Aktualności

#aktualności

 8.03.2018

Mieć czy nie mieć

Sosnowiczanie już jutro (9 marca) rozegrają arcyciekawy pojedynek z Miedzią Legnica! Od tego meczu zależy czy Zagłębiacy zmniejszą stratę niemal do "zera" i dogonią peleton. Inna opcja nie wchodzi w grę.

Zrewanżować się za jesień - to jeden z najbliższych zadań ekipy znad Brynicy. W poprzedniej rundzie dość mocno po głowie oberwała nasza drużyna i to właśnie po tym meczu Dariusz Banasik ustąpił miejsca swojemu imiennikowi. Dariusz Dudek zaliczył zdecydowany progres od tego momentu, a na tą chwilę zespół może pochwalić się serią dziesięciu starć bez żadnej klęski!

Takim wynikiem nie może się pochwalić żadna ekipa w lidze. Już w piątek o godzinie 19:00 kolejna przeszkoda do pokonania - "Miedziowi", czyli aktualny wicelider rozgrywek Nice 1. Ligi. Najwięcej uwagi nasza defensywa będzie musiała skupić na Mateuszu Piątkowskim, nowym nabytku. On sam w debiucie zaliczył dublet i przyznał, że chyba sam powinien założyć swój zespół w Fantasy 1. Liga. Na prawdziwego lidera powoli wyrasta młody, urodzony w Siedlcach - Adrian Purzycki. Zawodnik wcześniej występujący w rezerwach teraz ma być czołową postacią w układance Dominika Nowaka.

Dariusz Dudek będzie miał twardy orzech do zgryzienia, ponieważ za kartki nie wystąpi Arkadiusz Jędrych - filar defensywy Zagłębia. W piątkowy wieczór przyjdzie grać jeszcze w Mielcu. Tam drużyna Stali w blasku kamer Polsatu Sport będzie rywalizować o punkty z Górnikiem Łęczna.

W zespole Stali Mielec po raz pierwszy ma szansę zadebiutować Jakub Arak. Nasz były snajper zamienił ostatnio Gdańsk na Mielec. Transfer występuje na zasadzie wypożyczenia "Araczka". Początek starcia mieleckiej Stali o godzinie 20:45.

Pierwsze "oczka" w 2018 roku będzie chciała zdobyć Odra. Opolszczanie postarają się wykorzystać atut swojego boiska i pokonać Puszczę Niepołomice. Zespół Odry w poprzedniej rundzie uzyskał największą ilość zwycięstw na własnym terenie. Ciekawie powinno być także w Katowicach. GKS zagra z jednym z pretendentem do awansu - Rakowem Częstochowa. Obie ekipy wzmacniały się solidnie na rundę wiosenną, więc teraz poczekamy na skutek ligowych przetasowań.

W daleką podróż wybierają się gracze Chojniczanki Chojnice. Cel aktualnego lidera Nice 1. Ligi to Bielsko-Biała. "Górale" po pierwszym zwycięstwie, ale jakże bezbarwnym ze Stomilem Olsztyn, ugoszczą teraz drużynę z województwa pomorskiego. Swoją serię będą chciały przedłużyć Wigry Suwałki, które zmierzą się z Pogonią Siedlce. Dwie drużyny, które plasują się na czerwonym polu zagrają w Olsztynie. Tam Stomil poszuka 3 punktów z Ruchem Chorzów.

Długa wyprawa nie ominie także piłkarzy Olimpii Grudziądz, która stawi czoła Chrobremu Głogów. Bez dwóch zdań faworytem w tym pojedynku będą gospodarze, lecz jak wiemy, piłka nożna lubi płatać figle. Spotkają się również zespoły, które konkurują ze sobą w dolnej części tabeli. Bytovia Bytów zagra u siebie z tyską drużyną. GKS pierwszy sprawdzian zaliczył na plus i pokonał pewniaka teoretycznego pewniaka z Głogowa.

Materiał ZagłębieGol: