Aktualności

#aktualności #region #akademia

 6.03.2018

Podsumowanie weekendu Akademii

Młodzi zawodnicy mają za sobą kolejny pracowity weekend. Dla wielu był to ostatni sprawdzian przed ligą.

Rocznik 2001

W ostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem rundy wiosennej drużyna Rafała Sadowskiego wygrała 3:1. W składzie Zagłębia Sosnowiec nie zabrakło zawodników z rocznika 2002  - Poprawny mecz w naszym wykonaniu, pełna realizacja założeń w defensywie i ofensywie. Okres przygotowawczy możemy uznać za udany, czekamy na pierwszy mecz ligowy z Gwarkiem Zabrze - podsumował trener.

Zagłębie Sosnowiec - Rozwój Katowice 3:1

Bramki: Kiwior, Kiwior (asysta Pająk), Gajos (asysta Lipkiewicz)

Skład: Koterwa, Zawłocki, Pasieka, Łukomski, Mociak, Chatys, Wanatowicz, Kaczmarek, Pisarek, Kiwior, Lipkiewicz
Grali także: Adamczyk, Kujawa, Wesecki, Brzozowski, Gajos, Tomko, Gurawski, Pająk

Rocznik 2003

Zespół trenujący pod okiem Grzegorza Bąka w przedostatnim sprawdzianie przed rundą zwyciężył z Podbeskidziem Bielsko-Biała 4:1. -W tym spotkaniu mogliśmy skorzystać ze wszystkich swoich zawodników. Nasza gra wyglądała tak, jak sobie zaplanowaliśmy. Graliśmy szybko i płynnie często stwarzaliśmy sobie sytuacje do zdobycia bramki. Bardzo dobre zawody rozegrali wszyscy nasi zawodnicy, a Jakub Pancerz popisał się hatrikiem - ocenił trener.

Zagłębie Sosnowiec -  Podbeskidzie Bielsko - Biała  4:1

Bramki:  3x Pancerz, Testowany

Skład: Korfel,  Siemanski,  Boczon, Feszter, Gajecki,  Wojda,  Miłek, Bucki,Kaczmarczyk, Niemiec, Pancerz, Zarzycki, Sych, Nawrot, Chęciński, Testowany

Rocznik 2004 

Podopieczni Adriana Zbroi wysoko zwyciężyli nad Cracovią. - Pełna realizacja założeń taktycznych. Wynikiem czego jest wysoki wynik w tym pojedynku. Mimo bardzo dobrego wyniku nie ustrzegliśmy się błędów, które musimy skorygować. Cieszy fakt, że mimo kilku roszad w składzie byliśmy zdecydowanie stroną dominującą- podsumował szkoleniowiec.

Zagłębie Sosnowiec - Cracovia Kraków 8:0 (3:0)

Bramki: 3xFijałkowski, 2xKruk, Krawczyk, Milowski, Turek

I połowa:
Skład: Dubielak - M.Nibus, Kaim, Rydz, O.Nibus - Płuciennik, Jaskulski, Kopka - Fijałkowski, Kruk, Turek
II połowa:
Skład: Mirus - Karbowniczek, Rydz (60.Kaim), Serwatka, O.Nibus (60.M.Nibus) - Jaskulski (60.Płuciennik), Bąk, Kopka - Milowski, Fijałkowski (60.Turek), Krawczyk

Rocznik 2005

Piłkarze z rocznika 2005 mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Tym razem rywalem podopiecznych Kamila Krawczyka byli zawodnicy testowani do Akademii im. Włodzimierza Mazura. 

Zagłębie Sosnowiec - Zawodnicy testowani 0:1

I połowa:
Skład: Opalski, Wybański, Machaj, Łydek Karol, Jarczyński, Barczyk, Łydek Franciszek, Smok, Baran
II połowa:
Skład: Opalski, Wybański, Pawelec, Postrach, WIlk, Iwański, Bazgier, Majcherczyk, Sosiński

Rocznik 2006:

Drużyna Piotra Tomsi rozegrała dwumecz z Juventusem Academy Piekary Śląskie. - W pierwszym meczu rozegraliśmy mecz z pierwszą drużyną Juventusu, początek meczu to lekka nasza dominacja i poprawna gra z naszej strony, co udokumentowaliśmy zdobyciem bramki, jednak z każdą minutą meczu to przeciwnik zaczynał coraz bardziej dominować na boisku i kreować swoje sytuacje do zdobycia bramki. My również mieliśmy swoje sytuacje w tym meczu, lecz to przeciwnik był skuteczniejszy i zasłużenie wygrał. Drugi mecz to już zdecydowana dominacja naszego zespołu, prowadziliśmy grę i kreowaliśmy sytuacje do zdobycia gola, realizowaliśmy swój pomysł na mecz, co przełożyliśmy na zdobycie 3 bramek i pewne zwycięstwo w tym meczu - przekazał trener

Zagłębie Sosnowiec - Juventus  Academy Piekary Śląskie 1:3

Bramka: Blecharczyk Filip

Zagłębie Sosnowiec - Juventus Academy 3:0

Bramki: 2xMoroń, Dąbek

Skład: Donkow , Blecharczyk Dominik  , Moroń , Dąbek , Blecharczyk Filip , Musiał  ,Kabała , Flak , Szmidt, Chałupczak  , Jasiński , Lech , Pisarek , Król , Adamek

Rocznik 2007

W miniony weekend podopieczni Mariusza Majewskiego i Krzysztofa Ślęzaka wzięli udział w V Memoriale im. Jerzego Wyrobka w Chorzowie.

Silnie obsadzony turniej podzielony był na 2 fazy grupowe: eliminacyjną i finałową. W turnieju nie była prowadzona klasyfikacja końcowa.

Skład:  Zając, Domin, Krawiec, Mądry, Orczyk, Swiątek, Piaszczyński, Sierka,Grochowski

I Faza eliminacyjna:
Zagłebie Sosnowiec - Odra Wodzisław 2:1 (bramki: Krawiec,Mądry)
Zagłębie Sosnowiec - UKS Ruch Chorzów 6:0 (bramki: 3xMądry, Orczyk, Sierka, Świątek)
Zagłębie Sosnowiec - Akademia Ruchu Chorzów 1:0 (Grochowski)

II Faza Finałowa:
Zagłębie Sosnowiec - APN Knurów 1:1 (Świątek)
Zagłębie Sosnowiec - Polonia 1:1 (Mądry)
Zagłebie Sosnowiec - Akademia Ruchu Chorzów 1:1 (Grochowski)


- Bardzo wyrównany turniej, gdzie 3 zespoły walczyły do samego końca, aby unieść  Puchar im. Jerzego Wyrobka. Ostatecznie Trofeum trafiło do drużyny Polonii Bytom, która w meczu z nami zdobyła bramkę na 40 sekund przed końcowym gwizdkiem. My, natomiast wróciliśmy do domu w poczuciu dobrze wykonanej pracy, ponieważ w każdym meczu chłopaki wykazali olbrzymią determinację i wolę walki. Miło było patrzyć z jaką pasją młodzi Zagłębiacy do końca walczyli o wyrównującą bramkę w meczu z Akademią Ruchu Chorzów w meczu kończącym turniej. Mimo, że pewne założenia nie zostały w pełni zrealizowane, a wyniki końcowe mogły być jeszcze lepsze, trzeba uczciwie przyznać, że Chłopcy włożyli w grę całe serca, za co należą im się wielkie słowa pochwały - przekazał Mariusz Majewski.

Oprócz udziału w Turnieju, rocznik 2007 rozgrywał mecz kontrolny z Górnikiem Zabrze. 

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 0:9 (0:2,0:4,0:3)

Skład:  Małota, Flak, Ślęzak, Guzik, Matyszczyk, Sieczka, Kaszuba, Gabor, Gajda, Sypień, Dostał, Jurkiewicz, Szwed.

- Słaby mecz w naszym wykonaniu. Pomimo chęci i zaangażowania nie byliśmy w stanie przeciwstawić się bardzo dobrej drużynie Górnika. Większość bramek tracimy po błędach indywidualnych oraz w wyniku braku odpowiedniej reakcji po stracie piłki. Przeciwnik ustawiony w pressingu wysokim, w związku z tym mieliśmy olbrzymie problemy z otwarciem gry od bramki i przedostaniem się z piłką na połowę przeciwnika - podsumował Krzysztof Ślęzak.