Aktualności

#aktualności #region #akademia

 26.03.2018

Pracowity weekend Zagłębiaków

Podopiecznym Akademii im. Włodzimierza Mazura podczas spotkań ligowych towarzyszyła wiosenna aura. Przedstawiamy krótkie relacje z tego jak grali nasi młodzi piłkarze.

I liga Wojewódzka A1 Juniora Starszego

W minioną niedziele piłkarze trenujący pod okiem Mariusza Strojczyka rozegrali kolejne spotkanie w rundzie wiosennej. Rywalem Zagłębiaków była drużyna z Katowic i to właśnie ona okazała się lepsza w tym meczu.

Rozwój Katowice - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (0:1)

Bramka: Durnaś (po dośrodkowaniu Janickiego)

Skład: Bronkowski, Prokop, Janicki, Mazur, Mańka, Polak, Durnaś (55. Widurski), Pietrzak, Klich (80. Popczyk), Koniusz (65. Gajda), Łoziński (66. Kulig)

I liga Wojewódzka B1 Juniora Młodszego

Podczas sobotniego poranka drużyna Rafała Sadowskiego rozegrała kolejny mecz ligowy,  w którym niestety nie odniosła zwycięstwa. -Mimo niekorzystnego wyniku oraz bardzo kiepskiego boiska, rozegraliśmy poprawne spotkanie pod względem piłkarskim. Teraz myślimy już o środowym meczu z Rozwojem Katowice, w którym przy takiej grze naszej drużyny jestem spokojny o końcowy rezultat - podsumował po spotkaniu trener.

Tyski Sport - Zagłębie Sosnowiec 3:2

Bramki: Pisarek (asysta Kaczmarek), Kaczmarek (asysta Pisarek)

Skład: Suchocki, Zawłocki, Pasieka, Łukomski, Brzozowski (55.Dębiec), Chatys, Wanatowicz (55.Gajos), Kaczmarek, Pisarek (60.Gurawski), Kiwior, Lipkiewicz

III liga Wojewódzka B1 Juniora Młodszego

W swoim pierwszym meczu rundy wiosennej zawodnicy grający w III lidze Juniora Młodszego B1 pewnie pokonali drużynę AKS-u Niwka 3:0 - W całym meczu mieliśmy dużą przewagę w posiadaniu piłki jednak nie przekładało się to na ilość stwarzanych sytuacji. Pierwszą bramkę zdobył  po ładnej akcji zespołowej Jakub Kulesza. Kolejne trafienia dołożyli Mateusz Tomko i Filip Nowak. Bardzo dobry mecz w wykonaniu drużyny - podsumował trener Marcin Paul.

Zagłębie Sosnowiec - AKS Niwka 3:0

Bramki: Kulesza, Tomko, Nowak.

Skład: Koterwa - Niemiec, Zarzycki,  Kujawa, Sych,  Cebulski,  Kulesza,  Gurawski,  Tomko, Piwowarczyk, Pająk.
Grali także: Nowak, Wójcik, Wesecki, Langner, Wilk.

I liga Wojewódzka C1 Trampkarzy

W inauguracyjnym meczu rundy wiosennej piłkarze Grzegorza Bąka pokazali, że okres przygotowawczy był ciężki i zaowocował zwycięstwem - Pierwszy mecz ligowy zaczęliśmy od zwycięstwa. Gra była szarpana i nerwowa ale to my stworzyliśmy sobie lepsze sytuacje do zdobycia bramki. Mieliśmy kilka bardzo dobrych sytuacji, w których powinniśmy zdobyć bramki i szybciej  zakończyć mecz. Dużo jakości wprowadził Kacper Wojda i i to po jego akcji zdobyliśmy zwycięską bramkę. Brawa dla całego zespołu - podsumował po spotkaniu szkoleniowiec.

Zagłębie Sosnowiec - BTS Rekord Bielsko-Biała 1:0

Bramka: J. Pancerz 

Skład: Kędziora, Siemański, Boczon,Feszter, Gajecki,  Wojda,  Miłek, Bucki, Kaczmarczyk, Krzeszowiec, Krzanowski, Pancerz, Nawrot, Chęciński, Chechelski, Dąbrowski.

Galeria zdjęć z meczu - tutaj

I liga Wojewódzka C2 Trampkarze

Podopieczni Adriana Zbroi oraz Piotra Strzałkowskiego zdominowali swojego przeciwnika wygrywając 4:0 z Jastrzębiem. - Mecz zdecydowanie pod nasze dyktando, który rozstrzygnęliśmy w pierwszej połowie. Szybko objęliśmy prowadzenie (3 min) i kontrolowaliśmy przebieg meczu. Zespół zrealizował postawione przed nim założenia i mogliśmy się cieszyć z 3 punktów. Byliśmy zespołem prowadzącym grę przez cały spotkanie - podsumował trener.

GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 0:4 (0:4)

Bramki: Wołowiec (asysta Wybański),Kruk (asysta Krawczyk), Wybański (asysta Krawczyk),
Kruk (asysta Wołowiec).

Skład:
Mirus - Gałka, Kaim, Serwatka, M.Nibus  - Jaskulski, Bąk, Wołowiec -Wybański, Kruk,
Krawczyk.
Grali także: Fijałkowski, Kopka, Rydz, Milowski, Karbowniczek.  

III liga Wojewódzka C2 Młodzików

Piłkarze z rocznika 2004 rozegrali mecz z Ruchem Chorzów, w którym ulegli rywalowi 2:3-Mecz rozpoczęty bardzo dobrze, ponieważ już w 2 minucie po dograniu Mateusza Banasia bramkę strzela Aleksander Witkowski. Kilka minut później rywale odpowiedzieli uderzeniem z rzutu wolnego z 30 metrów wrzucając piłkę za plecy bramkarza z Sosnowca. Chorzowianie idąc za ciosem strzelili bramkę na 2:1 po dograniu z bocznej strefy boiska. Nie minęło dużo czasu a składna akcja zawodników z Zagłębia zakończyła się zdobyciem bramki przez Krystiana Kurnytę. Niestety w samym końcu pierwszej połowy błędy indywidualne formacji obrony przyniosły skutek w postaci 3 bramki dla rywali. W drugiej połowie wyszliśmy bardzo zmotywowani i chętni gry, lecz mimo całkowitej dominacji rywala nie udało się zmienić wyniku. Piłka nożna jest grą błędów, idealne podsumowanie naszego spotkania.Obiektywnie patrząc byliśmy drużyną lepszą w tym meczu, lecz błędy indywidualne spowodowały niekorzystny wynik. Mimo przegranej, jestem pozytywnie nastawiony do kolejnych meczy widząc grę i zaangażowanie moich zawodników- ocenił trener po spotkaniu.

Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (3:2)


Bramki:
Witkowski, Kurnyta.


Skład:
Dubielak, O.Nibus, Kajdan, Domosławski, Tomalski,Pomykała, Kurnyta, Bała, Witkowski, Turek, Banaś.


IV Liga Wojewódzka D2 Orlików

Drużyna Piotra Tomsi pomimo nieco słabszej pierwszej połowy spotkania odniosła zwycięstwo w meczu z Górnikiem Piaski. Na listę strzelców aż czterokrotnie wpisał się Filip Blecharczyk. - Początek meczu to gra w środku pola. To my próbowaliśmy przejąć inicjatywę  w tej fazie meczu, lecz było dużo chaosu, niepotrzebnie zawężaliśmy pole gry przez co mieliśmy problemy w budowaniu akcji i wypracowaniu klarownych sytuacji do strzelenia bramki. To była połowa, w której posiadaliśmy lekką przewagę lecz bez klarownych sytuacji do strzelenia bramki. Druga połowa to już całkowita dominacja nad przeciwnikiem, dużo składnych akcji, po których dochodziliśmy do sytuacji bramkowych. Dobra. agresywna gra powodowała, iż przeciwnik miał duże problemy z budowaniem akcji. To kolejna dobra połowa w naszym wykonaniu. Cieszy fakt, iż umiemy przełożyć  realizację założeń, nad którymi pracujemy w mikro cyklu treningowym na mecz. Bardzo pozytywnym aspektem jest to, iż zagraliśmy bardzo dobrze i mądrze, zespołowo co w tym wieku nie jest to takie oczywiste - ocenił trener po spotkaniu.

Zagłębie Sosnowiec  - Górnik Piaski  6:0

Bramki: Moroń, Dąbek, 4x F.Blecharczyk

Skład: Król, Kordel, Poradowski, Szmidt, D.Blecharczyk, Chałupczak, Pisarek, Lech, Adamek,Mironowicz, Kwaśniak, Wieprzycki, Moroń, Dąbek, Surlej, Jasiński, F.Blecharczyk

Rocznik 2007


17 marca w Gliwicach drużyna Mariusza Majewskiego i Krzysztofa Ślęzaka rozegrała mini turniej w Gliwicach. W turnieju oprócz Zagłębia Sosnowiec zagrali: Gwarek Zabrze, Piast Gliwice i Piast II Gliwice -W mroźny poranek w Gliwicach rozegraliśmy bardzo pożyteczny mini turniej towarzyski. W ogólnym rozrachunku zespół zaprezentował się przyzwoicie. Cieszy fakt, żeprzez większość czasu gry to my dyktowaliśmy warunki, a jedynie nieskuteczność  i pech w sytuacjach podbramkowych (słupki, porzeczki) spowodowały, że nie donieśliśmy 3 zwycięstw - podsumował trener.

Wyniki z rozegranych meczów: 

Piast Gliwice - Zagłębie Sosnowiec 1:1
Bramka: Mądry

Zagłębie Sosnowiec - Gwarek Zabrze 0:0

Piast II Gliwice- Zagłębie Sosnowiec 1:3
Bramki: 2xMądry, Świątek

Skład: Zając, Górski, Guzik, Gabor, Mądry, Dostał, Orczyk, Sypień, Świątek, Jurkiewicz, Matyszczyk, Sierka, Szwed

Dzień przed rozpoczęciem rundy wiosennej  młodzi piłkarze z rocznika 2007 rozegrali kontrolny mecz z AP Jaworzno, w którym musieli uznać wyższość rywala. Natomiast dzień później w meczu inauguracyjnym rundy wiosennej po dokładnej analizie porażki w meczu kontrolnym zwyciężyli z MKS Sławków strzelając aż 10 bramek. - Niestety słaby mecz w naszym wykonaniu. Jedynie 1 tercja mogła się podobać pod względem organizacji gry, gdzie mimo małej liczby sytuacji odbramkowych to my staraliśmy się utrzymywać przy piłce. 2 tercja to katastrofa w naszym wykonaniu- proste błędy indywidualne oraz brak realizacji założeń doprowadziły do straty aż 4 bramek w 25minut. 3 tercja nieco lepsza, w której główną rolę odegrała nieskuteczność w sytuacjach podbramkowych zarówno z jednej jak i drugiej strony. Gratulacje dla Chłopaków z Jaworzna za skrupulatną realizacje założeń przedmeczowych, dyscyplinę taktyczną oraz ambicję. Dla nas to dobry materiał do analizy i wyciągnięciu wniosków - ocenił trener.

Zagłębie Sosnowiec - AP 2012 Jaworzno 0:4 (0:0, 0:4, 0:0)

Skład: Zając, Ślęzak, Krawiec, Gabor, Dostał, Orczyk, Szwed, Świątek, Gajda, Jurkiewicz, Mądry.

IV liga okręgowa E1 Orlików 

Mecz bez większej historii, w którym przeciwnik nie zawiesił nam zbyt wysoko poprzeczki. Na uwagę zasługuje sześć bramek Gajdy, który umiał znaleźć się w sytuacjach podbramkowych i je wykorzystać. Na tle niezbyt wymagającego przeciwnika poprawnie wyglądała realizacja założeń taktycznych - podsumował Krzysztof Ślęzak.

MKS Sławków- Zagłębie 3:10 (0:5)

Bramki: 6x Gajda, Sypień, Orczyk, Grochowski, Sierka

Skład: Małota, Górski, Orczyk (C), Gajda, Sierka, Sieczka, Sypień, Grochowski, Domin, Guzik.