Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 24.01.2018

Zwycięstwo w Nakle nad Notecią

W miniony weekend piłkarze z rocznika 2003, jako reprezentacja Miasta Sosnowca, na zaproszenie Urzędu Miasta i Gminy Nakła nad Notecią, wzięli udział w XXIV edycji Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej im. Mariana Kensego.

Pierwszego dnia zawodów zawodnicy z rocznika 2003 rywalizowali z jedenastoma drużynami, podzielonymi na trzy grupy. Zmagania grupowe młodzi Zagłębiacy rozpoczęli  meczem z gospodarzem turnieju - Czarnymi Nakło, pokonując ich 4:0. Następnym przeciwnikiem okazała się drużyna Tornado Gniezno, która zeszła z parkietu po meczu z Zagłębiem Sosnowiec ze stratą 8 bramek, nie strzelając ani jednej. Ostatni mecz w grupie nie okazał się już symboliczną "bułką z masłem". Zawodnicy drużyny Gol Brodnica wykazali się dużym kunsztem futsalowym przy spontanicznej grze sosnowiczan na parkiecie. Już po kilku minutach straciliśmy bramkę, jednak natychmiastowa mobilizacja pozwoliła nam na odrobienie strat. Do ostatniej minuty Zagłębie prowadziło 2:1,  kiedy to brodniczanie zdołali "ukąsić" i mecz zakończył się remisem 2:2. Wynik ten jednak pozwolił zdobyć pierwsze miejsce w grupie i w dniu następnym walczyć o miejsca od 1-3.

W niedzielę pierwszym rywalem sosnowiczan okazał się zwycięzca grupy "A" - drużyna Naklo (z Czech). Mecz nie przyniósł większych emocji, chłopcy zwyciężyli 6:0. W tej sytuacji młodym Zagłębiakom pozostał finał z drużyną Victorii Września, która w dwóch poprzednich edycjach zwyciężyła turniej, a wygrana z Zagłębiem Sosnowiec pozwoliła by im przejąć na stałe okazały puchar przechodni turnieju. Niestety - dla naszych rywali podopieczni trenerów Grzegorza Bąka i Kamila Piętki okazali się bezwzględni, już do przerwy zdobywając przewagę czterech goli, której nie oddali do końca spotkania. Najlepszym bramkarzem został nasz zawodnik - Amadeusz Kędziora, tracąc tylko dwa gole w całym turnieju. 

Warto dodać że nasi trenerzy wzięli udział w meczu pokazowym Organizatorzy vs Trenerzy, który zakończył się zwycięstwem Organizatorów 4:3. W meczu nie zabrakło zagłębiowskiego akcentu, ponieważ 2 z 3 zdobytych bramek po indywidualnych akcjach, wyegzekwował nasz trener Grzegorz Bąk, dedykując je swoim zawodnikom, kibicującym tym razem na trybunach.

- Gratuluję swoim zawodnikom świetnej postawy oraz zaangażowania. Jestem dumny, że tak zaprezentowali się na  całych zawodach oraz podczas pobytu w Nakle - przekazał trener Grzegorz Bąk.

Zagłębie wystąpiło w składzie: Amadeusz Kędziora, Hubert Sych, Maksym Niemiec, Bartosz Chęciński, Jakub Pancerz, Igor Bucki, Patryk Krzanowski, Paweł Gajecki, Ksawery Korfel. Pieczę nad zespołem sprawowali trenerzy Grzegorz Bąk i Kamil Piętka oraz kierownik drużyny - Bartek Niemiec. 

Pomijając kwestie sportowe, sztab szkoleniowy oraz nasza drużyna była zachwycona formą przyjęcia i organizacją pobytu naszych reprezentantów, za co serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Nakła nad Notecią Sławomirowi Napierale, Pracownikom Miasta i Gminy oraz pozostałym organizatorom.


Dziękujemy również redakcji Kuriera Nakielskiego i portalu Gmina Nakło nad Notecią, autorom zdjęć Zbigniewowi Kubiszowi oraz Szymonowi Niemczewskiemu.


Musimy nadmienić,  że zdobycie Pucharu Przechodniego Turnieju im. Mariana Kensego obliguje nas do wydelegowania reprezentacji naszego miasta i klubu na turniej w przyszłym roku, w roczniku zgodnym z obowiązującym w XXV edycji.

Galeria zdjęć z turnieju - tutaj.