Aktualności

#aktualności #region #akademia

 15.05.2018

Podsumowanie ligowych meczy

Młodzi adepci piłki nożnej trenujący na co dzień w Akademii Zagłębia w ubiegły weekend rozegrali kolejne mecze rundy wiosennej. Podczas rozgrywanych spotkań nie brakowało emocji oraz determinacji. Poniżej prezentujemy krótkie relacje.

I Liga Wojewódzka A1 Juniora Starszego

Zespół Mariusza Strojczyka w sobotnie popołudnie rozegrał mecz o punkty z GKS-em Tychy. Pierwsza połowa spotkania zdecydowanie należała do gości i to właśnie w tej części został ustanowiony wynik całego meczu. Po krótkiej przerwie rozpoczęła się druga połowa. Piłkarze z rocznika 2000 dali pokaz swoich umiejętności, lecz zabrakło trochę szczęścia żeby odwrócić wynik meczu. 

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 0:2 (0:2)

Skład: Suchocki - Łoziński, Gajda (46. Klich), Mazur, Kłosek (74. Popczyk) - Durnaś, Mańka, Pietrzak, Grabowski Koniusz, Kulig.

I Liga Wojewódzka B1 Juniora Młodszego

Drużyna Rafała Sadowskiego przegrała w pojedynku z Tyskim Sportem 0:1. - Niestety przegrywamy spotkanie w ostatnich minutach meczu, zadecydował stały fragment gry. Gramy i walczymy dalej - podsumował trener. 

Zagłębie Sosnowiec - Tyski Sport 0:1

Skład: Czyż, Zawłocki, Pasieka, Kujawa, Mociak, Chatys, Gajos, Tomko, Pająk (70. Piwowarczyk), Brzozowski (40. Kaczmarek), Lipkiewicz

III Liga Wojewódzka B1 Juniora Młodszego

Podopieczni Marcina Paula po przegranym meczu z Unią Dąbrowa Górnicza w pierwszej rundzie, zrehabilitowali się i tym razem odnieśli zwycięstwo. - Wygrywamy u siebie 1:0. Mecz był wyrównany, obie drużyny były niezmiernie zdeterminowane,  lecz to nasz zespół w 53. minucie zdobył bramkę po ładnej akcji zespołowej i strzale głową Patryka Kiwiora. Do końca kontrolowaliśmy przebieg meczu i umocniliśmy się na 2 miejscu w tabeli, tracąc do lidera 3 pkt - przekazał trener. 

Zagłębie Sosnowiec - Unia Dąbrowa Górnicza 1:0
Bramka: Kiwior

Skład: Koterwa - Niemiec, Zarzycki, Łukomski, Sych, Cebulski, Wanatowicz, Gurawski, Kiwior, Pisarek, Nowak, Wójcik, Dąbrowski, Wilk. 

I Liga Wojewódzka C1 Trampkarzy

Młodzi piłkarze trenujący na co dzień pod okiem Grzegorza Bąka w meczu z Rekordem Bielsko-Biała ulegli swojemu rywalowi. - Błędy indywidualne oraz sędziowskie zadecydowały o naszej porażce. Mimo specyficznego boiska zawodnicy pokazali się dobrej strony . Szkoda straconej bramki w ostatniej akcji meczu. Wyciągamy wnioski na przyszłość i już koncentrujemy się na następnym spotkaniu - podsumował trener.

BTS Rekord Bielsko-Biała - Zagłębie Sosnowiec 2:1 

Bramka: Dąbrowski (asysta Chechelski)

Skład: Kędziora, Chęciński, Kaczmarek, Krzanowski, Korfel, Feszter, Pancerz, Krzeszowiec, Chechelski, Dąbrowski, Bucki, Miłek, Wojda, Miska, Balas, Gajecki, Boczoń, Nawrot

III Liga Wojewódzka C2 Młodzików

Drużyna Adriana Zbroi oraz Piotra Strzałkowskiego w sobotnie przedpołudnie rozegrała u siebie ligowy mecz z GKS-em Jastrzębie, w którym zdominowała swojego rywala. - Mecz zdecydowanie pod nasze dyktando. Całe spotkanie byliśmy zespołem lepszym i prowadziliśmy grę. Zespół zrealizował postawione przed nim założenia i pewnie wygraliśmy mecz. Mimo zdecydowanego zwycięstwa nie uniknęliśmy błędów, które musimy wyeliminować w przyszłych spotkaniach. Pracujmy dalej, by kontynuować dobrą grę i wyniki osiągane przez zespół - przekazali trenerzy. 

Zagłębie Sosnowiec - KS GKS 1962 Jastrzębie 5:0 (2:0)

Bramki: 2x Wołowiec, Kruk, Banaś, Kurnyta

Skład: Wałek - Gałka, Kaim, Serwatka, Bębenek - Płuciennik, Jaskulski, Wołowiec - Kurnyta, Kruk, Wybański. Ponadto grali: Bała, M. Nibus, Krawczyk, Banaś, Rydz, Kopka

II Liga Wojewódzka D2 Młodzików

W ubiegły weekend zespół trenujący pod wodzą Piotra Tomsi w meczu wyjazdowym zrealizował wszystkie przedmeczowe założenie, które przełożyły się na zwycięstwo. - Początek meczu to otwarta gra przez obie drużyny z lepszymi sytuacjami zespołu gospodarzy lecz w bramce dobrze spisywał się nasz bramkarz, z biegiem czasu uzyskiwaliśmy przewagę nad gospodarzami co udokumentowaliśmy zdobyciem bramki  po rzucie rożnym. Po strzeleniu bramki zaczynamy dominować na boisku i po składnej akcji w prawym sektorze boiska podwyższamy wynik meczu. Druga połowa to z naszej strony nerwowa, chaotyczna gra z bardzo dużą ilością strat, co przełożyło się na pełną dominację drużyny gospodarzy, którzy stworzyli kilka sytuacji do zdobycia bramki. W naszej bramce grał dobrze dysponowany Ksawery Donkow, który  wygrał kilka pojedynków z zawodnikami drużyny przeciwnej - obszernie podsumował trener.

Żywiecka APN  -Zagłębie Sosnowiec  1:2 (0:2)

Bramki: Mironowicz (asysta Płonka), Dąbek (asysta Płonka)         
Skład: Donkow, Mironowicz, Kwaśniak, Poradowski, D. Blecharczyk, Dąbek, Surlej, Płonka, Chałupczak, Komorowski, Moroń, Żądło, Musiał

Rocznik 2007

Podopieczni Krzysztofa Ślęzaka i Mariusza Majewskiego w miniony weekend rozegrali dwa mecze ligowe. Niedzielne spotkanie u siebie z MKS-em Sławków dało piłkarzom rocznika 2007 zasłużone zwycięstwo, a drużyna strzeliła aż 15 bramek. Na listę strzelców ze zdobyciem hattricków wpisali się: Sypień oraz Guzik. We wczorajszym spotkaniu w Chorzowie młodzi adepci piłkarscy musieli uznać wyższość rywala.

IV Liga okręgowa E1 Orlików

- Podobnie jak w pierwszym spotkaniu tych drużyn, przeciwnik nie zawiesił nam zbyt wysoko poprzeczki. Wysoki wynik to efekt przede wszystkim konsekwentnej realizacji założeń taktycznych oraz wykorzystania błędów przeciwnika. Dobrze wyglądała gra 1x1 w bocznych sektorach, zarówno w ataku jak i obronie, powrót do ustawienia w pressingu średnim nie sprawiał problemów i nie wymagał większych korekt. Na tle niezbyt wymagającego przeciwnika, słabszym elementem z naszej strony, zdecydowanie wymagającym poprawy, jest dokładność podań przy rozegraniu piłki - podsumował trener.


Zagłębie Sosnowiec- MKS Sławków 15:2 (8:1)

Bramki: 3x Sypień, 3x Guzik, 2x Dostał, 2x Grochowski, 2x Sierka, Gabor, Kaszuba,samobójcza

Skład: Zając (c) - Domin, Dostał, Gabor, Guzik, Grochowski, Kaszuba, Sieczka, Sierka, Sypień, Szwed

III Liga Wojewódzka E1 Orlików

- Mecz na szczycie ligowej tabeli, w którym lider odniósł zasłużone zwycięstwo i umocnił swoja pozycję. W pierwszej połowie całkowicie dominowała drużyna gospodarzy, mimo to mieliśmy 2 stuprocentowe sytuacje, których nie wykorzystaliśmy. Początek drugiej połowy to Zagłębie jakie chciałoby się oglądać zawsze: zdeterminowane, ambitne, szybciej operujące piłką. W tym fragmencie meczu przejeliśmy zdecydowanie inicjatywę i szybko zdobyliśmy bramkę kontaktową, co jeszcze bardziej zmotywowało naszych Chłopaków. Niestety brak szczęścia (3 poprzeczki) a następnie proste błędy w defensywie nie pozwoliły nam rozwinąć skrzydeł i wywieść korzystnego rezultatu z trudnego terenu z Chorzowa - przekazał po spotkaniu trener.


KS Stadion Śląski Chorzów- Zagłębie Sosnowiec 7:3 (2:0)

Bramki: Musiał, Gajda, Jurkiewicz

Skład: Zając - Blecharczyk, Gajda, Jurkiewicz, Krawiec, Mądry, Mironowicz, Musiał, Orczyk (C), Ślęzak, Świątek