Aktualności

#aktualności #sparing

 30.06.2018

Święto w Przemyślu

Sosnowiczanie wybrali się w daleką podróż do Przemyśla, gdzie swoje setne urodziny obchodził Czuwaj. Na trybunach fani obu ekip bawili się w najlepsze oglądając przy tym ciekawy mecz, z dużą ilością zwrotów akcji. Zagłębiacy byli drużyną lepszą, co znalazło odzew w postaci wyniku - 3:0.

Dariusz Dudek na samym początku przygotowań skupia wszystkie swoje siły na ataku. Po dwóch sparingach bilans bramkowy Zagłębiaków wygląda jasno - 7:0.

Już po pierwszej akcji nasz zgrany kolektyw mógł objąć prowadzenie. Alexandre Cristóvao kapitalnie zabrał się na lewej flance, wpadł w pole karne i uderzeniem w dalszy róg obił jedynie słupek!

Golkiperowi upiekło się również po dwóch kwadransach gry. Cristóvao zagrał płasko ze skrzydła do swojego przyjaciela, jednak Vamara Sanogo nie spotkał na swojej drodze futbolówki, a ta minęła całą długość pola karnego. Nagroda za próby Cristóvao przyszła jeszcze w pierwszej odsłonie.

"Alex" wykorzystał rewelacyjny drybling i zagranie od Sanogo. Z dużym impetem wpadł w pole karne gospodarzy i kiedy znalazł lukę między obrońcami, uderzył pod poprzeczkę nie do obrony! Kilka minut później na swojego gola zapracował kapitan - Tomasz Nowak. Zawodnik zwolnił tempo na jedenastym metrze, a kiedy podbiegł do niego obrońca przełożył sobie na lewą nogę i płaskim uderzeniem powiększył różnicę trafień.

Na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem Adam Banasiak ustalił cały wynik. Zabrał piłkę w polu karnym i z dużą swobodą strzelił tam, gdzie chciał. Bramkarz mógł tylko pokrzyczeć na kolegów, którzy zostawili "Bananowi" zbyt dużo wolej przestrzeni.

Czuwaj Przemyśl - Zagłębie Sosnowiec 0:3 (0:2)

Relacja "na żywo" - tutaj

Bramki: 0:1 Alexandre Cristóvao (34. asysta - Vamara Sanogo), 0:2 Tomasz Nowak (39.), 0:3 Adam Banasiak (80.)

Czuwaj (wyjściowy): Aleksander - Smycz, Fudali, Muszak, Niedziela, Jabłoński, Kocaj, Ledwożyw, Pałys, Folwarski, Mariash.

Zagłębie: Czaplak - Budek (46. Wrzesiński), Makowski (46. Pawlik), Cichocki (32. Jędrych), Puchacz (46. Malheiro) - Mularczyk, Rzonca (46. Milewski) - Cristóvao, Nowak (46. Babiarz) , Kumor (46. Banasiak) - Sanogo (46. zawodnik testowany).