Aktualności

#aktualności #region #akademia

 29.05.2018

Ostatnia prosta w Akademii Zagłębia

W miniony weekend podopieczni Akademii Zagłębia dzielnie walczyli na murawach o punkty w tabeli. Nie zabrakło emocji oraz zaangażowania. Poniżej prezentujemy krótkie relacje z rozegranych spotkań.

I Liga Wojewódzka A1 Juniora Starszego

W sobotni poranek młodzi piłkarze Mariusza Strojczyka rozegrali ważny mecz z wiceliderem tabeli. Sosnowiczanie mimo starań musieli oddać trzy punkty gościom.

Zagłębie Sosnowiec - Gwarek Zabrze 1:3

Bramka: Gądek

Skład: Jewuła Łoziński, Szymański, Mazur (65. Gajda), Janicki (70. Kłosek) Durnaś (62. Prokop), Pietrzak, Koniusz (62. Klich), Paździor (46. Polak), Gądek Kuliga (70. Mańka)

I Liga Wojewódzka B1 Juniora Młodszego

Zespół trenujący na co dzień pod okiem Rafała Sadowskiego w wyjazdowym meczu w Bielsku-Białej uległ Rekordowi aż 6:0. - Niestety przegrywamy spotkanie, zapominamy o tym meczu, wyciągamy wnioski i już skupiamy się na kolejnym przeciwniku, jakim będzie Piast Gliwice - podsumował trener. 

Rekord Bielsko-Biała - Zagłębie Sosnowiec 6:0

Skład: Suchocki, Zawłocki, Pasieka (60. Wesecki), Kujawa, Mociak, Tomko, Gajos (40. Chatys),  Lipkiewicz, Grabowski (60. Brzozowski), Kaczmarek (70. Jończyk), Popczyk (75. Dębiec)

III Liga Wojewódzka B1 Juniora Młodszego

Drużyna Marcina Paula odniosła kolejne zwycięstwo, pewnie pokonując drużynę Pogoni Imielin 6:0. Na listę strzelców z dwoma trafieniami wpisał się Patryk Kiwior. Ponad to do siatki trafiali Wilk, Dąbrowski, Pisarek oraz Pająk.  - W meczu mieliśmy dużą przewagę, jednak graliśmy nie dokładnie brakowało precyzji. Ozdobą meczu była bramka Jakuba Wilka, który trafił w samo okienko z 25 m - podsumował trener.

Zagłębia Sosnowiec - LKS Pogoń Imielin 6:0

Bramki: 2x Kiwior, Wilk, Dąbrowski, Pisarek, Pająk

Skład: Koterwa Wilk, Dąbrowski, Łukomski, Sych, Cebulski, Wanatowicz, Gurawski, Kiwior, Pisarek, Nowak oraz Wójcik, Pająk, Langner

I Liga Wojewódzka C1 Trampkarzy:

Zespół Grzegorza Bąka w niedzielnym spotkaniu w Zabrzu przegrał z tamtejszym Górnikiem 2:1. -To był mecz na bardzo wysokim poziomie. Obie drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze. Mimo bardzo dobrego spotkania w naszym wykonaniu przeciwnik pięknym strzałem z 20 metrów przechylił zwycięstwo na swoją korzyść - ocenił szkoleniowiec. 

Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec 2:1

Bramka: Pancerz

Skład: Balas, Dudek, Miłek. Bucki. Kaczmarczyk, Krzeszowiec, Pancerz,Chęciński. Chechelski,   Nawrot, Korfel, Feszter,, Krzanowski, Majchrzak, Miska

I Liga Wojewódzka C2 Trampkarzy

Podopieczni Adriana Zbroi oraz Piotra Strzałkowskiego w meczu z Piastem Gliwice zachowali zimną krew i zdominowali swojego przeciwnika na boisku. Do zwycięstwa poniosły sosnowiczan dwie bramki Kacpra Kruka. - Pierwsza połowa zdecydowanie dla nas. Stworzyliśmy kilka sytuacji dogodnych do zdobycia bramki, z czego sfinalizowaliśmy jedną. Cieszy fakt, że bramka została zdobyta po bardzo dobrej akcji zagranej na jeden kontakt. Po przerwie mecz się wyrównał i zrobił się bardziej szarpany. Mimo rotacji w składzie widać było, że nasz zespół odczuwa fakt, iż w ciągu ostatnich 7 dni gra 3 mecz. Przeciwnicy nie musieli odrabiać ligowych zaległości, więc mieli prawo wyglądać na bardziej świeżych. Cieszy, że mimo słabszej dyspozycji, fizycznej po przerwie potrafiliśmy zdobyć drugą bramkę (dobre wykończenie sytuacji 1x1 przez naszego napastnika). Bardzo cieszy fakt, że zespół w ostatnim tygodniu rozgrywając 3 mecze, zdobył 7 punktów i pokazał dobrą grę - ocenili trenerzy.

Zagłębie Sosnowiec - Piast Gliwice 2:0 (1:0)

Bramki: 2x Kruk (asysta: Fijałkowski, Wałek)

Skład: Wałek - Gałka, Rydz, Serwatka, M. Nibus - Płuciennik, Bała, Wołowiec - Fijałkowski, Kruk, Wybański. Ponadto grali: Kopka, Banaś, Jaskulski, Kaim, O. Nibus, Kurnyta

III Liga Wojewódzka D1 Młodzików

Podopieczni Kamila Krawczyka w derbowym meczu z Chorzowem zremisowali 1:1. - Przez całe spotkanie byliśmy strona przeważająca, stwarzaliśmy sobie sporo okazji bramkowych, jednak brakowało skuteczności, co niestety zemściło się na nas w końcówce spotkania - podsumował trener. 

Stadion Śląski Chorzów - Zagłębie Sosnowiec 1:1

Bramka: Dziedzic

Skład: Opalski, Wybański, Nawrot, Łydek Karol, Jarczyński, Dziedzic, Smok, Łydek Franciszek, Baran oraz Majcherczyk, Iwański

Rocznik 2007

Piłkarze z rocznika 2007 pod wodzą Mariusza Majewskiego w niedziele rozegrali dwa mecze, w których dali pokaz swoich umiejętności. Pierwszy mecz z Sarmacją Będzin zremisowali 1:1, natomiast w meczu z zespołem z Chorzowa zrealizowali wszystkie przedmeczowe założenia i zdominowali swojego rywala strzelając cztery bramki. -Gratulacje dla wszystkich zawodników, bo w ciężkich warunkach pogodowych zagrali dobre zawody. W meczu z Sarmacją brakło troszkę szczęścia, natomiast cieszy fakt, że w obydwu przypadkach od strony "piłkarskiej" wyglądaliśmy naprawdę nieźle. Mam nadzieje, że utrzymamy dobry poziom gry do końca sezonu- podsumował trener.

IV Liga Okręgowa E1 Orlików

Zagłębie II Sosnowiec- Sarmacja Będzin 3:3 (1:1)

Bramki: Kaszuba, Sierka, Grochowski

Skład: Małota - Czekaj, Górski, Grochowski, Guzik, Kaszuba, Sieczka, Sierka, Kawalec

III liga wojewódzka E1 Orlików: 


Zagłębie Sosnowiec - Józefka Chorzów 4:2 (2:1)

Bramki: 2x Świątek, 2x Gajda

Skład: Zając - Domin, Dostał, Gabor, Gajda, Jurkiewicz, Mądry, Orczyk, Szwed, Świątek

Rocznik 2010: 

W dniu 26.05.2018 rocznik 2010 trenujący na co dzień pod okiem Tomasza Głowanii brał udział w turnieju o puchar Prezydenta Dąbrowy Górniczej z okazji dni Dąbrowy Górniczej. W turnieju brało udział 8 zespołów : MUKP I Dąbrowa Górnicza , MUKP II Dąbrowa Górnicza , Ajaks Częstochowa , Sparta Katowice , Zagłębie Sosnowiec , Rozwój Katowice , Skra Częstochowa oraz Sarmacja Będzin. - Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym . Wszyscy odczuwali trudy tego turnieju, ponieważ dzień był bardzo upalny. Najważniejsze, że zaprezentowano  bardzo wyrównany poziom sportowy, a turniej zorganizowany był wzorowo. Medale i puchary powiększyły dotychczasowe kolekcje każdej drużyny- przekazał trener. 
Skład: Ciepliński, Gerlich, Krzeszowiec, Latos, Matwiejczuk, Matysek, Pochopień, Słaboń, Sroka, Tomczyk, Żbikowski, Szewczyk.