Aktualności

#aktualności #akademia

 25.06.2018

Sezon 2017/2018 podsumowanie

Po podsumowaniu zmagań najstarszych podopiecznych Akademii Zagłębia przyszedł czas na Młodzików oraz Orlików. Każda z drużyn z uporem dążyła do uzyskania jak najlepszego wyniku. Na szczególne wyróżnienie zasługuję rocznik 2006, który wywalczył sobie pozycje lidera i awans do I Ligi Wojewódzkiej.

III Liga Wojewódzka D1 Młodzików (2005)


Młodzi piłkarze pracujący u trenera Kamila Krawczyka zakończyli rozgrywki na 4.miejscu w tabeli z dorobkiem 23 punktów - W mojej ocenie zespół zagrał poniżej swoich możliwości, jednak dalej naszym głównym celem jest przede wszystkim  rozwój zawodników. Po tej rundzie na wyróżnienie indywidualne  zasłużył kapitan zespołu Igor Dziedzic, który oprócz tego że jest ''etatowym" reprezentantem kadry Śląska, to również swoją postawą na boisku oraz poza nim był na pewno wzorem do naśladowania - podsumował trener.

II Liga Wojewódzka D2 Młodzików (2006)


Podopieczni Piotra Tomsi zakończyli zmagania rundy wiosennej na 1 miejscu i zapewnili sobie awans do I Ligi. Piłkarze rocznika 2006 na 10 rozegranych spotkań zdobyli 19 punktów - Po bardzo dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym i wzmocnieniu drużyny czterema wszechstronnymi zawodnikami Orbity Bukowno, pełni nadzieji przystępowaliśmy do rozgrywek rundy wiosennej w walce o awans do I ligi.  Podczas każdego meczu realizowaliśmy założenia przedmeczowe, co w konsekwencji przełożyło się na osiągnięciu zamierzonego celu, który wyznaczyliśmy sobie przed rundą. Nasza liga okazała się bardzo wyrównana, gdzie każdy mógł wygrać z każdym ale to my mieliśmy najwięcej jakości piłkarskiej a także determinacji i zaangażowania co przekładało się na nasze zwycięstwa. Na wyróżnienie zasługują dwa spotkania z GKS-em Tychy gdzie pokonaliśmy lidera grupy i wyszliśmy na prowadzenie oraz ostatni mecz z Unią Racibórz, w którym zdecydowanie pokonaliśmy rywala 5:0. Cała drużyna zasługuje na pochwałę i brawa. Sukces, który osiągnęliśmy to ciężka praca na treningach. Teraz mamy zasłużone wakacje, ale w następnym sezonie damy z siebie jeszcze więcej - przekazał trener.                       
IV Liga Wojewodzka E1 Orlików (2007)


Zespół rocznika 2007 pod wodzą Mariusza Majewskiego oraz Krzysztofa Ślęzaka  w ciągu rundy wiosennej sezonu 2017/18 uczestniczył w rozgrywkach III Ligi Wojewódzkiej E1 Orlików oraz IV Ligi Okręgowej E1 Orlików. W ostatecznym rozrachunku młodzi piłkarze zajęli  2 miejsce ustępując jedynie Stadionowi Śląskiemu Chorzów w III Lidze Wojewódzkiej  oraz 3 miejsce za MUKP II Dąbrowa Górnicza oraz Górnikiem Jaworzno w IV Lidze Okręgowej.  Najlepszym strzelcem Ligi Wojewódzkiej został Dorian Świątek z rezultatem 14 bramek, a w Lidze Okręgowej Filip Sypień.

Trener rocznika 2007 Mariusz Majewski - Rundę oceniam pozytywnie, zespół oraz zawodnicy czynią systematyczne postępy a to jest najważniejsze. Najlepszy nasz mecz ligowy to chyba inauguracja ze Stadionem u siebie i wynik 3:3 i bardzo dobra gra naszego zespołu. Poza tym w pamięci zapadnie mecz z Lechem Poznań na turnieju w Gostynie, w którym ze stanu 1:3 doprowadziliśmy do remisu, a chłopaki pokazali jakie możliwości w nich drzemią. Na pewno należy cieszyć się, że sześciu zawodników rocznika 2007 znalazło uznanie w oczach Trenera reprezentacji Podokręgu Sosnowiec: Mikołaj Zając, Szymon Mądry, Dorian Światek oraz trenujący w roczniku 2006 pod okiem Piotra Tomsi: Jakub Musiał, Kacper Mironowicz oraz Dominik Blecharczyk. Od sierpnia czekają nas nowe wyzwania, ponieważ przechodzimy kategorie wyżej do Młodzika Młodszego D2, a to wiąże się ze zwiększeniem liczby zawodników na boisku (gra 9x9), obszaru gry, a także wprowadzeniem przepisu o spalonym. Jednak jestem optymistą, bo rozgrywki w tej kategorii wiekowej są o wiele ciekawsze oraz bardziej wyrównane a  biorąc pod uwagę umiejętności moich zawodników oraz organizację naszej gry mogę obiecać, że powalczymy o najwyższe lokaty w przyszły sezonie. Na koniec w imieniu sztabu szkoleniowego rocznika 2007 chciałbym podziękować zawodnikom za rok ciężkiej pracy, działaczom za stworzenie zespołowi oraz trenerom optymalnych warunków do pracy i rozwoju oraz życzyć wszystkim udanych wakacji.

Zawodnicy reprezentujący Zagłębie Sosnowiec w sezonie 2017/18:
Domin Kacper, Dostał Alan, Gabor Dawid, Gajda Piotr, Górski Daniel, Guzik Igor, Grochowski Filip, Jurkiewicz Sebastian, Kaszuba Dominik, Krawiec Bartosz, Małota Marcel, Matyszczyk Paweł, Mądry Szymon, Orczyk Jakub, Piaszczyński Michał, Sieczka Jakub, Sierka Igor, Sypień Filip, Ślęzak Marcin, Świątek Dorian, Szwed Krystian, Zając Mikołaj, Prorok Szymon, Kawalec Konrad, Czekaj Tomasz, Blecharczyk Dominik, Musiał Jakub, Mironowicz Kacper, Gaweł Michał, Miśkiewicz Dominik