Aktualności

#aktualności

 14.04.2018

Wypowiedzi piłkarzy w Chojnicach

Po wygranym meczu z Chojniczanką zatrzymaliśmy jeszcze kilku naszych graczy, którzy z miłą chęcią wypowiedzieli się na temat przebiegu całego starcia. Zagłębiacy wracają do domu z kompletem punktów i z ogromną niecierpliwością zaczną się przygotowywać do następnego pojedynku w Suwałkach.

Dawid Kudła: Każde spotkanie jest potrzebne, ponieważ zawsze można zdobyć trzy punkty. Nas interesuje tylko komplet "oczek". Nasz plan został wykonany w stu procentach. Zakładaliśmy sobie 9 punktów. Teraz nadchodzi czas na pokorę i ciężką pracę. Cały zespół daje z siebie wszystko, żeby nie tracić bramek. Tak samo jest z atakami ofensywnymi. Najbardziej jestem zadowolony z tego, że wygrywamy. Indywidualne rzeczy się nie liczą. Jesteśmy jak jedna wielka rodzina. Cieszy, że zaczynamy wygrywać na wyjeździe. Ciągle będziemy dążyć, aby zwyciężać. Dwa dni przerwy i dalej odpalamy, gdyż przed nami kolejny ciężki wyjazd! 

Sebastian Milewski: Od początku spotkania chcieliśmy narzucić nasze warunki gry. Drużyna z Chojnic była bardzo cofnięta, co nam odpowiadało i mogliśmy od tyłu konstruować swoje akcje. Szybko strzeliliśmy dwie bramki, podobnie jak w meczu z Rakowem i one podbudowały nas jeszcze bardziej, aczkolwiek po pierwszych 45 minutach powinniśmy schodzić do szatni z większą zdobyczą bramkową. Cieszy na pewno fakt, że przełamaliśmy tę niemoc spotkań w Chojnicach bez zwycięstwa i teraz wracamy do Sosnowca w dobrych nastrojach. Do kolejnych spotkań na pewno podejdziemy z takim zaangażowaniem i chęcią wygrania jak ostatnio, aby kontynuować tę passę zwycięstw.

Konrad Wrzesiński: Na ten mecz byliśmy bardzo zmobilizowani, ponieważ chcieliśmy odegrać się za poprzednią rundę i zbliżyć się do czołówki. Od samego początku weszliśmy bardzo dobrze w to spotkanie, co zaowocowało dwoma strzelonymi bramkami. Zdominowaliśmy przeciwnika zdecydowanie w pierwszej części, zaś w drugiej mecz trochę się wyrównał. Cofnęliśmy się, co wynikało z prowadzenia, ale mecz do końca mieliśmy pod kontrolą i bez zawahania dopisujemy sobie kolejne 3 punkty.

Arkadiusz Jędrych: Uważam, że kluczem do dzisiejszego zwycięstwa była realizacja zadań taktycznych, które mieliśmy wcześniej narzucone. Sądzę, że w większości wywiązaliśmy się z nich i to dzięki temu wracamy do Sosnowca z kompletem punktów. Takie mecze cieszą podwójnie, gdy z boiska czujesz, że Twój zespół gra fajnie w piłkę i cieszy się z każdego kolejnego zagrania. Dobrze jest wygrać trzeci mecz z rzędu, ale trzeba pamiętać, że dopiero wkraczamy w kluczową fazę tego sezonu. Musimy zrobić wszystko, aby utrzymać obecną formę, iść za ciosem i skupić się na wygranej w każdym kolejnym spotkaniu. Dziś jest radość, od jutra zaczynamy operację - Suwałki!