Aktualności

#aktualności #transfery #pierwsza drużyna

 11.07.2018

Piotr Polczak kolejnym nabytkiem Zagłębia!

3-letni kontrakt z naszym klubem podpisał Piotr Polczak. To czwarty nabytek Zagłębia w letnim okienku transferowym. Wcześniej z sosnowieckim klubem związali się: Junior Torunarigha, Dejan Vokić i Mello.

31-letni Piotr Polczak jest wychowankiem MMKS Dąbrowa Górnicza, który debiutował w ekstraklasie w barwach GKS-u Katowice. W Polsce, oprócz GieKSy, grał również w Cracovii. Jego dorobek na boiskach ekstraklasy to 161 ligowych spotkań i 9 goli. Z kolei w reprezentacji Polski miał honor zagrać w 5 spotkaniach.

- Cieszę się i jest mi niezmiernie miło, że w najbliższym sezonie będę mógł reprezentować barwy Zagłębia Sosnowiec. Wreszcie tak się stało, że będę grał najbliżej domu... bliżej się już chyba nie da (śmiech).

Polczak może się ponadto pochwalić występami w Rosji, gdzie reprezentował barwy Tereka Grozny i Niżnego Nowogrodu. Ostatni sezon spędził w Rumunii, w klubie Astra Giurgiu, grając w 30 meczach i strzelając 2 bramki. 

- Także osoba trenera i przede wszystkim perspektywy przed Zagłębiem jakie widać na horyzoncie. Między innymi nowy stadion, gdzieś po prostu widać zapotrzebowanie na piłkę w tym regionie i to cieszy. Ten awans Zagłębia nakręci jeszcze bardziej modę na piłkę nożną. - podsumował nowy stoper - Piotr Polczak.

W Zagłębiu Polczak występować będzie z numerem 25 na koszulce.