Aktualności

#aktualności #sparing

 12.02.2018

Na zakończenie z Beijing Renhe

Sosnowiczanie powoli zmierzają do zakończenia zgrupowania w Alicante. Piłkarze wylądują w Polsce w dzień zakochanych (14 lutego). Zanim wrócą do swoich wybranek serca to przed nimi jeszcze jeden sprawdzian z zespołem, który wywalczył awans do chińskiej Super Ligi. Początek spotkania dzisiaj o godzinie 16:00.

Można śmiało powiedzieć, że Beijing Renhe jest świeżo upieczonym klubem, który powstał w 1995 roku. Pod sterami Luisa García Plaza drużyna wywalczyła awans z przewagą 8 punktów nad Shijiazhuang.

Nasza drużyna będzie miała okazję zagrać przeciwko takich piłkarzom jak Jaime Ayoví czy Augusto Fernández. Ten pierwszy w reprezentacji Ekwadoru wystąpił w 40 spotkaniach i odnotował 10 trafień. Kolejny z wymienionych Augusto Matías Fernández jest reprezentantem Argentyny i byłym piłkarzem Celty Vigo czy Atlético Madryt. Pomocnik w barwach Celty Vigo rozegrał 114 potyczek i strzelił 11 bramek.

Przed obroną Zagłębia nie lada wyzwanie, żeby zatrzymać znanych graczy. Z niecierpliwością czekamy na pierwszy gwizdek z boiska Ciutat Esportiva Camilo Cano.

Artur Gołaś rano poprowadził zajęcia rozruchowe, które miały w sobie dużo elementów z treningów sportów walki. Drużyna przed pierwszym gwizdkiem została naładowana naturalnym testosteronem!