Aktualności

#aktualności #akademia

 5.06.2018

Streszczenie zmagań Akademii

Dla podopiecznych Akademii Zagłębia był to kolejny weekend pełen wrażeń. Dla niektórych roczników była to przedostatnia kolejka w sezonie. Poniżej prezentujemy krótkie sprawozdania ze spotkań.

I Liga Wojewódzka A1 Juniora Starszego

Drużyna Mariusza Strojczyka rozgrywała wyjazdowe spotkanie z GKS-em Katowice Na trudnym terenie sosnowiczanie zwyciężyli drużynę 2:1. - W pierwszej odsłonie spotkania mogliśmy zobaczyć wyrównany mecz, może z lekkim wskazaniem na nas, jeżeli chodzi o posiadanie piłki. Przeciwnik strzelił pierwszy bramkę. Mimo kilku fajnych akcji, na bramkę musieliśmy czekać aż do 45 minuty. Padła ona z rzutu rożnego, którego wykonawcą był Gorawski, a piłkę do siatki skierował Koniusz. Druga bramka ustalająca wynik spotkania to przepiękny strzał z rzutu wolnego Kuliga, który wykorzystał ustawienie muru i bramkarza. W następnym meczu zmierzymy się z niepokonaną dotychczas drużyną Ruchu Chorzów, która już wywalczyła sobie awans do baraży Centralnej Ligii Juniorów - przekazał trener po spotkaniu. 

GKS Gieksa Katowice - Zagłębie Sosnowiec 1:2

Bramki: Koniusz, Kulig

Skład: Jewuła, Prokop, Gajda (45. Mańka), Mazur, Kłosek, Pietrzak, Polak (80. Kulawik), Koniusz, Gorawski (51. Widurski), Durnaś (62. Klich), Kulig 

I Liga Wojewódzka B1 Juniora Młodszego

Zespół Rafała Sadowskiego w sobotnim spotkaniu podjął rywala z Gliwic.  - Remisujemy przedostatni mecz sezonu, teraz koncentrujemy się na Podbeskidziu, musimy jak najlepiej przygotować się mentalnie na to spotkanie - podsumował trener. 

Zagłębie Sosnowiec - Piast Gliwice 1:1

Bramka: Gajos

Skład: Suchocki, Zawłocki, Pasieks, Kujawa, Mociak, Chatys, Gajos, Tomko (65. Brzozowski), Grabowski (50. Kaczmarek), Lipkiewicz, Popczyk (70. Zynek)

III Liga Wojewódzka B1 Juniora Młodszego

Piłkarze trenujący na co dzień pod okiem Marcina Paula w ubiegłym tygodniu mieli rozegrać dwa mecze. W spotkaniu z GKS-em Katowice pokazali determinację i sportowego ducha walki, zwyciężając 3:1. Warta Zawiercie oddała mecz walkowerem. - W przekroju całego spotkania z GKS-em Katowice byliśmy drużyną lepszą, odnosząc pewne zwycięstwo - przekazał trener.

GKS Katowice - Zagłębia Sosnowiec 1:3

Bramki: 2x Gurawski, Wanatowicz

Skład: Koterwa - Niemiec, Zarzycki, Łukomski, Sych, Mazur, Wanatowicz, Gurawski, Kiwior, Pisarek, Nowak oraz Wójcik, Pająk, Cebulski, Langner. 

I Liga Wojewódzka C1 Trampkarzy

Drużyna Grzegorza Bąka w derbowym meczu z Ruchem Chorzów zdominowała swojego rywala. - Kolejny bardzo dobry mecz w wykonaniu naszego zespołu. Cieszy realizacja zaplanowanego planu. Kontrolowaliśmy przebieg całego spotkania mogliśmy pokusić się o większą zdobycz bramkową - ocenił trener. 

Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 3:1

Bramki: Bucki, Dąbrowski, Chęciński

Skład: Dudek, Miłek, Bucki, Kaczmarczyk, Krzeszowiec, Pancerz, Chęciński, Chechelski,  Nawrot, Korfel, Feszter, Krzanowski, Majchrzak, Miska, Gajecki, Dąbrowski.

I Liga Wojewódzka C2 Trampkarzy

Podopieczni Adriana Zbroi oraz Piotra Strzałkowskiego w wyjazdowym meczu zremisowali z Rozwojem Katowice 1:1. - Wyrównany mecz więc wynik jest sprawiedliwy. Szkoda, bo wydaje się że mogliśmy przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Ważne, że w meczu z mocnym zespołem stwarzaliśmy sytuacje do zdobycia bramki. Widać było, że zawodnikom zależy na odniesieniu kolejnego zwycięstwa a tym remisem kontynuujemy naszą serię meczy bez porażki - przekazał trener po spotkaniu. 

Rozwój Katowice - Zagłębie Sosnowiec 1:1

Bramki: Kruk (asysta: Fijałkowski)

Skład: Wałek - Gałka, Kaim, Serwatka, Nibus M - Płuciennik, Jaskulski, Wołowiec - Fijałkowski, Kruk, Wybański. Ponadto grali: Bębenek, Bała, Kurnyta, Bąk, Rydz, Krawczyk

III Liga Wojewódzka D1 Młodzików

Piłkarze z rocznika 2005 pod wodzą Kamila Krawczyka w ostatnim spotkaniu podjęli u siebie drużynę z Chorzowa, z którą zremisowali 2:2. - Po raz kolejny słabo wchodzimy w mecz, co skutkuje tym, że już od 1 minuty spotkania musieliśmy odrabiać straty. Mimo tego, że udaje nam się wyjść na prowadzenie, to po raz kolejny błędy indywidualne decydują o tym, że nie zdobywamy 3 punktów - podsumował trener. 

Zagłębie Sosnowiec - UKS Ruch Chorzów 2:2

Bramka: 2x Dziedzic

Skład: Janoska, Wybański, Smok, K. Łydek, Jarczyński, Dziedzic, F. Łydek, Baran, Chamczyk oraz Majcherczyk, Nawrot, Sosiński, Machaj 

II Liga Wojewódzka D2 Młodzików

Drużyna Piotra Tomsi podczas wyjazdowego meczu do Wodzisławia bezbramkowo zremisowała z tamtejszą Odrą. - To był dobry i szybki mecz. Obie drużyny grały ofensywnie i przez całe spotkanie dążyły do zdobycia bramki. Pełne ręce roboty mieli bramkarze obu ekip. Przez pełny wymiar czasowy żaden z golkiperów nie dał się pokonać i tym samym wynik zakończył się bezbramkowym remisem - przekazał trener po spotkaniu

MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski - Zagłębie Sosnowiec  0:0

Skład: Donkow, Mironowicz, Kwaśniak, Poradowski, Dąbek, Surlej, Płonka, Moroń, F. Blecharczyk, Komorowski, Żądło, D. Blecharczyk

Rocznik 2010

Podopieczni Tomasza Głowani oraz Piotra Grabowskiego 3 czerwca uczestniczyli w turnieju Jedność CUP w Siemianowicach Śląskich. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy po pięć drużyn w każdej. Spotkania były rozgrywane w systemie każdy z każdym. Najlepsze zespoły awansowały do dalszych rozgrywek tworząc Ligę Mistrzów. Pozostałe rozgrywały mecze w Lidze Europejskiej. - Trafiliśmy do Ligi Mistrzów gdzie rozegraliśmy cztery mecze. W sumie po rozegraniu ośmiu spotkań możemy być zadowoleni z postawy naszych zawodników, gdzie po raz kolejny testowaliśmy grę na różnych pozycjach. Wszyscy mieli możliwość rywalizacji na dobrym poziomie piłkarskim drużyn. Organizacyjnie jak zawsze wzorowo, bo uczestniczymy w tym turnieju cyklicznie - przekazali trenerzy.

Skład: Ciepliński, Gerlich, Krzeszowiec, Matwiejczuk, Matysek, Pochopień, Słaboń, Sroka, Żbikowski, Maligłówka