Aktualności

#aktualności #akademia

 26.06.2018

Czarni Cup

Bardzo udanym akcentem kończą sezon zawodnicy Zagłębia Sosnowiec rocznika 2009 z grupy B. W sobotnim turnieju Czarni CUP młodzi Zagłębiacy zanotowali komplet zwycięstw i w pełni zasłużenie zajęli 1. miejsce w rozgrywkach.

W turnieju organizowanym przez nasz klub partnerski rywalizowało ze sobą 6 zespołów Czarni Sosnowiec, Sarmacja Będzin, KKS Katowice, APN Czeladź, ZEW Kazimierz oraz Zagłębie Sosnowiec. Formuła rozgrywek zakładała, iż każdy rozegra po 5 spotkań tak, aby zmierzyć się z każdym ze zgłoszonych klubów.

Dobra postawa całego zespołu zaprocentowała pięcioma wygranymi meczami i pewnym zwycięstwem w turnieju. W każdym ze spotkań Zagłębia nie brakowało emocji, wielu ciekawych akcji i pięknych bramek. To co może cieszyć, widoczne były momenty gry, w których nasz zespół w pełni dominował i kontrolował przebieg meczu, grając bardzo mądrze i zespołowo. Budująca była także wiara w końcowe zwycięstwo mimo trudnych momentów, w których Zagłębie musiało odrabiać straty.

Organizatorzy docenili postawę zawodników Zagłębia najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Alan Skręt, natomiast statuetkę dla najlepszego bramkarza otrzymał debiutujący na tej pozycji Alan Kowalik. 

Wypowiedź trenera Łukasza Walczaka: Wszyscy zawodnicy biorący udział w turnieju zasłużyli na wielkie brawa za postawę i zaangażowanie włożone w grę. Kończymy sezon w dobrych humorach teraz odpoczywamy i szykujemy się do kolejnego sezonu

Skład: Kowalik Jankowski, Marczyk, Markiewicz, Miglus, Nowak, Pasierb, Skręt, Wydrych oraz kontuzjowany Daniel Stawiarski, który wspierał zawodników podczas gry.