HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #promocja

 5.07.2018

Mistrzowie z Sosnowca bronią tytułu w Kanadzie!

Reprezentacja Polski w piłce nożnej 2 na 2 ( znanej pod nazwą jorkyball ) oraz klub Jorkyball Sosnowiec po raz kolejny startuje w corocznych mistrzostwach świata. Jorkyball to specyficzna odmiana piłki nożnej połączona z zasadami popularnego, choć raczej traktowanego jako sport elitarny, squasha.

Tym razem turniej odbywa się w dalekiej Kanadzie! Najlepsi zawodnicy z całego świata w jorkyball rywalizują w miejscowości St- Leonard - D'Aston ( Quebec ). Dla dwóch naszych reprezentantów z Sosnowca to już 9 wyjazd na mistrzostwa. Między innymi dla kapitana reprezentacji Polski i klubu Piotra Ślimaka, który zdradził nam jakie są cele Polaków w Kanadzie:

- Chcielibyśmy po raz kolejny nie zawieść naszych kibiców i przede wszystkim samych siebie. W tym roku nie mamy tak mocnej kadry jak przez ostatnie lata z różnych względów. Wiadomo, że mistrzostwa w tak daleko położonym od nas kraju są dużym wyzwaniem zarówno finansowym jak również pod względem przygotowania się do nich. Ja sam do końca nie byłem pewny wyjazdu, ale mimo wszystko udało mi się poukładać wszystkie sprawy. Chcemy przede wszystkim obronić klubowy tytuł mistrza świata i ponownie przywieźć najważniejszy puchar do Sosnowca. Mamy w kadrze kilku młodych chłopaków wspartych doświadczeniem tych, którzy już poczuli smak zwycięstwa na takim turnieju, dlatego jesteśmy dobrej myśli. Jedziemy tam pokazać siłę polskiego jorkyballa i zaprezentować się dużo lepiej niż nasi piłkarze w Rosji zapewnia Piotr Ślimak.

W podobnym tonie wypowiada się drugi z tegorocznych kadrowiczów Adrian Siejak, który również od 9 lat uczestniczy w mistrzostwach. Właściciel klubu opowiada o przygotowaniach sosnowiczan do turnieju w Kanadzie i szansach zdobycia medalu. - Przez ostatnie miesiące dość intensywnie i mocno trenowaliśmy przed tym na pewno ciężkim turniejem. Skład w tym roku znacznie różni się od tego z ostatnich lat, ale nie stoimy na straconej pozycji. Są nowi młodsi i starsi zawodnicy, którzy zostali " wypatrzeni " w rozgrywkach ligowych i będą chcieli pokazać się na mistrzostwach. Dla niektórych być może jest to jedyna szansa pokazać się na najwyższym poziomie, dlatego każdy z nas będzie walczył do samego końca. Wiemy jak mocni są Francuzi, Portugalczycy czy Włosi. Japonia zrobiła bardzo duży postęp, a Kanada u siebie będzie na pewno bardzo mocna. My też znamy swoją wartość, dużo graliśmy, ćwiczyliśmy różne zagrania i dlatego jesteśmy nastawieni na zdobycie mistrzostwa przyznaje Adrian Siejak.

Trzymamy mocno kciuki za sosnowieckich zawodników i życzymy im oczywiście - zdobycia klubowego tytułu mistrza świata dla Sosnowca. Chcielibyśmy również, by Polska została najlepszym krajem w jorkyball na świecie!!!