Aktualności

#aktualności #sparing #pierwsza drużyna

 7.07.2018

Wodzisław - 6. dzień

Z uśmiechem na twarzy i z poczuciem dobrze wykonanej pracy treningowej wrócili do Sosnowca piłkarze Zagłębia. Zawodnicy nie mają jednak czasu na wypoczynek, w niedzielę o godz. 16:00 czeka ich towarzyska gra z Karpatami Lwów, 8. zespołem ukraińskiej ekstraklasy.

W trakcie zgrupowania w Wodzisławiu Śląskim, gdzie drużyna trenowała w ośrodku Gosław Sport Jedłownik, sosnowiczanie nie tylko ciężko pracowali, ale także rozegrali sparingowe spotkanie z MFK Karvina. Z zespołem z Czech Zagłębie, po dobrym meczu, zremisowało 2:2. W sobotę, w trakcie ostatnich zajęć treningowych, dominowały małe gierki. Po obiedzie zespół wsiadł do autobusu i wziął kurs na Sosnowiec.

Zdaniem trenera Dariusza Dudka zgrupowanie spełniło swój cel, praca nad motoryką, jak również taktyką powinna dać właściwe efekty w trakcie zbliżającego się sezonu Lotto Ekstraklasy. A w nim nie ujrzymy w barwach Zagłębia Konrada  Budka. 22-letni defensor wrócił niedawno do Sosnowca z wypożyczenia do Znicza Pruszków i przygotowywał się z kolegami do rozgrywek. Sztab trenerski zdecydował jednak, że Budek zostanie ponownie wypożyczony do innego klubu. Na razie, nie ma jeszcze konkretów w sprawie jego nowego przydziału klubowego.