Aktualności

#aktualności #akademia

 12.03.2018

Zmagania Akademii

Za nami kolejny weekend zmagać podopiecznych Akademii im. Włodzimierza Mazura. Dwa roczniki mają już za sobą mecze ligowe, a dla pozostałych był to ostatni sprawdzian przed rozpoczęciem rundy wiosennej.

Rocznik 2000

Drużyna Mariusza Strojczyka rozegrała swój drugi mecz w rundzie wiosennej, z którego wyszła zwycięsko. Widać, że przygotowania do rundy były bardzo pracowite bo to druga wygrana pod rząd. 

MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski Zagłębie Sosnowiec 3:4 (2:3)

Bramki: 2xKoniusz, Prokop, Durnaś 

Skład: Bronkowski Kłosek (50. Janicki), Mazur, Gajda (46. Mańka), Klich (55. Popczyk) Pietrzak, Prokop, Polak (55. Kulig), Durnaś, Łoziński (46.Grabowski) Koniusz

Rocznik 2001

Piłkarze trenujący pod okiem Rafała Sadowskiego podjęli u siebie rywala z Zabrza w pierwszym meczu ligowym rundy wiosennej- Spotkanie skończyło się bezbramkowo-Poprawny mecz w naszym wykonaniu z trudnym rywalem. Zawodnicy realizowali skrupulatnie przedmeczowe założenia w ofensywie i defensywie. Mały niedosyt,  to brak zdobytej bramki- przekazał trener.

Zagłębie Sosnowiec - Gwarek Zabrze 0:0

Skład: Koterwa, Zawłocki, Pasieka, Łukomski, Mociak, Chatys, Wanatowicz (60.Gajos), Kaczmarek (60. Pająk), Pisarek, Kiwior (70. Tomko), Lipkiewicz.

Rocznik 2003

Ostatni mecz przed rozpoczęciem ligi mają za sobą piłkarze rocznika 2003 -Kolejny bardzo dobry mecz w wykonaniu naszego zespołu. Widać zwiększoną dynamikę gry. Gramy w dobrym tempie i stwarzamy sobie naprawdę dużo dogodnych sytuacji do zdobycia bramek. Za tydzień zaczynamy rozgrywki ligowe,  miejmy nadzieje, że dobrą grę w meczach kontrolnych przełożymy na rozgrywki ligowe- podsumował trener  Grzegorz Bąk.

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 4:3

Bramki: 2x Bucki, Miłek, Gajecki

Skład:  Kędziora, Korfel, Siemanski, Boczon,Feszter, Gajecki,  Wojda,  Miłek, Bucki, Kaczmarczyk, Krzeszowiec, Krzanowski, Pancerz, Nawrot, Chęciński. Testowany.

Rocznik 2004:

Ostatni i zwycięski sprawdzian przed ligą mają za sobą podopieczni Adriana Zbroi -Ostatni sparing przed ligą rozegrany z bardzo mocnym przeciwnikiem. Co cieszy zakończony  zwycięstwem po dobrej grze mimo tego, że nie ustrzegliśmy się błędów zwłaszcza w grze defensywnej. Teraz pora przełożyć nasze dobre występy w sparingach na mecze ligowe- ocenił trener.

Zagłębie Sosnowiec - Bronowianka Kraków 3:2

Bramki: Fijałkowski, 2x Wołowiec

Skład: O.Nibus - Karbowniczek, Rydz, Serwatka, M.Nibus - Płucienniik, Jaskulski, Kurnyta  -Fijałkowski, Kruk, Wybański.
Ponadto grali: Dubielak, O.Nibus, Gałka, Kaim, Wołowiec, Krawczyk, Pomykała, Turek, Bębenek, Bąk

Rocznik 2005:

Drużyna Kamila Krawczyka podczas ostatniego kontrolnego meczu pokonała rywala 4:3-  Dobry mecz w naszym wykonaniu, zwłaszcza, że po raz pierwszy graliśmy po 11 zawodników w polu, przeciwko starszej drużynie- przekazał trener.

Zagłębie Sosnowiec - CKS Czeladź 4:3

Bramki: Dziedzic , Barczyk, Iwański i samobójcza

Skład: Opalski, Szczepański, Wybański, Smok, Machaj, Łydek Karol, Łydek Franciszek, Jarczyński, Dziedzic, Barczyk, Baran oraz Pawelec, Nawrot, Iwański, Bazgier, Sosiński, Majcherczyk, Wilk.

Rocznik 2006


Podopieczni Piotra Tomsi dali z siebie 100% w meczu z GKSem i dzięki temu wygrali na wyjeździe 0:4 - To był dobry mecz w naszym wykonaniu.  Od początku meczu zdominowaliśmy przeciwnika dobrze operując piłką .Pomimo, iż przewaga była po naszej stronie to mieliśmy problem ze stworzeniem sytuacji bramkowych w pierwszej połowie meczu. W końcu pod naszym naporem drużyna gospodarzy popełniła błąd i zdobyliśmy bramkę .Od tego momentu osiągnęliśmy jeszcze większą przewagę czego konsekwencją kolejne sytuacje bramkowe i zdobyte 3 bramki. Gra zespołu w defensywie była na dobry poziomie. Drużyna gospodarzy nie miała praktycznie żadnej sytuacji do zdobycia bramki-podsumował szkoleniowiec. 

GKS II Katowice  - Zagłębie Sosnowiec 0:4

Bramki: Dąbek , Moroń , 2x F. Blecharczyk

Skład: Król, Kwaśniak  ,Poradowski , Wieprzycki , Surlej, Moroń , Dąbek , Płonka , F. Blecharczyk  , Musiał   , Szmidt, D. Blecharczyk

Rocznik 2007:

 W dn. 11.03.2018r odbył się mini turniej na obiektach Zagłębia, w którym rywalizowała drużyna Mariusza Majewskiego.  Pozostałe drużyny: Stadion Śląski Chorzów, Skra Częstochowa oraz Polonia Bytom. Mecz trwał 40 minut. System gry: ''każdy z każdym". Brak klasyfikacji końcowej- Bardzo wymagające rozgrywki, gdzie w zasadzie,  w każdym meczu trzeba było wznieść się na wyżyny swoich możliwości. Ten turniej traktujemy jako wstęp do tego co nas czeka w rozgrywkach ligowych, gdzie każdy mecz będzie trzeba wybiegać, a o każde punkty mocno powalczyć. Turniej dostarczył nam jako sztabowi szkoleniowemu ciekawego materiału do analizy, na podstawie  tego musimy wyciągnąć wnioski i poprawić niektóre aspekty gry w defensywie i ofensywie- podsumował szkoleniowiec.

Skład Zagłębia Sosnowiec: Zając, Małota, Ślęzak, Krawiec, Mądry, Grochowski, Gabor, Gajda, Świątek, Orczyk, Sypień, Jurkiewicz

Zagłębie Sosnowiec- Polonia Bytom 6:1

Bramki:
2x Świątek, 2x Orczyk, Gajda, samobójcza

Zagłębie Sosnowiec - Stadion Śląski Chorzów 1:4

Bramka:
Świątek

Zagłębie Sosnowiec- Skra Częstochowa 2:3

Bramki:
Gajda, Orczyk