Aktualności

#aktualności #region #akademia

 10.04.2018

Raport Akademii Zagłębia

W miniony weekend nie zabrakło emocji w meczach ligowych podopiecznych Akademii im. Włodzimierza Mazura. Młodzi piłkarze mają już za sobą następną kolejkę spotkań w rundzie wiosennej. Przedstawiamy krótkie relacje z meczów.

I liga Wojewódzka A1 Juniora Starszego

Junior Starszy zremisował w meczu mistrzowskim z ROW-em Rybnik. Gospodarze jako pierwsi sforsowali bramkę Zagłębia i w 16. minucie wyszli na prowadzenie. Przed zejściem do szatni sosnowiczanom udało się zremisować, dzięki golu Tomasza Pietrzaka. Druga połowa miała bardzo podobny przebieg. Zespoły zaliczyły po jednym trafieniu i tym samym podzieliły się punktami. 

ROW Rybnik Zagłębie Sosnowiec 2:2 (1:1)
Bramki: Widurski , Pietrzak (asysta Popczyk)

Skład: Jewuła, Prokop, Janicki, Mańka, Mazur, Polak, Durnaś, Pietrzak, Koniusz, Kulig, Łoziński. Rezerwa: Bronkowski, Klich, Popczyk, Kłosek, Gajda, Widurski

I Liga Wojewódzka B1 Juniora Młodszego

Drużyna Rafała Sadowskiego w niedzielny poranek mierzyła się na sosnowieckim boisku z Rekordem Bielsko-Biała. Spotkanie zakończyło się porażką Zagłębiaków. -Mecz do zapomnienia, musimy dalej cierpliwie pracować i wyciągnąć wnioski - podsumował trener.

Zagłębie Sosnowiec - Rekord Bielsko-Biała 0:3

Skład: Koterwa, Zawłocki (65. Dębiec), Pasieka, Łukomski (40. Kujawa), Mociak, Chatys, Gajos (60. Pająk), Kiwior, Pisarek (40. Brzozowski), Kaczmarek (65. Piwowarczyk), Lipkiewicz.

III Liga Wojewódzka B1 Juniora Młodszego

Młodzi piłkarze trenujący pod okiem Marcina Paula zwyciężyli, pokonując drużynę z Imielina 3:2. Sosnowiczanie odnieśli swój drugi triumf z rzędu w rundzie wiosennej. - O zwycięstwo walczyliśmy do ostatnich minut spotkania, zdobywając zwycięską bramkę 3 minuty przed ostatnim gwizdkiem - ocenił trener po spotkaniu.

LKS Pogoń Imielin - Zagłębie Sosnowiec 2:3

Bramki: 2x F. Nowak, M. Tomko

Skład: Łuczak - Niemiec, Zarzycki, Dąbrowski, Sych, Cebulski, Kulesza, Gurawski, Tomko, Wójcik, Nowak
Ponadto grali: Kijak, Langner, Wilk, Rasała.

I Liga Wojewódzka C1 Trampkarzy

Zespół Grzegorza Bąka po derbowym meczu z Rozwojem Katowice walczył o punkty z Górnikiem Zabrze. W tym spotkaniu piłkarze z rocznika 2003 musieli uznać wyższość rywala, który pokonał Zagłębiaków 3:1. - Widać, że mecz w tygodniu w Katowicach kosztował nas dużo siły. W naszej grze było zbyt dużo niedokładności. Przeciwnik w pierwszej połowie wykorzystał nasze dwa proste błędy i nie pozwolił na zbyt wiele. Jak już stworzyliśmy sobie sytuacje to nie potrafiliśmy oddać celnego strzału na bramkę - przekazał trener.

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 1:3

Bramka: Chęciński

Skład: Kędziora, Siemański, Feszter, Gajecki, Wojda, Miłek, Bucki, Kaczmarczyk, Krzeszowiec, Pancerz, Chęciński, Chechelski, Dąbrowski, Korfel, Boczoń, Nawrot.

III Liga Wojewódzka D1 Młodzików

W minionym tygodniu, zespół z rocznika 2005 rozegrał dwa mecze ligowe. We wtorek (03.04), drużyna Kamila Krawczyka udała się na zaległy mecz do Mysłowic, gdzie zmierzyła się z Unią Kosztowy. Drugie starcie  rozegrali w sobotę (07.04) na własnym boisku, gdzie podejmowali Stadion Śląski Chorzów.

Unia Kosztowy - Zagłębie Sosnowiec 3:5

Bramki: 2x Dziedzic, 2x Barczyk, Majcherczyk

Skład: Król, Smok, Wybański, Postrach, Baran, Barczyk, Jarczyński, Dziedzic, Chamczyk, Karol Łydek, Franciszek Łydek, Majcherczyk, Iwański.

- Cieszy zwycięstwo na inaugurację rundy wiosennej, gdyż przyszło nam rywalizować na bardzo trudnym terenie, gdzie niestety płyta boiska nie pozwalała na grę w piłkę. Mimo to zespół dobrze realizował założenia, co zaowocowało naszym zwycięstwie - podsumował trener.

Zagłębie Sosnowiec - Stadion Śląski Chorzów 1:1

Bramka: Chamczyk

Skład: Król, Nawrot, Wybański, Postrach, Franciszek Łydek, Baran, Jarczyński, Barczyk, Chamczyk, Karol Łydek, Majcherczyk, Iwański, Faroń, Smok.

- Bardzo szybko straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry. Bez wątpienia miało to duży wpływ na naszą grę w pierwszej części spotkania. Przeciwnicy ograniczali się tylko do gry z kontrataku, bardzo głęboko broniąc swojej bramki. W drugiej połowie całkowicie zdominowaliśmy rywali, jednak zabrakło nam spokoju pod bramką rywala - przekazał trener.

II liga Wojewódzka D2 Młodzików: 

Piłkarze z rocznika 2006 trenujący na co dzień pod okiem Piotra Tomsi w ciężkim meczu pokonali rywala z Żywca 1:0.  - Od początku zdominowaliśmy przeciwnika. Gra toczyła się na jego połowie i już w 3. minucie spotkania mieliśmy wyśmienitą okazje do zdobycia bramki, lecz lob naszego zawodnika minimalnie minął poprzeczkę. W dalszym ciągu dominowaliśmy nad przeciwnikiem, jednak tylko do pola karnego, gdzie drużyna przyjezdna postawiła zasieki, na które nie mieliśmy pomysłu. Już do końca tej części spotkania nie mieliśmy klarownych sytuacji do zdobycia gola. Druga część pojedynku to bardziej wyrównana gra z obydwóch stron, lecz to my byliśmy bliżej zdobycia bramki. Trafienie na wagę zwycięstwa zdobyliśmy po kuriozalnej sytuacji  w końcówce meczu - podsumował szkoleniowiec.

Zagłębie Sosnowiec  - Żywiecka APN  1:0 ( 0:0)

Bramka: F. Blecharczyk 

Skład: Donkow, Mironowicz, Kwaśniak, D.Blecharczyk, Moroń, Dąbek, Poradowski, Surlej, F.Blecharczyk, Jasiński, Szmidt, Płonka. 

IV liga Okręgowa E1 Orlików:

Drużyna Mariusza Majewskiego i Krzysztofa Ślęzaka w meczu ligowym bez wątpienia zdominowała rywala strzelając 7 bramek. Dawid Gabor popisał się hat-trickiem. - Dobry mecz w wykonaniu naszego zespołu, chociaż do 24 minuty głównie za sprawą słabej skuteczności musieliśmy gonić wynik i gra była wyrównana. Druga połowa to już zdecydowana przewaga naszej drużyny, która zaowocowała kolejnymi bramkami. Pewnym punktem naszego zespołu w tym meczu był Gabor, który oprócz strzelonych trzech bramek wielokrotnie inicjował akcje naszej drużyny. Założenia przedmeczowe zostały zrealizowane na dobrym poziomie - przekazali po meczu trenerzy.

Zagłębie Sosnowiec - APN Czeladź 7:1 (1:1)

Bramki: 3xGabor, Guzik, Sieczka, Sypień, samobójcza

Skład: Małota, Dostał, Górski, Domin, Gabor, Szwed, Sypień, Guzik, Matyszczyk, Sieczka, Sierka.

Rocznik 2010:

W dniu 07.04.2018 rocznik 2010 brał udział w halowym turnieju zorganizowanym przez UKS Jedność Siemianowice Śląskie. Udział brało 10 zespołów podzielonych na dwie grupy. - Występ w tym turnieju możemy uznać za bardzo udany pod względem sportowym pomimo zajęcia 4 miejsca. W rozgrywkach grupowych osiągnęliśmy bowiem dwa zwycięstwa i dwa remisy, co pozwoliło nam w dalszej części turnieju wykorzystać różne warianty ustawienia zawodników tak, aby każdy miał możliwość spróbowania swoich możliwości w różnych sytuacjach boiskowych - przekazali trenerzy Tomasz Głowania i Piotr Grabowski.