Aktualności

#aktualności #transfery

 26.06.2018

Junior Torunarigha pierwszym transferem Zagłębia

28-letni napastnik Junior Torunarigha związał się dziś z Zagłębiem dwuletnim kontraktem. Zawodnik mający podwójne obywatelstwo (niemieckie i nigeryjskie) rozpoczął treningi z pierwszą drużyną.

Nowy nabytek sosnowiczan miniony sezon spędził w Alemannii Aachen - zespole grającym na poziomie 4 ligi niemieckiej. Łącznie rozegrał 30 spotkań, w których 10 razy zdołał pokonać bramkarza rywali. Rosły snajper mierzący 191 cm wzrostu urodził się w mieście Ibadan w Nigerii, jednak już w wieku 3 lat wyjechał do Niemiec. Przygodę z piłką rozpoczynał w szkółce SV Fortuna Furth Glösa, przenosząc się kolejno do Chemnitzer FC i Herthy BSC. W Berlinie zadomowił się na dłuższy czas, jednak tam grał jedynie w drugiej drużynie. 

Torunarigha po wyjeździe z Berlina grał również w RW Oberhausen, TSG Neustrelitz, Carl Zeiss Jena, ZFC Meuselwitz, FC Amberg, Fortuna Sittard czy wspomniana wyżej Alemannia Aachen. Jego były klub, Alemannia zakończyła zmagania na 5. pozycji w zachodniej 4. lidze regionalnej. Jedynym wyjazdem poza tereny Niemiec była Holandia.