Aktualności

#aktualności #sparing

 27.06.2018

Początek z wysokiego "C"

Zagłębiacy odbyli pierwszy mecz testowy na starym obiekcie Korony Kielce, gdzie w pobliżu swoje zgrupowanie ma Viitorul Konstanca - czwarty zespół grający na najwyższym szczeblu w Rumunii. W tym sparingu sosnowiczanie wypunktowali każdy błąd w defensywie rywala i końcowy rezultat 4:0 nie dziwi.

Trener Dariusz Dudek do swojej dyspozycji miał już Juniora Torunarighę, który wczoraj złożył swój podpis pod dwuletnim kontraktem, a dziś odwdzięczył się zaufaniem i trafił debiutanckiego gola w nieoficjalnym jeszcze pojedynku.

Na pierwszy ogień poszedł Vamara Sanogo, który również zrobił sporo wiatru w polu karnym zespołu z Rumunii. "Vams" wpadł w pole karne przeciwnika i uderzył płasko w kierunku dalszego słupka. Tam bramkarz nie popisał się interwencją, a piłka po odbiciu od jego rąk przeleciała obok nogi Patryka Mularczyka.

Wychowanek nie chciał być długo dłużny. Kilka minut po zmarnowanej akcji "Mular" dostał podanie w tył od gracza przebywającego na testach. Ładnie ułożył sylwetkę do uderzenia, ale obił tylko boczną część bramki!

Nasza ekipa całą pierwszą połowę rozegrała bardzo dobrze pod kątem taktycznym, a momentami kontry wyglądały jak z najwyższej półki. Mimo wszystko po pierwszych trzech kwadransach gry goli nikt nie oglądał.

Po rotacji w zestawieniu wyjściowej jedenastki rozpoczął się festiwal strzelecki. Zapoczątkowała go nasza serbska gazela - Żarko Udoviczić. Świetnie spod opieki przeciwnika uwolnił się w środku Konrad Wrzesiński i podaniem w tempo obsłużył Udoviczicia. Obrońca Zagłębia zauważył wolny krótki róg i właśnie tam posłał futbolówkę.

W defensywie bardzo dobrze pod opieką Arkadiusza Jędrycha wyglądał nasz wychowanek - Jakub Pawlik. Często skutecznie był w pogotowiu i asekurował swoich partnerów. W nagrodę miał okazję, którą niestety zmarnował. Dokładną wrzutką Nuno Malheiro odnalazł młodego stopera, a ten główkując pomylił się nieznacznie!

Wczorajszy klip z podpisania umowy przez Juniora Torunarighę mógł zaprezentować jedynie sylwetkę snajpera, a dziś przedstawił się kibicom z najlepszej strony, trafiając z ostrego kąta na 2:0. Junior miał wielokrotny udział przy walce w powietrzu, gdzie przydawały się jego warunki fizyczne.

Przed końcem Zagłębie jeszcze dobiło przeciwka, który był już na łopatkach. Dwa trafienia w dwie minuty to imponujący rezultat. Wyjątkowo gracz testowany podszedł do strzału z dystansu i "kropnął" z pierwszej piłki w taki sposób, że golkiperowi nie pozostało nic innego jak wyciągnąć futbolówkę z "sieci". Stadiony świata! 3:0, mało? Na ratunek leci Sebastian Milewski. "Majlo" wykorzystał zgranie od Szymona Lewickiego i zabrał się do ataku jakby robił to każdego dnia, o obojętnie której godzinie. Nabrał leżącego bramkarza i strzałem z "fałsza" oszukał wszystkich! 

Relacja "na żywo" - tutaj

Viitorul Konstanca - Zagłębie Sosnowiec 0:4 (0:0)

Bramki: 0:1 Żarko Udovicić (53. asysta - Konrad Wrzesiński), 0:2 Junior Torunarigha (68. asysta - Konrad Wrzesiński), 0:3 zawodnik testowany (89.), 0:4 Sebastian Milewski (90. asysta - Szymon Lewicki)

Zagłębie: Perdijić (46. Kudła) - Budek (Malheiro), Makowski (46. Jędrych), Cichocki (46. Pawlik), Puchacz (46. Udovicić) - Rzonca (46. Milewski), Babiarz (46. zawodnik testowany) - Mularczyk (46. Banasiak), Nowak (46. Torunarigha), zawodnik testowany (46. Wrzesiński) - Sanogo (46. Lewicki).

Viitorul: Cojocaru - Mailson (74. Boboc), Tiru (74. Leca), Ghita (74. Hodorogea), Neciu (74. Bajan) - Hagi (74. Ciobanu), Mladen (74. Florescu), Achim (74. Iacob), Cicaldau (74. Houri) - Vina (74. Vodut), Stoica (74. Tira).

Żółte kartki: Bogdan Tiru (31.), Robert Neciu (70.), Robert Bajan (86.)