Aktualności

#aktualności #akademia

 13.06.2018

Turniej Kania Cup 2018

Piłkarze rocznika 2007 trenujący na co dzień pod okiem Mariusza Majewskiego oraz Krzysztofa Ślęzaka w sobotę 9 czerwca wzięli udział w Turnieju Kania Cup, który odbył się w Gostyniu.

W całych rozgrywkach wzięło udział 8 drużyn: Kania Gostyń (gospodarz), Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Zagłębie Sosnowiec, FASE Szczecin (Football Academy), Lech Poznań, Arka Gdynia oraz Chrobry Głogów. System rozgrywek, w których uczestniczyli podopieczni Akademii Zagłębia to "każdy z każdym". 

Młodzi Zagłębiacy rozegrali bardzo wartościowy oraz fizycznie ciężki turniej, w którym pokazali jak wiele pracy i zaangażowania włożyli podczas codziennych treningów.  W klasyfikacji końcowej na 8 zespołów Sosnowiczanie zajęli 6 miejsce, tracąc tylko 3 punkty do trzeciego Lecha, co świadczy o bardzo wyrównanym poziomie turnieju. Poniżej prezentujemy wyniki meczów Zagłębia Sosnowiec oraz krótką wypowiedź trenera:

Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia 1:1 

Bramka: Gabor

Zagłębie Sosnowiec - Zagłebie Lubin 0:1

Zagłębie Sosnowiec - FASE Szczecin 0:1

Zagłębie Sosnowiec - Kania Gostyń 5:0 

Bramki: 2x Sypień, 2x Światek, Musiał

Zagłebie Sosnowiec- Śląsk Wrocław 0:7

Zagłębie Sosnowiec- Lech Poznań 3:3 

Bramki: Świątek, Blecharczyk, Musiał

Zagłębie Sosnowiec- Chrobry Głogów 5:1 

Bramki: 2x Musiał, 2x Blecharczyk, Gabor

Trener rocznika 2007 - Mariusz Majewski: -Na pewno najlepszy mecz rozegraliśmy przeciwko Lechowi Poznań, w którym pokazaliśmy nie lada charakter i ze stanu 1:3 doprowadziliśmy do wyrównania. Niezły mecz rozegraliśmy również z V-ce mistrzem Arką Gdynia. Najsłabiej zagraliśmy ze zwycięzcą turnieju Śląskiem Wrocław, z którym przegraliśmy aż 0:7. Wyjazd na taki turniej traktuję jako nagrodę dla chłopaków za pół roku ciężkiej pracy. Miejmy nadzieje, że doświadczenie zebrane podczas tego turnieju zaprocentuje w przyszłości. Na koniec chcielibyśmy podziękować zarządowi klubu za możliwość udziału w turnieju takiej rangi oraz wsparcie w organizacji wyjazdu. 

Skład: Małota, Zając - Blecharczyk, Domin, Dostał, Gabor, Gajda, Grochowski, Jurkiewicz, Musiał, Orczyk, Ślęzak, Świątek, Sypień.