HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności

 20.04.2018

Nauka nie pójdzie w las

Za nami sprawdzian spotkań o "być albo nie być" - zaliczony bezbłędnie. Jeżeli ktoś myślał, że po jednym teście nie przyjdą kolejne to był w wielkim błędzie. Najbliższy egzamin w Suwałkach zaprezentuje czy na przestrzeni tygodnia nauczyciel Dariusz Dudek doprecyzował formę swoich uczniów.

Sosnowiczanie ponownie muszą wyrównać rachunki za rundę jesienną. Na naszym terenie Wigry zwyciężyły minimalnie w samej końcówce pojedynku! Wybawcą gości był Kamil Kościelny. To właśnie była lekcja od rywala. Prawdziwym wykładowcą było Zagłębie w zeszłym sezonie. Wigry leżały na łopatkach, a do siatki strzelał Tomasz Nowak, Martin Pribula i Wojciech Łuczak. Nasz zespół dyktował warunki na każdym milimetrze murawy i zasłużenie wygrał wysoko. W najbliższą niedzielę największą szansę gry ze strzelców z poprzedniego sezonu ma Tomasz Nowak. Martin Pribula jest jeszcze pod kontrolą lekarzy i jego powrót na boisko stoi pod znakiem zapytania. W Sosnowcu nie ma Wojciecha Łuczaka, który zamienił Zagłębie na ŁKS Łódź.

W Suwałkach nic nie staje na przeszkodzie, by zagrać dobry mecz i wywieźć z obcego terenu komplet punktów. Słońce za chmurami to najbardziej odpowiada sportowcą. Na polskim biegunie zimna żadne mrozy i niespodzianki nie powinny napotkać naszą ekipę.

Nasza defensywa najwięcej uwagi i koncentracji musi poświęcić Patrykowi Klimali. To młodzieżowy reprezentant Polski, który występuje w kadrze z Sebastianem Milewski. Na swoim koncie napastnik ma już 9 trafień i jest postrachem dla nie jednego obrońcy ligi. Bacznie trzeba również pilnować Serhij Pyłypczuka i Mariusza Rybickiego. Obaj Panowie na swoim koncie mają łącznie rozegranych 156 spotkań w Lotto Ekstraklasie.

Na stronie Zakładów bukmacherskich Fortuna można znaleźć korzystną ofertę dla fana Zagłębia. Większym faworytem według bukmacherów jest gospodarz, jak w większości spotkań w Nice 1. Liga. Kurs na Wigry to 2.35, podział punktów 3.15, zaś zwycięstwo Zagłebia 2.95.

27. Kolejka Nice 1. Liga
(20 kwietnia)
Ruch Chorzów - Pogoń Siedlce (18:00)
GKS Tychy - Górnik Łęczna (19:00)
Stal Mielec - Odra Opole (20:45)
(21 kwietnia)
Stomil Olsztyn - Puszcza Niepołomice (12:30)
Olimpia Grudziądz - Chojniczanka Chojnice (13:00)
Chrobry Głogów - GKS Katowice (17:45)
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Miedź Legnica (18:00)
Bytovia Bytów - Raków Częstochowa (18:00)
(22 kwietnia) 
Wigry Suwałki - Zagłębie Sosnowiec (15:30)