Aktualności

#aktualności #region #akademia

 8.05.2018

Podsumowanie majówkowych rozgrywek

W majówkowy weekend młodzi piłkarze Zagłębia Sosnowiec rywalizowali o punkty w tabeli w meczach ligowych rundy wiosennej. Na półmetku zmagań w zespołach podopiecznych Akademii nie zabrakło determinacji, realizacji założeń przedmeczowych oraz sportowego ducha walki. Poniżej prezentujemy krótkie raporty rozegranych spotkań:

I Liga Wojewódzka A1 Juniora Starszego

Rywalem podopiecznych Mariusz Strojczyka był zespół z Bytomia. Zagłebiacy w ramach 25. kolejki pewnie pokonali na wyjeździe Bytomski Sport. Początek meczu zdecydowanie  należał do Juniora Starszego. Po niespełna 20 minutach spotkania wkradła się lekka dekoncentracja i niedokładność, co skutkowało stworzeniem przez przeciwnika kilku sytuacji, lecz każda z nich rozbijała się o świetnie funkcjonującą defensywę. Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać aż do 40 minuty, w której to Pietrzak zagrał piłkę prostopadłą do Kuliga, a ten nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

W przerwie spotkania boisko opuścił wracający po kontuzji Kłosek, a zastąpił go Gajda. W drugiej połowie sosnowiczanie atakowali bramkę gospodarzy, lecz niestety nie udało się postawić przysłowiowej ,,kropki nad i''. Sztuki tej dokonał Pietrzak po indywidualnej akcji w 53. minucie. Cały czas Junior Starszy szukał swojej okazji na podwyższenie wyniku. Udało się to pięć minut przed końcem meczu, gdy Koniusz bardzo precyzyjnie podał do Klicha, który podciął piłkę nad bramkarzem i tym samym ustanowił wynik spotkania.

Bytomski Sport - Zagłębie Sosnowiec 0:3 (0:1)

Bramki: Kulig, Pietrzak, Klich

Skład: Bronkowski, Wrona, Kłosek, Mazur, Mańka, Pietrzak, Koster, Koniusz, Kulig, Kiwior, Łoziński oraz Klich, Durnaś, Gajda

I Liga Wojewódzka B1 Juniora Młodszego

Drużyna Rafała Sadowskiego w ostatnim meczu pewnie pokonała zespół z Chorzowa. - Poprawny mecz w naszym wykonaniu, cieszymy się z gry oraz wygranego spotkania i na spokojnie możemy się przygotowywać do kolejnego meczu mistrzowskiego - podsumował trener.

Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec 0:3

Bramki: Pająk (asysta Tomko), Grabowski (asysta Tomko), Gajos (asysta Pająk)

Skład: Czyż, Zawłocki (70. Bednarczyk), Pasieka (70. Wesecki), Kujawa, Mociak (70. Dębiec), Chatys, Gajos, Tomko, Brzozowski (50. Kaczmarek), Grabowski (60. Piwowarczyk), Pająk (65. Jończyk)

III Liga Wojewódzka B1 Juniora Młodszego

W siódmej kolejce spotkań drużyna Zagłębia Sosnowiec pod wodzą Marcina Paula dzięki determinacji i realizacji przedmeczowych założeń pokonała na wyjeździe drużynę MKS Siemianowice Śląskie. Na listę strzelców z hat-trickiem wpisał się Marcin Pisarek. - Od samego początku posiadaliśmy dużą przewagę, grając szybko i kombinacyjnie, stwarzając dużo sytuacji do zdobycia bramek. W pierwszej połowie zdobyliśmy 3 bramki, w drugiej dołożyliśmy jeszcze 5 i pewnie wygraliśmy 8:0 - przekazał trener po spotkaniu.

MKS Siemianowice Śląskie - Zagłębie Sosnowiec 0:8  

Bramki: 3x Pisarek, 2x Nowak, Gurawki, Wilk, Niemiec

Skład: Koterwa - Niemiec, Zarzycki, Łukomski, Sych, Cebulski, Wanatowicz, Gurawski, Wilk, Pisarek, Nowak oraz Wójcik, Dąbrowski, Balas, Langner

I Liga Wojewódzka C1 Trampkarzy

Zespół Grzegorza Bąka odniósł kolejne zwycięstwo w rundzie wiosennej. Młodzi piłkarze we wszystkich rozegranych spotkaniach odnieśli tylko jedną porażkę i pełni determinacji walczą o pozycję lidera. -  Udało nam się zrehabilitować po ostatnim spotkaniu. Cieszy postawa zawodników i realizacja zaplanowanego planu na ten mecz. Odnieśliśmy pewne zwycięstwo, a bramki Fesztera i Buckiego były ozdobą tego spotkania - podsumował szkoleniowiec.

Zagłębie Sosnowiec - AP Knurów 4:1

Bramki: 2x Bucki, Feszter, Chęciński

Skład: Kędziora, Dudek, Miłek, Bucki, Kaczmarczyk, Krzeszowiec, Pancerz, Chęciński, Chechelski, Dąbrowski, Boczoń, Nawrot, Miska, Korfel, Feszter

III Liga Wojewódzka C2 Młodzików

Młodzi piłkarze trenujący na co dzień pod okiem Adriana Zbroi oraz Piotra Strzałkowskiego pełni determinacji odnieśli zwycięstwo w Chorzowie z tamtejszym Ruchem. - Ciężki mecz na boisku wicelidera zakończony zwycięsko. Zespół zrealizował postawione przed nim założenia i co ważne w przekroju meczu stworzył więcej sytuacji dogodnych do zdobycia bramki. Cieszy, że procentuje praca wykonana na treningu i widać jej efekty w grze zespołu - podsumowali trenerzy.

Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1:1)
Bramki: 2x Kruk (asysty: Kurnyta, Wybański)

Skład: Wałek - Gałka, Kaim, Serwatka, Bębenek - Płuciennik, Jaskulski, Wołowiec - Kurnyta, Kruk, Wybański. Ponadto grali: Bała, Kopka, Krawczyk, Rydz

III Liga Wojewódzka D1 Młodzików

Podopieczni Kamila Krawczyka ulegli na sosnowieckim boisku 1:2. - Błędy indywidualne zadecydowały o naszej porażce, niestety trzeba uczciwe przyznać, że goście byli bardziej zdeterminowani w dążeniu do zwycięstwa. Wyciągamy wnioski na przyszłość i już koncentrujemy się na następnym spotkaniu - przekazał trener.

Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów  1:2

Bramka: Iwański

Skład: Król, Wybański, Nawrot, Postrach, Majcherczyk, Barczyk, Jarczyński, Chamczyk, Baran oraz K. Łydek, F. Łydek, Machaj, Wilk, Iwański

II Liga Wojewódzka D2 Młodzików

Drużyna Piotra Tomsi w sobotnim spotkaniu z Unią Racibórz musiała uznać wyższość rywala. - Pierwsza połowa toczyła się pod nasze dyktando pomimo krótkiego boiska dobrze operowaliśmy piłką oraz w grze 1x1, co już na początku meczu przełożyło się na rzut wolny przed polem karnym, który ładnym strzałem sfinalizował nasz zawodnik zdobywając bramkę. W dalszej części spotkania to my dominowaliśmy na boisku, co przełożyło się na kolejne sytuacje bramkowe, których nie potrafiliśmy skutecznie sfinalizować. Straciliśmy kontrolę nad meczem w drugiej połowie. Przeciwnik wyszedł na boisko bardzo zmotywowany i narzucił nam swój styl gry, z którym nie umieliśmy sobie poradzić. Umiejętnie broniliśmy się starając wyprowadzać kontrataki. Pomimo dobrych sytuacji do zdobycia bramki również w tej części meczu zawiodła nas skuteczność, a przeciwnik w dalszym ciągu dążył do zdobycia gola i w ostatnich 2 minutach meczu ustanowił jego wynik - podsumował trener

Unia Racibórz - Zagłębie Sosnowiec  2:1 (0:1)

Bramka: Mironowicz                     
Skład: Donkow, Mironowicz, Kwaśniak, Poradowski, Moroń, Dąbek, Surlej, Płonka, F. Blecharczyk, Komorowski, D. Blecharczyk, Kordel, Szmidt

Rocznik 2007:

W miniony weekend zespół Mariusza Majewskiego wysoko pokonał MUKP Dąbrowa Górnicza w lidze okręgowej natomiast uległ w wyjazdowym meczu SMS Rudzie Śląskiej 3:6. 

IV Liga Okręgowa E1 Orlików

Mimo niezłego wyniku nie jest to nasz najlepszy mecz, popełniamy sporo indywidualnych błędów oraz generujemy  bardzo dużą ilość prostych strat. Musimy starać się wyeliminować te mankamenty, aby nasza gra w kolejnych meczach wyglądała lepiej - ocenił trener.

Zagłębie Sosnowiec - MUKP Dąbrowa Sosnowiec 8:3 (4:1)

Bramki: 3x Świątek, 2x Grochowski, 2x Guzik, Sierka

Skład: Małota - Dostał, Górski, Grochowski, Guzik, Kaszuba, Matyszczyk, Piaszczyński, Sieczka, Sierka, Ślęzak (C), Świątek

III Liga wojewódzka E1 Orlików

Mecz z gatunku tych bardzo niewygodnych, rywal umiejętnie wybijał nas z rytmu gry, dlatego tym bardziej trzeba szanować wynik. Natomiast na pewno stać Naszych Chłopaków na lepszą grę, gdyż fragmentami nie wyglądało to najlepiej. Dzisiaj w głównej mierze szwankowała skuteczność, ale można doczepić się również do szybkości rozgrywania piłki oraz podejmowania decyzji. Z pozytywów: to pełna dominacja w grze 1x1 w bocznych sektorach, co świadczy o zdecydowanie większych umiejętnościach czysto piłkarskich naszych zawodników - przekazał trener.

SMS Ruda Ślaska - Zagłebie Sosnowiec 3:6 (2:3)

Bramki: 2x Musiał, Gajda, Mądry, Blecharczyk, Gabor

Skład: Małota - Blecharczyk, Domin, Gabor, Gajda, Jurkiewicz, Krawiec, Mądry (C), Mironowicz, Musiał