Aktualności

#aktualności #sparing

 6.02.2018

Inauguracja obozu na minus

Podopieczni Dariusza Dudka, wczoraj późnym wieczorem zakwaterowali się w hotelu, a już dziś od godziny 15:30, mierzyli swoje umiejętności z uznaną marką na niemieckim rynku piłkarskim - TSV 1860 Monachium.

Pierwszy test-mecz sosnowiczanie z perspektywy wyniku mogą uznać za niewypał, ale dłuższymi momentami to właśnie my prowadziliśmy grę i dominowaliśmy na zielonej murawie. Trener Dariusz Dudek, jak już do tego przyzwyczaił w tym okresie przygotowawczym, postawił na dwie jedenastki, tak samo zagrali bawarczycy.

Inaugurującą część meczu "Zagłębiacy" zaczęli agresywnie. W 8. minucie Konrad Wrzesiński popisał się atomowym strzałem na bramkę, jednak golkiper TSV Monachium wykazał się znakomitym refleksem. Dziesięć minut później piłka wpadła do bramki Dawida Kudły, lecz sędzia asystent dopatrzył się spalonego. Kolejne minuty pierwszej części należały do zespołu z Niemiec, który coraz częściej oddawał strzały w światło naszej bramki. Sosnowiczanie nie pozostawali jednak dłużni i do samego końca starali się otworzyć wynik. Po bardzo wyrównanych 45 minutach zespoły schodziły do szatni z wynikiem 0:0.

Drugą połowę rozpoczęliśmy w całkowicie zmienionym składzie. Pierwsze pięć minut wyglądało obiecująco, nasza drużyna kilka razy zagroziła rywalowi w polu karnym. W 52. minucie, po bardzo dobrej akcji TSV, straciliśmy bramkę. Seferings odgrywał do Bachschmida, a ten umieścił piłkę w siatce dopełniając formalności. Nad boiskiem w Olivie coraz bardziej padał deszcz, a Zagłebiakom nie udało się już odmienić losów tego spotkania. Musieli uznać wyższość drużyny z Monachium, która zwyciężyła 1:0. 

Najwięcej walki oglądaliśmy w środkowej części boiska, jedna jak zarówno druga ekipa starała się przejąć inicjatywę w tym sektorze, co skutkowało czasem "szarpanym" wizerunkiem całego spotkania. 

Zagłębie Sosnowiec - TSV 1860 Monachium 0:1 (0:1)

Składy:

Zagłębie I połowa: Kudła - Sulewski, Jędrych, Cichocki, Puchacz - Rzonca, Milewski, Wrzesiński, Mularczyk, Nawotka Lewicki

Zagłębie II połowa: Perdijić - Makowski, Krzykowski, N. Malheiro, Udoviczić, Babiarz, Nowak, Banasiak, Pribula, Sanog - M' Futila.

TSV I połowa: Hiller - Genkinger, Berzel, Mauersberger, Köppel - Kindsvater, Wein, Andermatt, Karger - Mölders, Ziereis.

TSV II połowa: Bonmann - Weeger, Siebdrat, Steinhart, Klassen, Dressel, Seferings, Koussou, Niemann, Türk, Bachschmid.