Aktualności

#aktualności

 12.04.2018

Podsumowanie 23. kolejki

Zaległości zostały nadrobione i to w jakim stylu. Zagłębie i Raków pokazali prawidziwy pokaz futbolu, choć otwarcie trzeba przyznać, że goli powinno być przynajmniej dwa razy więcej.

Dariusz Dudek w porównaniu do poprzedniego starcia nie zmienił nic w wyjściowej jedenastce. Zawodnicy spisali się po raz drugi na medal i łącznie zebrali 6 "oczek". Pytanie czy siły starczą również na Chojniczankę Chojnice, która już w najbliższą sobotę?

Śmiało można stwierdzić, że ten kto oglądał spotkanie Zagłębia nie mógł żałować. Trafił nam się najlepszy mecz w zaległej 23. kolejce. Sporo działo się również w Głogowie, gdzie Mateusz Machaj i spółka pokonali Pogoń Siedlce. Machaj z każdym meczem udowadnia, że zasługuje na miano króla strzelców. Tym razem pokonał golkipera rywala dwa razy i z przewagą czterech goli wyprzedza Szymona Lewickiego. Ostatecznie górą wyszedł zespół gospodarzy i zwyciężył 3:1. 

Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej zespołu z Bytowa stało się faktem. Bytovia na swoim obiekcie pokonała Górnik Łęczna, który z tygodnia na tydzień dryfuje w kierunku spadku. Dwa gole trafił Janusz Surdykowski, a odpowiedź od przeciwnika to tylko bramka Radosława Pruchnika

Komplet "oczek" wpadł również dla Wigier Suwałki. W 67. minucie Rafał Remisz zapewnił triumf nad ekipą z Niepołomic i po tym meczu zespół z Suwałk trafił na "pudło". Ponownie liga nas nie zaskoczyła, gdyż w czterech miejscowościach rozstrzygnięcia nie było. 

Wiele uratowała Stal Mielec razem z Jakubem Arakiem! Miedź prowadziła niemal do samego końca 1:0, lecz spryt i wyrachowanie "Araczka" pozwoliło na cenny punkt Stali. W Chorzowie już po pierwszym kwadransie gry było po meczu. Mateusz Majewski trafił do "sieci" Chojniczanki w 10. minucie, jednak chwilę po tym odegrał się Adam Ryczkowski.

Jeżeli remis to tylko bramkowy - z takiego założenia wyszły również drużyny w Bielsku i Olsztynie. Podbeskidzie zremisowało z GKS-em Tychy 1:1, a Stomil z Olimpią Grudziądz. 


We wcześniejszym terminie GKS Katowice pokonał 2:1 na wyjeździe Odrę Opole. Gola dla gości strzelił Mateusz Kamiński i Adrian Błąd. Dla Odry trafił Jakub Habusta.

Multimedia po meczu Zagłębia - tutaj