Aktualności

#aktualności #region #akademia

 25.06.2018

IV edycja turnieju ,,Zdrowa woda"

W miniony piątek o godz. 17:00 na boisku ze sztuczną murawą kompleksu piłkarskiego przy ul. Kresowej odbyła się IV edycja turnieju ,,Zdrowa woda" dla drużyn z rocznika 2009 i młodszych.

Turniej pod nazwą ,,Zdrowa Woda'' miał na celu uświadomienie najmłodszym piłkarzom jak ważne jest picie wody podczas wysiłku fizycznego, oraz na co dzień w szkole czy w domu. Podczas całego przedsięwzięcia rozdawane były ulotki, na których rodzice mogli przeczytać o tym, jak ważna na świecie jest właśnie woda.

Zawody były inspirowane, co nie powinno dziwić, odbywającymi się w Rosji Mistrzostwami Świata. Nasz Mini Mundial niewiele odbiegał od imprezy rozgrywanej na rosyjskich stadionach, było równie dużo pięknych goli, emocjonujących spotkań, cieszących oko efektownych akcji, a jedyna różnica to system VAR, ale kwestia czasu jak będzie na Kresowej przy okazji meczów Ekstraklasy. W turnieju zagrało 14 drużyn, jedni mieli do nas bliżej tak jak Zew Kazimierz, Czarni Sosnowiec czy Górnik Piaski, zaś zdecydowanie więcej kilometrów do pokonania miały zespoły AP Bukowno, Słowik Olkusz, Górnik Jaworzno, Unia Kosztowy czy AP Lubliniec. Oczywiście nie zabrakło silnej reprezentacji naszego klubu. Swoje umiejętności zaprezentowały cztery drużyny trenowane na co dzień przez Adriana Barańskiego.

Na potrzeby Mini Mundialu, każdy zespół przywdział barwy jednej z reprezentacji i po zaciętych bojach w fazie grupowej, w wielkim finale zmierzyły się Polska i Niemcy. Triumfatorem finałowego meczu została Polska, którą reprezentowali w tym dniu młodzi piłkarze Zewu Kazimierz. Warto jeszcze wspomnieć, że między meczami rozgrywanymi równocześnie na czterech boiskach, prowadzona była indywidualna rywalizacja w strefie umiejętności (slalom z piłką), a najlepsi w tej konkurencji zostali nagrodzeni przez organizatorów.

Na koniec turnieju każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, nie inaczej, stylizowany na wzór prawdziwych Mistrzostw, a kolorytu całej imprezie dodały flagi wszystkich państw - uczestników Mini Mundialu. Dzięki temu aura piłkarskiego święta była jeszcze bardziej podniosła i niepowtarzalna. Ten wyjątkowy dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich młodych piłkarzy, trenerów oraz licznie przybyłych tego dnia rodziców, wspierających swoje pociechy.