Aktualności

#aktualności #region #kibice #akademia

 5.04.2018

1% podatku dla Akademii Zagłębia

Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1 % podatku na Akademię Zagłębia im. Włodzimierza Mazura. Całość zgromadzonych środków pozwoli na podniesienie jakości szkolenia naszych podopiecznych.

Często osoby zastanawiające się nad oddaniem 1 % myślą, iż jest to dodatkowy koszt, nic bardziej mylnego. Kwota 1% wyliczana jest z kwoty należnego podatku (czyli tego, który i tak musimy odprowadzić do urzędu skarbowego) i możemy przekazać ją organizacji posiadającej tzw. status opp, czyli status organizacji pożytku publicznego, która znalazła się na liście podmiotów uprawnionych do otrzymywania 1% podatku. Osoby nie przekazujące żadnej z fundacji 1 %, oddają te środki do Urzędu Skarbowego.

Dlatego zwracamy się do naszych kibiców, by nie zapomnieli o wsparciu naszej Akademii, a także kierujemy do fanów prośbę, by namawiali swoich znajomych na zapisanie1% dla Fundacji Akademia Piłki Nożnej Zagłębia Sosnowiec - KRS: 0000498983.  

1 % dla Fundacji Zagłębia 
Fundacja Akademia Piłki Nożnej Zagłębie Sosnowiec:   
ul. Kresowa 1, 41-200 Sosnowiec  
KRS: 0000498983 Sąd Rejonowy w Katowicach  
Regon: 243499474, NIP: 6443506865  
Rachunek bankowy: Raiffeisen POLBANK PL 34175010350000000026194644 

Liczby Akademii:   
25  - trenerów, a także psycholog i dietetyk sportowy
500  - dzieci i młodzieży mamy pod opieką (od 3 do 19 roku życia)
250 - tyle spotkań w sezonie rozgrywają nasi młodzi piłkarze
5  - młodzieżowych reprezentantów Polski trenuje w akademii
10 - młodych piłkarzy Zagłębia otrzymało powołanie do kadry województwa

Nasz klub współpracuje w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży z Legią Warszawa, a także z klubami z regionu Zagłębia Dąbrowskiego i nie tylko.

Kluby partnerskie Zagłębia: 

- Akademia Sportu Wojkowice
- Czarni Sosnowiec
- CKS Czeladź
- Górnik Jaworzno
- Górnik Piaski
- Górnik Sosnowiec
- Salos Dąbrowa Górnicza
- UKS Piłkarz Sosnowiec
- UKS Piotrcovia Piotrków
- Westovia Tarnów
- Warta Zawiercie
- ZEW Kazimierz Sosnowiec.

Szkolenie dzieci i młodzieży niesie ze sobą dużo wyzwań i trudów, jednak dla nas najważniejsze jest to, by młodzi adepci futbolu mogli rywalizować z najlepszymi w Polsce i nie tylko.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące przekazania 1 %: 

Czy mogę podzielić mój 1% na kilka organizacji? 

Każdy podatnik, wypełniając PIT, może wpisać nazwę tylko jednej organizacji, której przekazuje swój 1%. Wyjątek stanowi sytuacja kiedy  wypełniamy więcej niż jeden PIT, bo np. nasze dochody pochodzą z pracy i papierów wartościowych możemy na każdym wymienić inną organizację pożytku publicznego.

Co organizacje robią z 1% podatku?  

Pieniądze z 1% otrzymane przez opp mogą być wydane wyłącznie na prowadzenie działalności pożytku publicznego. Informację, na co zostały spożytkowane środki z 1%, organizacja pożytku publicznego ma obowiązek umieścić w swoim sprawozdaniu merytorycznym, zgodnie z wzorem określonym w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Każda organizacja pożytku publicznego ma obowiązek publikowania go m.in. na swojej stronie internetowej.