Aktualności

#aktualności #akademia

 18.06.2018

Campy Zagłębia - podsumowanie

Ostatni Piłkarski Camp dla klubów partnerskich Zagłębia w tym sezonie za nami. Cykliczne rozgrywki zakończyli zawodnicy z rocznika 2011, którzy w minioną sobotę rywalizowali na boiskach przy Kresowej.

12 zespołów rozgrywało swoje mecze równocześnie na 6 boiskach, dzięki czemu intensywność spotkań była na bardzo wysokim poziomie. Poza gospodarzami gościliśmy zespoły: Czarnych Sosnowiec, Górnika Sosnowiec, AKSu Niwki, Piłkarza Sosnowiec, AS Wojkowice, CKSu Czeladź oraz SALOSu Dąbrowa-Górnicza

Mimo zbliżających się wielkimi krokami wakacji, jak zwykle podczas naszych Campów nie zabrakło zaangażowania piłkarzy, emocji, pięknych akcji i wielu bramek. 

Podobnie jak przy poprzednich Campach organizatorzy nie prowadzili klasyfikacji końcowej.  Celem rozgrywek było stworzenie warunków do sportowej rywalizacji i możliwość reprezentowania własnego klubu, co z pewnością dla każdego z młodych piłkarzy będzie wielkim przeżyciem.

Wypowiedź trenera - Łukasza Walczaka: Wraz z trenerem Barańskim dziękujemy wszystkim Klubom Partnerskim Zagłębia za współpracę i obecność na Campach organizowanych przez Nasz Klub. Ze swojej strony staraliśmy się w optymalny sposób wykorzystać bazę treningową, którą dysponujemy, tak aby zapewnić najmłodszym piłkarzom jak najlepsze warunki do piłkarskiej rywalizacji. Wszystkie rozgrywki toczyły się bez zbędnej presji wyniku i przy naprawdę dużej intensywności, którą zawsze zapewniała spora liczba boisk. Mamy nadzieję, że wyniesione doświadczenie będzie owocowało w przyszłości.

Rafał Wójcik, trener Piłkarza Sosnowiec: Myślę, że jest to bardzo fajny projekt, dzięki któremu możemy wymienić się z trenerami swoimi doświadczeniami i  troszkę po rywalizować między sobą. Robimy coś dobrego dla sosnowieckiej piłki i  mam nadzieję, że to w przyszłości zaprocentuje. Współpraca rozwija się dla obu stron i będzie tylko lepiej. Na sukces Zagłębia musimy pracować wszyscy.