Aktualności

#aktualności #region #akademia

 23.06.2018

Podsumowanie rundy w Akademii Zagłębia

Najstarsi podopieczni Akademii Zagłębia im. Włodzimierz Mazura mają już za sobą wszystkie spotkania w sezonie 2017/2018. Walka była zacięta, gdyż w końcowej fazie przyniosła rocznikowi 2002 awans do II Ligi, zaś rocznik 2003 zdobył wicemistrzostwo Śląska.

I Liga Wojewódzka A1 Juniora Starszego (2000)

Zespół Mariusza Strojczyka zakończył swoje zmagania w sezonie 2017/2018 na 8. miejscu z dorobkiem 43 punktów.

- W lidze większość drużyn grała rocznikiem najstarszym jakim mogła, co pokazuje, że nasza młodzież może rywalizować z każdym. Drużyna Ruchu Chorzów okazała się najlepszą drużyną w lidze, nie przegrywając żadnego spotkania. Pozwoliło im to awansować do baraży o Centralną Ligę Juniorów. Zespół na przestrzeni całego sezonu zmienił się diametralnie na lepsze. Wielu zawodników zaliczyło widoczny progres - przekazał trener.

I Liga Wojewódzka B1 Juniora Młodszego (2001)

Drużyna Rafała Sadowskiego po zmaganiach rundy jesiennej zajmowała 4. miejsce w tabeli rozgrywek B1 Juniora Młodszego, natomiast w drugiej rundzie czegoś zabrakło i młodzi piłkarze zakończyli sezon na pozycji spadkowej.

- Kończymy sezon I Ligi B1 Juniora Młodszego na 7. pozycji, rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie, intensywność i trudność każdego meczu była bardzo wymagająca. Oczekiwania oraz rywalizacja spowodowała, że nasi zawodnicy mają prawo odczuwać trudy i zmęczenie sezonu, przed nami odpoczynek, zebranie sił. Z nadzieją i pozytywnym nastawieniem rozpoczniemy następny sezon - podsumował trener. 

III Liga Wojewódzka B1 Juniora Młodszego (2002)

Podopieczni Marcina Paula w minionym sezonie dali pokaz swoich umiejętności i wypracowali sobie całkiem niezłą lokatę, kończąc wszystko na 3. pozycji. Starania i ciężka praca całego zespołu nie poszła na marne. Nasza młoda ekipa wywalczyła premię do II Ligi Wojewódzkiej z fotelu lidera.

- Liga składająca się z ośmiu zespołów. Cel jaki sobie postawiliśmy awans do II ligi udało się zrealizować, pomimo dwóch porażek w pierwszej rundzie z GKS-em Katowice i UKS-em Ruch Chorzów. Po tych porażkach i rozmowie z drużyną nastąpiło 10 zwycięstw z rzędu. Wygraliśmy 12 meczów doznając 2 porażek. Na wyróżnienie zasługuje cała drużyna, która w większości składała się z zawodników rocznika 2002/03. Najlepszymi strzelcami drużyny był Marcin Pisarek i Filip Nowak. Ten pierwszy zdobył 11 trafień, zaś następny o dwa gole mniej.

I Liga Wojewódzka C1 Trampkarzy (2003)

Piłkarze rocznika 2003 trenujący pod okiem Grzegorza Bąka to najlepszy przykład na to, że ciężka praca popłaca. Drużyna zagrała równo w obu rundach, co przełożyło się na wicemistrzostwo Śląska.

- Była to liga składająca się z ośmiu najlepszych zespołów na Śląsku, a do tego doszło jeszcze nasze Zagłębie Sosnowiec. Pomimo oddania pięciu najlepszych zawodników do starszego rocznika po raz kolejny udało nam się zdobyć 2. miejsce w tabeli, a dzięki naszemu wkładowi zespół B1 Juniora Młodszego również osiągnął świetny wynik i wygrał swoją ligę.  Jeżeli mowa o meczach to było naprawdę kilka, które stały na bardzo wysokim poziomie. Szczególnie spotkania z Górnikiem Zabrze były bardzo wyrównane i zadecydowały o ostatecznej kolejności. Dziękuje zawodnikom i całemu sztabowi szkoleniowemu Kamilowi Piętce, Krzysztofowi Lubiatowskiemu, Rafałowi Bytomskiemu, Bartkowi Niemcowi i pani Małgorzacie Balas za zaangażowanie i pomoc - przekazał trener. 

I Liga Wojewódzka C2 Trampkarzy oraz III Liga Wojewódzka C2 Trampkarzy (2004)


Zespół Adriana Zbroi oraz Piotra Strzałkowskiego w minionym sezonie rywalizowali w I oraz III Lidze Wojewódzkiej C2 Trampkarzy. Młodzi piłkarze pełni sportowego ducha walki i determinacji podejmowali rywali i nie zostawali w cieniu innych drużyn o czym świadczą końcowe rezultaty. 

Podsumowanie I Ligii Wojewódzkiej:

- Drużyna zakończyła zmagania na 4. miejscu. Najtrudniejszym meczem okazało się spotkanie z Rozwojem Katowice rozgrywane w Sosnowcu. Bardzo ciężko było zatrzymać obecnego zwycięzcę ligi. Sezon oceniamy jako udany i obiecujemy, że w kolejnym sezonie powalczymy jeszcze mocniej! Na szczególne  wyróżnienie zasługują zawodnicy Kacper Kruk, Igor Fijałkowski oraz Piotr Płuciennik, którzy tworzyli trzon naszej drużyny - przekazał trener.


Podsumowanie III Ligi Wojewódzkiej: 

- Nasz zespół zakończył sezon zgodnie z celem planowanym przed, czyli na pudle zajmując 3 miejsce. Bardzo dużo wyrównanych spotkań, z których nasi zawodnicy wracali z tarczą. Do najcięższych spotkań zaliczyć możemy starcie u siebie z Wartą Zawiercie, gdzie do przerwy rywal prowadził 2:1, lecz ostatecznie udało się wygrać spotkanie 3:2. Przed nami dużo pracy w okresie przygotowawczym i w kolejnym sezonie stawiamy poprzeczkę jeszcze wyżej, walcząc o najwyższą lokatę w lidze. Na szczególne wyróżnienie zasługują zawodnicy Jakub Pomykała, Mateusz Banaś oraz Oskar Bąk - podsumował trener.