Aktualności

#aktualności #sparing #pierwsza drużyna

 12.07.2018

Czas na mikrocykl startowy!

Podopieczni trenera Dariusza Dudka, po zgrupowaniu w Wodzisławiu Śląskim, sparingu z Karpatami Lwów i krótkim odpoczynku, wrócili do normalnego rytmu treningowego. - Od piątku będziemy się przygotowywać według mikrocyklu startowego informuje nas szkoleniowiec sosnowiczan.

W środę i czwartek zespół trenował dwa razy dziennie, ponadto zawodnicy wraz ze sztabem szkoleniowo-medycznym uczestniczyli w sesji fotograficznej zorganizowanej na Stadionie Ludowym. - W czwartek kończymy treningi pod kątem przygotowania motorycznego, a od piątku przygotowujemy się już według mikrocyklu startowego przyznaje szkoleniowiec, który nie był specjalnie zadowolony z terminu inauguracyjnego meczu Zagłębia w ekstraklasie. - Gramy w poniedziałek 23 lipca z Piastem Gliwice i to skomplikowało nam mikrocykl tygodniowy. Z tego też powodu zagramy w najbliższy poniedziałek sparing ze Ślęzą Wrocław. Chodzi o zachowanie 7-dniowego mikrocyklu wyjaśnia na koniec trener Dudek.

Przypomnijmy, że sosnowiczanie zagrają w sobotę w Kielcach z Koroną. Ten sparing odbędzie się na głównej płycie kieleckiego stadionu i na prośbę gospodarzy będzie zamknięty dla kibiców oraz mediów. Z kolei w poniedziałek, na Stadion Ludowy zawita III-ligowa Ślęza Wrocław. Na to spotkanie zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców. Początek o godz. 17:30.