Aktualności

#aktualności #region #akademia

 16.04.2018

Podsumowanie Zagłębiowskich Campów

Miniona sobota i niedziela obfitowała w emocje nie tylko związane z meczem 1. drużyny Zagłębia oraz rozgrywkami ligowymi Akademii - byliśmy także świadkami zmagań najmłodszych piłkarzy naszego Klubu, którzy podczas zorganizowanego na naszych obiektach Campu rywalizowali w rocznikach 2009/10/11 z klubami partnerskimi Zagłębia.

Sobota była czasem dla zawodników urodzonych w 2009 roku (gra 5x5) oraz dla najmłodszych adeptów w naszym Klubie, czyli dla chłopców z rocznika 2011, którzy rywalizowali w grze 4x4 bez bramkarzy.

W niedzielę natomiast na boiska wybiegli zawodnicy z rocznika 2010, którzy podobnie jak ich starsi koledzy rywalizowali w grze 5x5.

We wszystkich rocznikach zagrało po 8 drużyn, a rozgrywki stały na wysokim poziomie - mecze obfitowały w wiele ciekawych akcji i bramek, które zawodnikom przynosiły sporo radości. W oczy rzucała się ogromna ambicja młodych piłkarzy i dążenie do wygranej. Wszystkim młodym zawodnikom za zaprezentowane umiejętności należą się wielkie brawa.

Następny Camp zaplanowany jest już na najbliższą niedzielę - do rozgrywek staną młodzi piłkarze z roczników 2009 i 2011.

Poniżej przedstawiamy wypowiedź trenera, jednego z organizatorów campów Łukasza Walczaka oraz Wiceprezesa Salos Dąbrowa Górnicza- Damiana Felisa

Łukasz Walczak: Wraz z trenerem Barańskim i dyrektorem Wojciechowskim dziękujemy wszystkim Klubom partnerskim za wzięcie udziału w Campie. Cieszymy się, że mogliśmy gościć na naszych obiektach tak wiele zespołów i liczymy, że współpraca pomiędzy Zagłębiem, a  klubami partnerskimi będzie się stale rozwijać i przyniesie obopólne korzyści.Celem całego przedsięwzięcia jest przede wszystkim stworzenie młodym piłkarzom warunków do tego, aby mogli w świetnych warunkach rywalizować ze swoimi rówieśnikami. Możliwość reprezentowania własnego klubu to dla chłopców z pewnością wielkie przeżycie. To także świetna szansa na rozwijanie swoich umiejętności i oswojenie się z rywalizacją w warunkach meczowych.Chcemy aby nasz obiekt tętnił życiem, a boiska nie stały puste.

Damian Felis: 
Będąc wcześniej zawodnikiem Zagłębia do dziś jestem blisko klubu i współpraca zawsze jakaś tam była. W 2010 roku gdy prezesem był Marek Adamczyk , zaczęliśmy rozmowę o współpracy nie tylko Salosu, ale też innych klubów, niestety rodziło się to bardzo długo z różnych powodów. Teraz  już można śmiało powiedzieć, że praktycznie wszystkie kluby z naszego regionu podpisały umowę partnerską z Zagłębiem Sosnowiec. Dziś, gdy wybrałem się na spacer, aby zobaczyć jak pierwszy raz dzieci z klubów partnerskich rywalizują ze sobą, byłem bardzo zadowolony i zaskoczony organizacją campu przy Kresowej. Infrastruktura jest na wysokim poziomie, a rozgrywanie tam meczy przez najmłodszych to super wyróżnienie oraz integracja, bo wynik jest tutaj drugoplanowy. Także super zobaczyć tych małych sportowców, którzy biegają i cieszą się przede wszystkim dobrą zabawą. Wspomnieć należy też o rodzicach dopingujących żywiołowo swoje pociechy ,być może kiedyś przyszłych  zawodników  Zagłębia. Myślę, że Zagłębie na tym już korzysta, trenerzy klubów współpracujących dzięki organizacji cyklicznie campów, mogą wymieniać się myślami szkoleniowymi co trzeba zmienić by poprawić szkolenie, a także wyłapać tak zwane perełki . Tutaj powinna w przyszłości pojawić się telewizja regionalna aby pokazać, że Zagłębie Sosnowiec nareszcie za sprawą osób kierujących klubem/akademią, jest jednym z najlepszych klubów w Polsce! A już za niedługo klubem grającym na poziomie Ekstraklasy.