Aktualności

#aktualności #akademia

 30.05.2018

Turniej o Puchar Senatu

Młodzi podopieczni Piotra Tomsi w ubiegłym tygodniu uczestniczyli w III Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej U-12 o Puchar Senatu RP - Pani Marii Koc. Rozgrywki trwały 3 dni, a Zagłębiacy zdobyli czwarte miejsce.

W turnieju wzięło udział 12 drużyn. Było to nowe doświadczenie i przede wszystkim sprawdzenie umiejętności sosnowiczan na skali międzynarodowej. Poniżej przedstawiamy podział na grupy, na które zostali podzieleni uczestnicy, wyniki meczów oraz wypowiedź i podziękowania trenera.

GRUPA A:
1. CZARNI WĘGRÓW
2. GÓRNIK ZABRZE
3. POGOŃ LWÓW
4. POGOŃ SIEDLCE
5. MOSiR MIŃSK MAZOWIECKI
6. FK ŻALGIRIS VILNO 


GRUPA B:
1. ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
2. VARSOVIA WARSZAWA
3. ORLĘTA RADZYŃ PODLASKI
4. AP SOKOŁÓW PODLASKI
5. VILINIUS FM
6. NIEMAN GRODNO

WYNIKI ROZEGRANYCH SPOTKAŃ:

Zagłębie Sosnowiec  - Orlęta Radzyń Podlaski  0:1

AP Sokołów Podlaski - Zagłębie Sosnowiec   0:5          

Vilinius FM - Zagłębie Sosnowiec  0:3            

Nieman Grodno - Zagłębie Sosnowiec  0:4                        

Zagłębie Sosnowiec - Varsovia Warszawa  0:0

Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Siedlce  0:0

Zagłębie Sosnowiec - AP Mińsk Mazowiecki  1:0

Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec  0:0

Trener rocznika 2006 - Piotr Tomsia: Turniej był nagrodą dla drużyny, w związku z tym w czasie podróży do Węgrowa odwiedziliśmy muzeum na stadionie Legii Warszawa, jak również byliśmy w Warszawskim ZOO. W zakończonym turnieju zajęliśmy 4. miejsce, ale nie to było najważniejsze. Była to możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na tle drużyn, z którymi na co dzień nie mamy możliwości rywalizować. Zaprezentowaliśmy dobry futbol,  a nasza gra w tym turnieju, poza pierwszym meczem, była na wysokim poziomie. Warto odnotować, iż przez cały turniej straciliśmy tylko jedną bramkę, co świadczy o naszej dobrej organizacji w grze obronnej. Nasz zawodnik  Kacper Dąbek zdobył tytuł vice-króla strzelców zdobywając 9 bramek. To była również okazja do obserwacji zespołu. Jak funkcjonuje oraz współpracuje  poza boiskiem. Zawodnicy pokazali, że tworzą zgrany team zarówno na boisku jak i poza nim. Wielkie podziękowania dla organizatora, który stworzył nam bardzo dobre warunki pobytu, jak również za sprawny przebieg turnieju.

Szczególne podziękowania dla dyrektorów marketów Kaufland w Sosnowcu - Pani Moniki Bały oraz Adama Serwotki, którzy dofinansowali nasz wyjazd.