Aktualności

#aktualności #akademia

 30.01.2018

Pracowity styczeń rocznika 2010

Od połowy stycznia piłkarze trenujący w Akademii Zagłębia z rocznika 2010 systematycznie rozgrywają mecze sparingowe na sosnowieckich halach.

Pierwszy sparing podopieczni trenera Tomasza Głowani i trenera Piotra Grabowskiego rozegrali już 18.01.2018 z Orłem Sosnowiec w hali Liceum Stanisława Staszica. Emocji jak zawsze było dużo.

- Każdy z zawodników powinien być zadowolony z rywalizacji między innymi zespołami, bo taka rywalizacja  jest kolejnym krokiem do kształtowania zachowań na boisku. Wynik nie jest najważniejszy - przekazał trener Głowania.

W dniu 25.01.2018 odbył się sparing rewanżowy z Orłem Sosnowiec, również w hali Liceum Stanisława Staszica. W drużynie Zagłębiaków grali zawodnicy, którzy nie uczestniczyli w poprzednim sparingu. Emocji było jeszcze więcej niż poprzednio. 

- Każdy musi stopniowo uczyć się rywalizacji z kolegami z innych zespołów. Może padło trochę mniej bramek, ale za to niektóre z nich były zdobyte po bardzo widowiskowych akcjach z obu stron. Na koniec zmęczenie wydawało się być ogromne. Trzeba dawać z siebie wszystko  już teraz, aby móc walczyć z najlepszymi  w przyszłości - podsumował trener.

Rocznik 2010 ferie rozpoczął od sparingu z Górnikiem Sosnowiec w hali sportowej Dorjan. W zespole Zagłębiaków wystąpiło 14 zawodników, przeciwko 8 zawodnikom Górnika Sosnowiec. Oglądaliśmy dużo walki i niewykorzystanych sytuacji bramkowych z obu stron., ale najważniejsze , że jak na początek ferii chętnych do gry nie zabrakło.