Aktualności

#aktualności #region #akademia

 17.04.2018

Raport Akademii: Podsumowanie weekendu

W ubiegły weekend nie zabrało emocji i sportowego ducha walki w meczach ligowych młodych adeptów Akademii. Poniżej prezentujemy krótkie sprawozdania ze spotkań.

I liga Wojewódzka A1 Juniora Starszego

Podopieczni Mariusza Strojczyka w ubiegłą sobotę rozegrali mecz w ramach 22. kolejki I Ligii Wojewódzkiej A1 Juniora Starszego. Przeciwnikiem Zagłębia była drużyna KKS Czarni Sosnowiec. Spotkanie w pierwszej części było bardzo wyrównane i do przerwy mieliśmy remis. Natomiast druga połowa należała do Zagłębia. To właśnie w  tych 45 minutach młodzi piłkarze dominowali na boisku.

Zagłębie Sosnowiec - KKS Czarni Sosnowiec 4:1
Bramki: 2x Koniusz, Klich, Polak

Skład: Jewuła, Koniusz (67. Grabowski), Klich, Durnaś, Polak, Gajda, Prokop, Janicki, Pietrzak, Łoziński (60.Widurski), Mańka (45. Kulig)

I Liga Wojewódzka B1 Juniora Młodszego

Piłkarze trenujący na co dzień pod okiem Rafała Sadowskiego rozegrali kolejne spotkanie w bieżącej rundzie. W tym meczu rywalem Zagłębia był Piast Gliwice. Sosnowiczanie dali z siebie wszystko co zaowocowało zwycięstwem. -Poprawmy mecz w naszym wykonaniu, zawodnicy włożyli w to spotkanie dużo serca i charakteru co w ostateczności dało im zasłużone zwycięstwo oraz trzy punkty, gramy dalej - ocenił trener.

Piast Gliwice - Zagłębie Sosnowiec 1:3
Bramki: Lipkiewicz (asysta Brzozowski), Popczyk, Lipkiewicz

Skład: Suchocki, Zawłocki, Pasieka, Kujawa, Dębiec, Chatys (80.Piwowarczyk), Gajos, Tomko (50. Kaczmarek), Brzozowski (60. Pająk),Popczyk (70. Zynek), Lipkiewicz (75. Jończyk)

III Liga Wojewódzka B1 Juniora Młodszego

Drużyna Marcina Paula w ostatni weekend rozegrała mecz derbowy, w którym musiała uznać wyższość rywala. Sosnowiczanie ulegli 1:2 na własnym boisku - Niestety, pomimo dobrej gry drużyna Zagłębia Sosnowiec przegrała z GKS-em Katowice 2:1. Do meczu podeszliśmy skoncentrowani, chcąc odnieść trzecie zwycięstwo w lidze. Od samego początku przeważaliśmy na boisku jednak to goście wyszli na prowadzenie. Nam udało się doprowadzić do przerwy do remisu po rzucie karnym wykonanym przez Dawida Gurawskiego. W drugiej połowie pomimo kilku okazji dla nas to goście strzelili bramkę i wygrali 2:1 - podsumował trener. 

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 1:2 (1:1)
Bramka: Gurawski

Skład: Koterwa - Niemiec, Mazur, Łukomski, Sych, Cebulski, Wanatowicz, Gurawski,  Kiwior,  Pisarek, Nowak. Ponadto grali: Wójcik, Wilk

I Liga Wojewódzka C1 Trampkarzy

Podopieczni Grzegorza Bąka w ostatnim spotkaniu wysoko pokonali rywala z Chorzowa, aż 6:1. Hattrickiem na listę strzelców wpisał się Igor Bucki. Dwoma golami pochwalić się może Jakub Pancerz. -Tego dnia byliśmy zespołem który przeważał w każdym aspekcie, stworzyliśmy wiele sytuacji które zamienialiśmy na bramki. Na trudnym terenie w Chorzowie zdobyliśmy aż sześć bramek z czego trzeba być bardzo zadowolonym . Wielkie gratulacje dla całego zespołu- podsumował szkoleniowiec. 

Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec 1:6
Bramki: 3x Bucki, 2x Pancerz, Chechelski

Skład: Kędziora, Siemański, Feszter, Gajecki, Miłek, Bucki, Kaczmarczyk, Krzeszowiec, Pancerz, Chęciński, Chechelski, Dąbrowski, Boczoń, Nawrot

III liga Wojewódzka C2 Młodzików

Drużyna Piotra Strzałkowskiego i Adriana Zbroi rozegrała bardzo ciężkie spotkanie z Wartą Zawiercie. Młodzi piłkarze pokazali charakter i wolę walki zwłaszcza w drugiej połowie spotkania.

Zagłębie Sosnowiec - Warta Zawiercie 3:2 (1:2)
Bramki: Krawczyk, Serwatka, Banaś.

Skład: Dubielak - O. Nibus, Wałek, Tomalski, Serwatka, Kajdan, Domosławski, Pomykała, Kurnyta,Bała, Wołowiec, Banaś, Witkowski, Milowski, Turek, Bąk, Karbowniczek, Krawczyk

II liga Wojewódzka D2 Młodzików

W miniony weekend rywalem zespołu Piotra Tomsi była drużyna z Tychów. Młodzi piłkarze Zagłębia Sosnowiec musieli uznać wyższość rywala. - Od początku meczu zdominowaliśmy przeciwnika, który miał problemy z naszą agresywną grą. Gra toczyła się na połowie przeciwnika, było bardzo dużo gry w kontakcie na małym boisku, gdy wydawało się, że to tylko kwestia czasu kiedy udokumentujemy swoją przewagę, po źle założonym pressingu, przeciwnik wyprowadził wzorową kontrę  i zdobył bramkę. Po straconej bramce w dalszym ciągu posiadaliśmy inicjatywę, lecz kolejny raz przeciwnik w niegroźnej sytuacji oddał strzał z dalszej odległości i po rykoszecie straciliśmy kolejną bramkę. Druga część meczu to całkowita nasza dominacja nad przeciwnikiem i gra na jego połowie, lecz pomimo kilku sytuacji bramkowych byliśmy nieskuteczni i w konsekwencji, po dobrym meczu w naszym wykonaniu, musieliśmy uznać wyższość rywala, który w tym meczu wykazał się perfekcyjną skutecznością - ocenił trener po spotkaniu. 

APN Tychy -  Zagłębie Sosnowiec 2:0

Skład: Król, Mironowicz, Kwaśniak, Wieprzycki, Moroń, Dąbek, Surlej, F. Blecharczyk, Płonka, Szmidt, D. Blecharczyk, Poradowski, Adamek.

III liga Wojewódzka E1 Orlików

W minionym tygodniu młodzi piłkarze trenujący na co dzień pod okiem Mariusz Majewskiego rozegrali dwa mecze ligowe. Oby dwa spotkania były pełne emocji. Sosnowiczanie w pierwszej kolejce rundy wiosennej zremisowali z Chorzowem, natomiast w drugim pojedynku pokazali na co ich stać i zwyciężyli na własnym boisku 14:1. 

Zagłębie Sosnowiec- Chorzów Stadion Śląski 3:3 (2:2)
Bramki: 2x Mądry, Gajda

Skład: Zając, Blecharczyk, Gajda, Jurkiewicz, Krawiec (C), Mądry, Mironowicz, Orczyk, Ślęzak, Świątek

- Biorąc pod uwagę klasę przeciwnika nasz zdecydowanie najlepszy mecz w 2018 roku, wynik uważam za sprawiedliwi, ponieważ obydwa zespoły stworzyły sobie kilka klarownych sytuacji bramkowych, brakło jedynie przysłowiowej "kropki nad i" - przekazał trener. 

Zagłębie Sosnowiec- Pogoń Ruda Śląska 14:1 (6:0)
Bramki: 4x Świątek, 3x Gabor, 3x Gajda, Mądry, Ślęzak, Orczyk, Dostał

Skład: Małota - Dostał, Gabor, Gajda, Górski, Krawiec (C), Mądry, Orczyk, Ślęzak, Świątek