Aktualności

#aktualności #e-sport

 7.02.2018

Złoto na dobry początek sezonu

We wtorek w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach odbyły się II Zagłębiowskie Mistrzostwa FIFA 18. Turniej przyciągnął blisko 30 zawodników, wśród których znaleźli się profesjonalni e-sportowcy, ambitni amatorzy oraz ... Burmistrz. Zawody wygrał reprezentujący barwy naszego klubu Dominik "boggys" Boguś.

Zawody w pierwszej fazie przyjęły formę rywalizacji w 4 grupach po 8 zespołów. Dominik Boguś i Mateusz Wontroba awansowali do ćwierćfinałów zdobywając komplet punktów. 

Zaprzyjaźniony z naszą e-sportową sekcją Łukasz Kondys awansował z grupy odnosząc 6 zwycięstw oraz 1 remis. 

W fazie grupowej udział wziął Burmistrz Wojkowic Tomasz Szczerba, który trafił do jednej grupy z Bogusiem. Postawa Burmistrza jest warta pochwalenia, gdyż nie bał się podjąć rywalizacji z zdeterminowanymi graczami. Ćwierćfinał nie okazał się dla naszych zawodników większym problemem i w komplecie zameldowali się w półfinale. Na tym etapie rozgrywek doszło do bratobójczej walki między zawodnikami naszego klubu. Boguś pokonał Kondysa 5:1. Dominik awansował do finału turnieju, a Łukaszowi została szansa na brąz. Wontroba w drugim półfinale musiał uznać lepszą formę Macieja DominatoRa Zemana znanego z reprezentowania MaxFloPlay oraz Piasta Gliwice 6:1. W meczu o 3. miejsce drugą rywalizację zawodników związanych z naszym klubem wygrał Kondys. Finał II Zagłębiowskich Mistrzostw FIFA 18 był bardzo wyrównany. Tuż przed przerwą na prowadzenie wyszedł Boguś. Zemanowi wystarczyło kilka chwil drugiej połowy by doprowadzić do remisu. Strata bramki podziałała motywująco na Bogusia, który w pierwszej akcji po wznowieniu gry odzyskał prowadzenie i nie oddał go do końcowego gwizdka. Pierwszy w tym roku turniej e-sportowy kończymy zajmując dwa miejsca na podium co jest dobrym prognostykiem na nadchodzące miesiące. 

Zachęcamy do śledzenia profilu Dominika boggys Boguśa na Facebooku. 

Relacja wideo #ZaglębieGOL:

Galeria zdjęć udostępniona dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Wojkowice.

Kompletna drabinka turniejowa - tutaj