Aktualności

#aktualności #region

 12.01.2018

Finał WOŚP-u w Sosnowcu, Siema!

Stolica Zagłębia Dąbrowskiego jest jednym z dziewięciu miast, z których będzie transmitowany finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miasto zmieni się w tak zwane centrum transmisyjne.

Wszyscy w Polsce znamy coroczne zbiórki pieniędzy na szczytne cele. Kapitalna inicjatywa Jerzego Owsiaka ma w tym roku już dwudzieste szóste obchody. W ciągu poprzednich finałów WOŚP-u zebrana została  suma opiewająca na 825 milionów złoty. W tym roku celem obranym przez Orkiestrę jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Pieniądze będą zbierane na inkubatory oraz sprzęt, który jest potrzebny do ratowania najmłodszych.

W Sosnowcu wielki finał będzie się rozgrywał w trzech lokacjach. W sali widowiskowo-koncertowej "Muza", w sercu miasta - centrum, a także na Górce Środulskiej. 

Wielkie atrakcje zostały zaplanowane właśnie w ostatnim miejscu. Od samego rana będzie można usłyszeć próby artystów. Największymi gwiazdami, które pojawią się na Środuli, będą Anita Lipnicka z zespołem Hats (17:00) oraz Grzegorz Hyży (18:30), na scenie zobaczymy również zespół Another Pink Floyd (20:00). 

Jak co roku o godzinie 20:00, rozpocznie się ogromne wydarzenie. "Światełko do nieba", w Sosnowcu tego styczniowego wieczora będzie wyjątkowe. Pokaz laserów oświetli Sosnowiec! Dokładnie wiązki światła kierować będzie pięć urządzeń. Pokaz iluminacji będzie jedyny w swoim rodzaju. Dla uzyskania najlepszego efektu teren zostanie zadymiony, a także powstanie ogromne serce z czerwonych rac. 

Jako Zagłębie Sosnowiec, oczywiście włączyliśmy się do akcji! Na aukcje charytatywne zostały przekazane: koszulka z podpisami zawodników Zagłębia, koszulka Artura Boruca z ostatniego spotkania Pucharu Anglii z Chelsea F.C. Dodatkowo na scenie Górki Środulskiej licytowana będzie druga koszulka z podpisami piłkarzy sosnowieckiego klubu i piłka, również z autografami graczy. Trzecia koszulka została przekazana do II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater, Urząd Miasta Czeladź, przyjął natomiast piłkę z popisami i szalik, licytacja przedmiotów będzie prowadzona około godziny 17:00, po więcej informacji zapraszamy na profil Facebooka miasta Czeladzi. 

Aukcja koszulki Artura Boruca - tutaj

Aukcja trening z Zagłębiem Sosnowiec - tutaj