotował 3 trafienia. 

Katowicka Strefa Ekonomiczna objęła patronatem honorowym tegoroczną edycję Memoriału im. Włodzimierza Mazura, która ma charakter szczególny, gdyż biorą w niej udział drużyny z rocznika 2003. Dzięki życzliwości Sponsora Głównego możliwe jest wsparcie w rozwoju dzieci i młodzieży, które na ten moment jest bardzo ważne i może otworzyć drzwi to świetnej przyszłości. Nagrody dla uczestników przedsięwzięcia również zostaną sfinansowane ze środków przekazanych przez KSSE.  

W poprzedniej edycji przeciwko Zagłębiu grały takie osoby jak: Mirosław Smyła, Szymon Gąsiński czy obecny trener Dariusz Dudek. Nasz szkoleniowiec pokonał dwukrotnie naszego golkipera, lecz cały pojedynek zakończył się na korzyść Zagłębia wynikiem 6:4. Może gdyby trener wiedział, że za kilka miesięcy poprowadzi naszą drużynę ulitowałby się nad defensywą z Sosnowca. Rezultat 6:4 powtórzył się w meczu finałowym, jednak górą była drużyna Śląska Wrocław.

Od trzech lat Akademia Zagłębia rozwija się pod patronem Włodzimierza Mazura. Stąd też padł pomysł na zmianę formy rozgrywania turnieju. Na parkiet hali MOSiR Sosnowiec przy ul Żeromskiego wybiegną drużyny z rocznika 2003. Każda z ekipa zagra ze sobą i będzie miała możliwość sprawdzenia swoich sił. Wszystko wypada w dzień Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, oczywiście będzie możliwość wrzucenia dowolnej kwoty do puszek dla potrzebujących. 

Między meczami oczywiście nie zabraknie atrakcji dla publiczności. Będzie pokaz piłkarskich sztuczek Football Freestyle, występy grupy tanecznej, a także spotkanie jakiego jeszcze nie było! Po jednej stronie kibice Zagłębia Sosnowiec, zaś po drugiej przedstawiciele klubu. 

Wejściówki na cały turniej są darmowe. 


Lista zespołów (2003 i młodsi):

- Zagłębie Sosnowiec
- Legia Warszawa
- BKS Bielsko-Biała
- Olimpia Elbląg
- Piast Gliwice
- Beskid Andrychów

Początek o godzinie 9.30 w hali MOSiR przy ul Żeromskiego.