Aktualności

#aktualności #transfery #pierwsza drużyna

 9.07.2018

Mello nowym piłkarzem Zagłębia!

Giácomo Mello Corbellini, używający boiskowego pseudonimu Mello, został nowym piłkarzem Zagłębia. W poniedziałkowe południe 25-letni pomocnik podpisał 2-letni kontrakt z sosnowieckim klubem.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że zagram w Zagłębiu. To klub z dużymi tradycjami, który ma oddanych kibiców uważa Mello. - Wcześniej, byłem już na testach w Zagłębiu i dość dobrze znam piłkarzy oraz trenerów. Grając w zeszłym sezonie w Ruchu miałem możliwość poznania drużyny, jej sposobu gry. Teraz będę miał szansę gry w polskiej ekstraklasie i to dla mnie wielka szansa przekonuje Brazylijczyk, który w tym tygodniu rozpocznie naukę języka polskiego.

Mello zapytany o swoje pozaboiskowe zainteresowania przyznaje bez wahania. - To rodzina, z którą uwielbiam przebywać. Mam żonę i 2-letniego synka zdradza nowy piłkarz Zagłębia, któremu w trakcie wizyty na Stadionie Ludowym towarzyszyła rodzina.


- To myśmy sprowadzili do Polski Mello. Brazylijczyk rok temu był sprawdzany w naszej drużynie, a teraz podpisaliśmy z nim kontrakt wyjaśnia Marcin Jaroszewski, prezes sosnowieckiego klubu.

W poprzednim sezonie Mello reprezentował barwy chorzowskiego Ruchu, w barwach którego rozegrał 26 spotkań ligowych i strzelił 4 bramki. Wcześniej występował we Włoszech i klubach brazylijskich. W wieku 18 lat był graczem słynnego Botafogo. Oprócz brazylijskiego obywatelstwa ma także włoskie. W Zagłębiu będzie występował z numerem 28.